Close
رستوران

سالن کنسرت تئاتر مارینیسکی

Mariinsky Theatre Concert Hall

4932-3Ubnnd7ecYzKqCi0GRPm.jpeg
4932-zfreZoT3eTH5H8yIUCWE.jpeg
4932-ZBCuWsXs6zve1nrqRfLY.jpeg
4932-23tEjqeNxN8fkWLGj95i.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • تئاتر و هنرهای نمایشی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  سالن اپرا و باله مارینسکی
  توصیه شده توسط کاربر

  خیلی ها سنت پترزبورگ رو پایتخت باله جهان می دانند، بنابراین اگه سنت پترزبورگ رفتین و علاقه باله داشتین بهتره برین به یکی از مشهورترین سالن‌های باله و اپرای جهان که در این شهر قرار داره  اسم این سالن تئاتر مارینسکی است. البته بلیط ورودی این سالن به سختی گیر میاد و باید از قبل رزرو کنین همچنین قیمت بلیطش هم برای ما خیلی گرون بود ولی چون دیدن باله یکی از فیوریت های همسرم بود ما هم دلمونو زدیم به دریا و بلیط رو از یکی از دست فروش هایی که بلیط میفروختن، خریدیم. اونجا هم مثل ایران البته نه به اندازه ی ایران بازار سیاه فروش بلیط وجود داشت. حتی بلیط مخصوص معلولان که قیمت پایینتری رو داشت رو به افراد عادی با قیمت بیشتری میفروختن، خلاصه برنامه تقریبا دو ساعت طول کشید و دیدن باله در تئاتر مارینسکی به یکی از لحظات فراموش نشدنی سفرمون تبدیل شد.
  حالا یکم از تاریخچه این بنا براتون بگم. ساختمان این بنا قدمتی 160 ساله داره و در سال 1860 برای اجرای تئاتر، اپرا و باله به افتخار ملکه ماریا الکساندرونا ، همسر تزار دوم، مارینسکی ساخته شد. سالن تئاتر مارینسکی محلی برای اجرای آثار شاخص آهنگسازان اواخر سده نوزدهم مانند چایکوفسکی، موسورگسکی و ریمسکی کرساکف بود و تا الان از مشهورترین بزرگان باله و اپرای جهان میزبانی کرده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  نمایش باله در تئاتر مارینسکی
  توصیه شده توسط کاربر

  این سالن به دستور کاترین کبیر ساخته شد. سالن تئاتر به افتخار ملکه ماریا الکساندرونا، همسر تزار دوم، مارینسکی نامیده شد. خوانندگان و بالرین های معروفی از این سالن به جهان معرفی شدند. این سالن در طی سالیان متمادی دستخوش خرابی و آتش سوزی های متعددی شده تا به شکل امروزی خودش بازسازی شد. توضیحات کامل و مفصل در مورد این سالن و برنامه اجراهای اون در فصول مختلف رو میتونید از طریق سایت https://www.mariinsky.ru/en/ پی گیری کنید. ما برای دیدن یک اجرای تئاتر باله به این سالن رفتیم. داخل تالار انتظار نمایشگاهی از زندگی یکی از بازیگران مشهور تئاتر با نمایش عکسها و لباسهاش در جریان بود که تا قبل از شروع باله سرمان رو به دیدن آن گرم بود تا اینکه به داخل تالار اصلی و باشکوه مارینسکی دعوت شدیم. سالن فوق العاده زیبا با دکور و معماری و یک فضای شاه نشین در مرکز آن قرار داشت. تعدادی صندلی در مرکز قرار داشت و مقابل آنها و زیر سن نوازندگان به صورت زنده در طی نمایش اجرای موسیقی داشتند. دورتادور هم بالکنها به جز همکف در چهار طبقه قرار گرفته بود و درست روبروی سن نمایش شاه نشین زیبا داشت. نمایش در سه پرده 45 دقیقه ای اجرا شد و بین هرکدام یک ربع استراحت داشت. بلیط جایگاه ما 2500 روبل قیمت داشت و یکی از شرایط ورود به داخل سالن تئاتر پوشیدن لباس رسمی بود. و اجازه ورود افراد با تی شرت یا شلوارک را نمیدادند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سعیده قاسم پور
  نقدها:
  گزارش
  تالار مارینسکی
  توصیه شده توسط کاربر

  تالار مارینسکی در سفرمون به روسیه این شانس رو داشتیم که توی این تالار نمایش باله بسیار حرفه ای و زیبایی رو ببینیم.تالار مارینسکی سنت پترزبورگ که مرکز رقص باله و اپرای این شهر به حساب میاد،قدمتی ۱۵۰ ساله داره و یکی از معروفترین مراکز آموزش رقص کلاسیک در جهان بشمار میره.بسیاری از بزرگان موسیقی روسیه در این تالار اجرا داشتن.قطعه معروف دریاچه قو اثر چایکفسکی برای اولین بار در این تالار اجرا شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: