Close
رستوران

کویر مصر

Mesr Desert

Desert Mesr (1).jpg
Desert Mesr (2).jpg
Desert Mesr (3).jpg
Desert Mesr (4).jpg
Desert Mesr (5).jpg
Desert Mesr (6).jpg
Desert Mesr (9).jpg
Desert Mesr (11).jpg
Desert Mesr (12).jpg
Desert Mesr (13).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

مصر روستایی است از توابع شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان. این روستا در دشت کویر ایران و در 45 کیلومتری شرق جندق و در 60 کیلومتری شمال خور قرار دارد. روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد. مصر به همراه دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی _ جنوبی به طول حدود 6 کیلومتر واقع شده‌اند. این روستا یکی از مناطق جذاب گردشگری ایران به‌حساب می‌آید و نام دریای شنی کویر مصر برای بسیاری از طبیعت‌گردان آشناست.

نوع جاذبه:
 • کویر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  کویر مصر به کویری از رمل های ماسه ای اطلاق می شود که در کنار روستا مصر در منطقه خور و بیابانک استان اصفهان قرار دارد .
  روستای مصر را می توان پایتخت گردشگری در کویر ایران نامید . رمل های ماسه ای وسیع و زیبای کویر مرکزی ایران را می توان در پیرامون روستای مصر مشاهده کرد .
  گردشگران زیادی از تهران و اصفهان و سایر شهرها و نیز گردشگران خارجی برای دیدار از زیبایی های کویر و رمل های شنی کویر به روستای مصر می آیند .
  پدیده های طبیعی دیگری نیز در پیرامون روستای مصر به جذابیت طبیعی این منطقه افزوده است ، مثلا آبراهه ای در دل رمل های شنی هست که موجب ایجاد نیزارهایی در دل ماسه ها در 6 کیلومتری شرق روستای مصر شده است .
  گونه های جانوری را بویژه در شب های کویر مصر می توانی مشاهده کنی . چشم های رویاه ها که در تارکی برق می زند و عقرب های که در زیر نور هدلامپ یا چراغ قوه مسافران فرار می کنند و تعقیبشان می کنی تا از آنها فیلم بگیری

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  کویر مصر
  توصیه شده توسط کاربر

  کویر مصر در مجاورت شهر خورو وبیابانک یکی از جاذبه های طبیعی استان اصفهان محسوب میشود که مدتی است مقصد سفر طبیعت دوستان قرار گرفته و تورهای مسافرتی زیادی در فصلهای پاییز و زمستان به این منطقه برقرار است.بعضی ترجیح میدهند در کویر کمپ بزنند و از شبهای پرستاره آن لذت ببرند، ولی اگر قصد داشته باشید در اقامتگاه بمانید باید از اقامتگاههای بومی روستایی که در روستاهای اطراف کویر برقرار است استفاده کنید و یا از هتلی که در شهر خور و بیابانک قرار دارد.برای رسیدن به کویر مصر باید مسیری حدودا شصت کیلومتری را طی کنید تا به رملهای شنی برسید. برای ورود به محدوده توریستی روستای مصر باید ورودی پرداخت کنید.تفریحاتی که در این مجموعه موجود است، سافاری،موتورچهارچرخ وشترسواری است که مجموعا هفتادوپنج تومن هزینه بلیطشان میشود.مسیر سافاری بسیار جذاب و هیجان انگیز است ولی موتور چهارچرخ ایمنی لازم را ندارد و احتمال آسیب زیاد است. برای شترسواری هم در روزهای شلوغ صف طولانی است و زمان زیادی باید منتظر بمانید چون فقط چهارشتر که بهم متصل هستند مسیر پنج دقیقه ای را طی میکنند.امکانات مجموعه کم و اصلا برای یک مکان توریستی قابل قبول نیست.به نظرم زمان نزدیک به ساعت غروب خورشید بهترین زمان بازدید از کویر است و بهتر است مکانی برای شب مانی و رصد ستارگان درنظر بگیرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • طلوع کوچک
  نقدها:
  گزارش
  کویری در دل ایران
  توصیه شده توسط کاربر

  هر قدر که سرسبزی و آب و درختان معنای خودشان را دارند و زیبایی اونها دیدنی، لذت بودن در کویر و چادر زدن و رصد انواع ستاره در شب بسیار تماشاییست.
  کویر مصر نام کویریست که در استان اصفهان قرار داره، شن زار های روان آن و دیدن اونها و پای برهنه بر روی شنها راه رفتن بسیار خواستنی است و به نوعی سبب آرامش انسان میشود، مدیتیشن نیز در این شنزارها خیلی خوبه، از جمله تفریحات در این منطقه سافاری و موتورسواریست، البته متاسفانه کویر مصر امکانات زیادی نسبت به کویرهایی مثل کاراکال یا فهرج نداره، اما زیباییه خودش رو داره، ضمن اینکه دریاچه نمک هم بسیار بسیار زیباست.
  بهترین زمان عکاسی غروب آفتاب هستش و میشه کلی عکسهای هنری گرفت، دمای هوا در صبح و بعد از ظهر خنکه، در ظهر بسیار گرم و در شب خیلی سرد میشه بنابراین نیاز به داشتن دو دست لباس گرم و خنک خواهید داشت.
  بهترین فصل رفتن به کویر هم پاییز و زمستانه چون هوا بهتره و دیگه نگران مار و عقرب و ... نخواهید بود چون در فصل سرد اونها رو نخواهید دید.
  #سفرباطلوع #کویر_مصر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ayoubi
  نقدها:
  گزارش
  زیبایی کویر مصر
  توصیه شده توسط کاربر

  میشه گفت جزو بهترین کویرهای ایرانه.مخصوصا جاده ش.وقتی ۵۰ کیلومتر میری و هیچی به جز شن اطرافت نیس.وقتی به سکوت کویر گوش می دی دیگه چیزی از مشکلات توی ذهنت نمی مونه.به فرحزاد که رسیدی و اون سرسبزی وسط کویر جای خود داره. به نظرم بهترین فصلش اواسط اردیبهشته.مخصوصا اگه شانس بیاری و نم بارون بباره وسط کویر و رنگین کمون رو ببینی? زیباییش دو چندان میشه. تپه های اطراف فرحزاد رو هم از دست ندین. فقط یادتون باشه خوراکی با خودتون ببرین چون توی مصر چیز خاصی گیرتون نمیاد ?

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mohsen MN
  نقدها:
  گزارش
  در مصر دنیا خیلی زیباست
  توصیه شده توسط کاربر

  مصر؛ اینجا کویر جور دیگریست، رنگ ماسه با بقیه کویر ها فرق دارد, قدم زدن راحت تر است.
  پانزده کیلومتر مانده بود تا به شهر خور برسیم که تابلوی روستای مصر مقابل چشمانمان سبز شد. از اینجا هم حدود چهل کیلومتری در یک جاده باریک و بی کیفیت باید رانندگی کنیم تا چشمانمان به رمل های زیبای اطراف روستای مصر روشن شود، در بیابان با اجرای طرح بیابان زدایی درختچه های زیادی کاشته شده، چند متر مانده به روستا ایستگاه پرداخت ورودی به ده برپا شده و با پرداخت مبلغ ده هزار تومان مجوز ورود صادر می شود‌. داخل روستا اقامتگاه های بوم گردی دایر است و می توانید چند شبی اقامت داشته باشید. مسیر مستقیم را ادامه می دهیم و چند صد متر بعد از روستا به رمل های زیبای ماسه ای مصر می رسیم، شورای روستا برای گردشگران سرویس بهداشتی پرتال قرار داده بود، موتورهای چهار چرخ و ماشین های آفرود و چند نفر شتر هم آنجا منتظر استقبال از مسافران بودند. بواسطه نزدیکی به روستا سرسبزی مزارع کشاورزی در این بیابان منظره زیبایی را پیش چشمانمان قرار داده بود.
  اینجا، در مصر دنیا خیلی زیباست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Hani Aalizadeh
  نقدها:
  گزارش
  تپه های شنی روستای مصر
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از تفریحات تور کویر مصر تفریحات تپه های شنی روستای مصر هستش. ولی در کنار این تفریحات پر هیجان میتوان یک آرامشی و تجربه کرد که شاید تو کمتر جایی این حس و بتونی به دست بیاری.
  با پیاده‌روی بر روی رمل های شنی و عبور از یکی دوتا تپه و جدا شدن از هیاهوی ، میتونی از سکوتی دلنشین لذت ببری که کمتر جایی میتونی تجربش کنی ؛ با نشستن روی زمین میتونی جابه‌جا شدن شن های ریز و با کمترین وزش باد ببینی . همه میگن آسمان شب کویر که پر از ستاره هست قشنگه ، اما نظر من اینه که آسمان کویر تو روز هم قشنگه آسمانی که رنگ آبی اون با تیکه های از ابری های سفید زیبایی خاصی دارد و هرجایی نمیشه تجربش کرد .
  باید کویر از نزدیک تجربه کنی تا بفهمی جغرافیدان و جهانگرد بزرگ دکتر آلفونس گابریل در کتاب عبور از صحاری ایران گفته "  هرکس یک بار محسور افسون کویر شود تا پایان عمر رهایش نخواهد کرد " منظورش چی بوه . واقعا که راست گفته . به نظر من با دیدن کویر میتونی بفهمی که جهان چه خالق توانایی داره که توانسته همچین زیبایی رو خلق کنه .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعیده قاسم پور
  نقدها:
  گزارش
  کویر مصر
  توصیه شده توسط کاربر

  فصل پاییز بود که با تعدادی از تصمیم گرفتیم به کویر مصر بریم.پیدا کردن اقامتگاه تو اون زمان کم امکان پذیر نشد و تصمیم گرفتیم که شب رو کنار آتیش کمپ کنیم .شب بیادموندی ای بود.آسمون پرستاره کویر و سکوتش رو باید تجربه کنید.برای رفتن به مصر به نایین و از اونجا به سمت جندق.اگه قصد موندن توی اقامتگاه های بومگردی رو دارید حتما از یکماه قبل هماهنگ کنید که جا داشته باشن.برای ناهار ما بارانداز طباطبایی ها واقع در روستای فرحزاد رو انتخاب کردیم و کاملا راضی بودیم.راه رفتن توی شن های روان و دیدن خورشید پشت رملهایی که تا چشم کار میکنه ادامه دارن از تصاویریه که همیشه توی ذهن آدم میمونه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mohammad
  نقدها:
  گزارش
  کویر زیباو ارامش بخش
  توصیه شده توسط کاربر

  کویر کاراکال در حوالی یزد و در شمال طبس یکی از خاص‌ترین و معروف‌ترین کویرهای ایران است. کویر کاراکال از جمله زیباترین که به خاطر داشتن حیات وحش زیبا و منظار دلنشین، در بین کویر کردان بسیار محبوب شده. جالب است بدانید کاراکال در اصل نام گونه‌ای از گربه است که به سیاه گوش هم معروف است. این گربه‌ها هوش بسیار بالایی دارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را اهلی کرد. در گذشته با اهلی کردن این گربه‌های زیبا و با آموزش‌های فنی از آن‌ها به عنوان حیوان شکارچی استفاده می‌کرده‌اند. از قدیم در کویر کاراکال، از این نوع گربه سانان به وفور پیدا می‌شود، به همین دلیل این کویر به کویر کاراکال مشهور است.#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  کویر مصر
  توصیه شده توسط کاربر

  طبیعت بی نظیر ایران همواره پیشنهادهای شگفت انگیزی برایمان دارد. گاهی طبیعت سرسبز و بی نظیرش را نصیبمان می کند، گاهی صدای رودها و آبشارهای دلفریبش جذبمان می کند و حالا پهنه بی کران کویر سحر انگیزش. بله پیشنهاد این بار من بازدید از کویر مصر است.
  کویر مصر در روستایی به همین نام در استان اصفهان واقع شده است که بعد از گذشتن از شهرهای نائین و جندق به آن می رسید. این مقصد جزو یکی از پرطرفدارترین تورهای کویرگردی ایران است. اما چرا مصر نامیده می شود؟!
  روایت است زمانی که روستا کم آب بود فردی به نام یوسف چاه عمیقی برای دستیابی به آب حفر کرد و به آب رسید. به پیشنهادش به دلیل داستان حضرت یوسف و اینکه داستان در مصر اتفاق افتاده بود این روستا مصر نام گرفت. بیایید با هم جذابیت های این مقصد را بررسی کنیم.‌

  1- تپه های ماسه ای زرد رنگ و رمل و شن های روان آن مانند بستری نرم و خوش رنگ پذیرای مسافران است. پس کفشهایتان را در بیاورید و خود را غرق شنهای گرم کویر کنید! حتی می توانید از بالای تپه های شنی غلت زنان به پایین برسید که البته توصیه میکنم سر و صورت خود را با دستمال بپوشانید. تجربه ای که بارها خواهان تکرار آن هستم!‌

  2- یکی از بکرترین مناظر طبیعی ایران برای عکاسی برایتان مهیا است. پس شن‏های روان، تپه های شنی و درختان تاق و گز و گون را که در گوشه و کنار کویر خودنمایی میکند در کادر خود نقش ببندید. ‌

  3- عکاسی از آسمان شب کویر لذتی است که عکاسان حرفه ای حریصانه به دنبال آن هستند! پس اگر علاقمند به عکاسی هستید سه پایه را همراه خود ببرید، دوربین را تنظیم کرده و سپس روی شن های نرم کویر دراز بکشید و غرق تماشای آسمان پرستاره و بی نظیر کویر شوید. معمولاً شب نشینی های کویر در کنار آتش لذتی داردکه فراموش نخواهید کرد. ‌

  4- می توانید لذت شتر سواری در کویر را نیز تجربه کنید اخیراً امکان آفرود و موتور چهار چرخ نیز فراهم شده است که هیجان سفرتان را چند برابر خواهد کرد. ‌

  توصیه می کنم این سفر را رو در قالب تورهای گردشگری در پاییز بروید. وجود راهنما امکان بازدیداز مناطق مجاور کویر را فراهم می کند که بازدید از آنها به دلیل نابلد بودن کار چندان درستی نیست. در این روستا خانه های قدیمی و کاهگلی روستا با درهای چوبی را مرمت کرده اند و به عنوان اقامتگاه در اختیار مسافران قرار داده اند. پیشنهاد میکنم از قلعه باستانی جندق که در 45 کیلومتری مصر قرار دارد و قدمت آن را ب زمان ساسانیان نسبت می دهند نیز بازدید کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: