Close
رستوران

غار باتو

Batu Caves

Batu Caves (2).jpg
Batu Caves (1).jpg
Batu Caves (4).jpg
Batu Caves (3).jpg
Batu Caves (6).jpg
Batu Caves (5).jpg
Batu Caves (7).jpg
Batu Caves (8).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

غارباتو از مکان‌های دیدنی مالزی است. تپه‌ای که معبد باتو روی آن بنا شده مکان مقدس و مشهوری است که از ویژگی‌های آن وجود مجموعه‌ای از معابد‌ پراکنده در غار‌های این تپه است. علاوه بر طبیعت زیبا و جذاب، مجسمه‌ی بلند و طلایی هندو و بناهای درون غارها تجربه‌ای مرموز را برای بازدیدکنندگان رقم می‌زند. اگرچه خود غارها ۴۰۰ میلیون سال قدمت دارند با این وجود مکان‌های مذهبی در قرن ۱۹ میلادی در آنها بنا شده است. این منطقه‌ جاذبه‌ی توریستی محبوبی در کشور مالزی است که در ۱۳ کیلومتری شمال کوالالامپور قرار دارد. می‌توانید با استفاده از قطار به راحتی از مسیر زیبایی عبور کنید و به این ناحیه سفر کنید. 

نوع جاذبه:
 • اماکن مذهبی
 • بناهای باستانی
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Roya.noori
  نقدها:
  گزارش
  غار باتو(Batu Cave)
  توصیه شده توسط کاربر

  اگه رفتید مالزی و غارهای باتو رو نرفتید یعنی سفرتون ناقص مونده!
  یکی از بهترین مکانهای که هر کس به نظرم یه بار باید تو زندگیش ببینه?
  غارهای باتو یا باتو کیو(Batu Cave)نام معبدی در 13کیلومتری شمال شهر کوالالامپور است.غارهای باتو در حقیقت از سه غار اصلی و چندین غار کوچیکتر تشکیل شده..بزرگترین معبد و مشهرترین معبد هندوها در خارج از هند می باشد و به خدای مورگان تعلق دارد..مجسمه ای بزرگ از این الهه در پایین این تپه و در ورودی عار باتو قرار دارد.ارتفاع این مجسمه حدود 42/7متر است که بزرگترین مجسمه خدای مورگان در دنیاست..
  بعد دیدن مجسمه باید 286پله رو برید تا به غارهای اصلی و معبد برسید..این غار به غار میمون ها هم معروفه که با دادن خوراکی میتونید از نزدیک باهاشون ارتباط برقرار کنید?
  بهتون پیشنهاد میکنم این مکان زیبا و حیرت انگیز رو از دست ندید ??

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش
  باتوکیو کیو
  توصیه شده توسط کاربر

  برای رفتن به این معبد میتوانید از تاکسیهای اینترنتی همچون اوبر و یا روش ارزانتری مثل مترو استفاده کنید.
  بعد از بالا آمدن از حدود 260 پله به غار باتوکیو میرسید، در مسیر رسیدن به این غار میمونهای بازیگوش زیر دست و پاهایتان از اینسو به آنسو میروند، پس مراقب باشید باعث جذب میمونها به سمت خود نشوید.
  این غار یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر کوالالامپور است و هرساله مراسم خاصی به اسم تاپوییسم که مربوط به بوداییان است در این نقطه از کشور برگزار میشود.
  رفتن به این غار توصیه میشود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پریسا افخمی
  نقدها:
  گزارش
  غار و معبد باتو (باتو کی و)
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های کوآلالامپور که باید حتما ببینید ورودی نداره غار باتو میباشد که برای هزاران سال پیش میباشد.خانمها برای ورود به غار باید لباسشون پوشیده باشه یعنی شلوارتون کوتاه نباشه . این غار بزرگترین معبد هندوها در خارج از هندوستان است. مهم ترین جاذبش مجسمه مورگان بزرگ وطلایی رنگ میباشد که از چند کیلو طلا تشکیل شده. حدود ۲۸۰ پله باید بالا برید تا به مجموعه معابد برسید. اگر از میمونها خوشتون میاد حتما با خودتون خوراکی ببرید چون در طول پله ها میمون های بازیگوش شمارو سرگرم میکنند تا خسته نشید. در ضمن مواظب عینک و وسایل شخصیتون هم باشید چون خیلی بازیگوش هستند. وقتی بالا رسیدین مجموعه معابد هندو رو ملاحظه میکنید که بسیار خوشگل هستند. پایین غار هم باز معبد هندو ها وجود دارد و چندین مغازه برای خرید. من خیلی از باتوکیو لذت برم و دوبار به اینجا مراجعه کردم که هم روزشو ببینم و هم شبشو. البته پیشنهاد نمیکنم شب تا بالا برید چون ما رفتیم و واقعا بالا ترسناک بود و زود برگشتیم پایین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Maryam
  نقدها:
  گزارش
  باتوکیو
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی ازجاذبه هایی که درسفربه کوالالامپورنبایدازآن غافل شویدمجموعه معابدباتوکیواست این مجموعه بزرگترین معبدهندوخارج ازهندوستان است ومشهورترین جاذبه آن مجسمه طلایی رنگ بودای موروگان است باتوکیوبسیاربزرگ ودیدنی است وازبازارهامعابدوفضای سبزوغارهای جالب تشکیل شده است ۲۸۷پله بایدبالابریم درهنگام بالارفتن درطول مسیرمیمونهاشماراسرگرم گی‌کننداین غارمحل زندگی میمونهای زیادی هست خیلی شیطون وبازیگوش بهتراست مواظب وسایلتان باشیدچون میمونهامی قاپند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آوات مام قادری
  نقدها:
  گزارش
  غار باتو
  توصیه شده توسط کاربر

  غار باتو یا غار میمون ها یکی از جاذبه های اصلی گردشگری مالزی هست.
  در موردی غار مجسمه بزرگ مورگان قرار داره و بعد از اون باید نزدیک 250 پله بالا برید تا وارد غار بشید.
  تو این مسیر میمون زیادی همراهیتون میکنن که سعی کنید به هیچ وجه خوراکی دستتون نباشه چون ازتون میدزدن و اذیت میشین.
  بالای غار چند تا معبد هست و خود غار فضای بسیار زیبایی از لحاظ نورپردازی برای عکاسی داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  غار باتو یا باتو کیو
  توصیه شده توسط کاربر

  غار باتو معبدی است که در میان جنگل و در دل کوه ساخته شده است. برای رسیدن به این غار باید حدود ۲۵۰ پله را بالا رفت. در ابن مسیر میمون ها نیز شما را همراهی میکنند. اما به شدت مراقب آنها باشید چون احتمال قاپیدن وسایل ارزشمندتان توسط انها وجود دارد. در یک مورد یک میمون کوله پشتی نسبتا سنگین یک توریست را قاپیده بود و بسختی در حال دورشدن بود، هنگامی توریست قصد بازپس گرفتن کوله خود را داشت چند میمون دیگر به حمایت از همنوعشان آمده و کوله را بردند. به هر حال در بالای پله ها با غاری روبرو میشوید که در گوشه و کنار مجسمه های متعدد هندوها گذاشته شده است. زیباترین وجه آن سوراخی است که در سقف غار وجود دارد و تابش تلالو نور خورشید از آن به درون غار منظره ای رویایی را میسازد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  باتو کیو
  توصیه شده توسط کاربر

  باتو کیو در 13 کیلومتری شمال مالزی غار باتو قرار گرفته است. غار باتو یا باکیو یکی دیگر از دیدنی های جذاب کوالالامپور به شمار می رود. از دور که به سمت محوطه می روید مجسمه خدای مورگان به ارتفاع حدود 42 متر خودنمایی می کند. در پایین محوطه چند مغازه وجود دارد که برخی گل جهت اهدا به خدایان معبد می فروشند و یکی دو مغازه فروش آبمیوه و نارگیل سبز هم است که اگر علاقه مند به خوردن آب نارگیل تازه باشید نوشیدنش پس از پایین آمدن از پله های معبد خالی از لطف نیست. پشت سر مجسمه مورگان پلکانی با حدود 287 پله شما را به سمت غار می برد. نکته با مزه بازدید از این مکان حضور تعداد زیادی میمون بازیگوش است. باید به شدت مراقب لوازم و اشیای همرا خود باشید چرا که در صورت عدم توجه میمونها به یغما خوهد رفت. در بالا رفتن از پله ها میمونها همه جا هستند و از دست بازدید کنندگان تنقلات و میوه می گیرند و گاه با هم نزاع میکنند. به نظرم اگر فوبیای میمون دارید اصلا به این مکان نزدیک نشوید. بالای پله ها داخل غار معابد مختلفی وجود دارد که هندی ها هرکدام خدای خاص خود را می پرستند. قشنگ ترین قسمت غار برای من جایی بود که در انتهای غار روزنه بزرگی رو به آسمان داشت و منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده بود. با توجه به دوری این منطقه از مرکز شهر توصیه میکنم برای بازدید از مترو استفاده کنید و با دنبال کردن تابلوها و مسیر منتهی به ایستگاه باتوکیو و کمی پیاده روی به این منطقه برسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم
  نقدها:
  گزارش
  معبد باتوکیو
  توصیه شده توسط کاربر

  معبد باتو کیو معبد هندو ها در شهر کوالالامپور مالزی هست. معبد یک مجسمه بزرگ در ورودی و تعداد بسیار زیادی مجسمه کوچک و بزرگ در جای جای معبد بود. معبد با حدود ۳۰۰ پله به یک غار بزرگ منتهی میشد. ما اول پله ها را که دیدیم میخواستیم از رفتن به داخل غار منصرف بشیم ولی وقتی رفتیم چون پله ها کوتاه بود دیدیم خیلی سخت نبود. البته داخل غار هم پر از محسمه های مختلف بود که ما خیلی مفهومی دریافت نمی کردیم. مجسمه ها تقریبا سر انسان و بدن تلفیق انسان و حیوان داشتند. داخل غار هم فضای بزرگی بود که ظاهرا قبلا محل زندگی بوده. تمام غار و پله ها پر بود از میمون های کوچک و بزرگ که میگفتن میمون ها آموزش دیدن برای کیف قاپی و دزدی!!! خلاصه بد نبود و به یک بار دیدن می ارزید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  باتو کیو
  توصیه شده توسط کاربر

  باتو کیو که در شمال کوالالامپور قرار داره و از چندین معبد تشکیل شده مکانی مقدس برای هندوهاست و پیوسته مراسمات مذهبی اونجا برگزار میشه
  در پایین معبد مجسمه بزرگ زرد رنگ به اسم خدای مورگان قرار داره و برای رسیدن به معبدها که درون غار هستند تقریبا باید ۳۰۰ پله ای رو بالا برید، وقتی به بالا رسیدید دو تا مسیر وجود داره مسیر مستقیم غار بزرگی است که معابد هندوها درون اون قرار داره و جو قشنگی داره و هندوها دارن مراسمات مذهبی برگزار میکنن و ورودش رایگانه، در مسیر چپی نیز یه غار طبیعی وجود داره که برای وارد شدن باید نفری ۳۵ رینگیت ورودی بدین.
  برای رفتن به باتو کیو اگه تعدادتون سه یا چهار نفره بهترین روش استفاده از تاکسی های اینترنتی مثل گرب و مای کاره، اگه تعدادتون کمه میتونین با اتوبوس از کی ال سنترال برید یا وارد خط متروی UKM شوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Miss explorer
  نقدها:
  گزارش
  Batu cave
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از معروفترين جاذبه هاي شهر كوآلالامپور batu cave است كه از چندين معبد هندي و غاري تشكيل شده است كه ورودي آن مجسمه بزرگ مورگان است، براي رفتن به اين منطقه كه خارج از كوآلالامپور است ميتوانيد از kl central قطارهاي مخصوص را سوار شويد بعد از حدود ٤٥ دقيقه به اين منطقه ميرسيد، از ورودي منطقه دست فروش هاي هندي در حال فروش مجسه ها و زيورآلات ميباشند، تا رسيدن به پلكان اصلي ٣ معبد وجود دارد ، بالا رفتن از پله ها با شيب زياد و جمعيت كار آساني نيست چون ميمون ها هم در سرتا سر مسير آماده نزديك شدن به شما براي خوراكي و يا گرفتن كيف شما هستند، بالا پلكان واردي غار وجود دارد كه از مجسمه ها و معبد تشكيل شده است و هندو ها مشغول مراسم ها خاص خودشان هستند، البته اين معبد يكي از اصلي ترين مراكز مراسم تايپوسم هندو ها در مالزي است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  باتوکیو
  توصیه شده توسط کاربر

  باتو نام یکی از معابد هندوها در شمال کوالالامپور است که دلیل نام گذاری آن مجاورت با رودخانه باتو است و البته چون میمونهای زیادی هم در آنجا زندگی میکنند غار میمونها نیز نامیده میشود. برای ورود به این معبد باید حدود 270 پله را طی کرد تا وارد مجموعه غارها شد. این غارهای آهکی بسیار زیبا بوده و در ضمن محل برگزاری مراسم جشنواره سالانه تایپوسام نیز هستند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی
  نقدها:
  گزارش
  غار باتوکیو
  توصیه شده توسط کاربر

  این غار در کشور مالزی در پایتخت کوالامپور در منطقه ای بنام باتوکیو قرار دارد که یکی از جاذبه های دیدنی و تاریخی این کشور محسوب می شود. این غار در واقع عبادتگاهی برای هندوها است که در ایام خاصی از هفته و ماه برای عبادت به آن میروند. بنابراین توصیه می کنم به هنگام بازدید از آن حتما در زمانهایی به غیر از این روز ها بروید که درگیر شلوغی و ازدهام نشوید. نکته دیگر اینکه برای صرفه جویی در هزینه های رفت وآمد حتما از مترو استفاده کنید که تا خود این غار مترو کشیده شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sami
  نقدها:
  گزارش
  batu caves
  توصیه شده توسط کاربر

  غار ميمون ها ... از جالب ترين و جذاب ترين هاي كوالالامپور محسوب مي شود ، پله هاي زيادي براي رسيدن به غارهاي زيباي آهكي است و ارزشش را دارد و علاوه بر زيبايي هاي آن فرهنگ ديني هندو در آن موج مي زند و حتي فرقه هاي مختلف ديني به عنوان زيارتگاه به آن جا مي آيند .
  #مالزي #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسعود کرامتی
  نقدها:
  گزارش
  غارهای باتو
  توصیه شده توسط کاربر

  این مجسمه بزرگ رو بهش میگن مجسمه پروردگار موروگان که بزرگترین موروگان در دنیا هستش و در ورودی باتو کیو یا همون غارهای باتو نصب شده .صدوچهل سال پیش یه امریکایی این غار رو در سیزده کیلومتری شمال کوالامپور کشف میکنه که خیلی عجیبه!! اینهمه ادم این غار رو ندیدنش!! اونوقت یه امریکایی اونو دیده و بعد هم به یه تاجر هندی به عنوان محل عبادت پیشنهادش میده.اونم دویستو هفتاد تا پله برای غار درست میکنه و این مجسمه رو نصب میکنه و بزرگترین معبد هندو در خارج از هند رو اینجا درست میکنه.به نظر میرسه که هندی ها مالزی رو خونه دوم خودشون کردن !.#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مهين شاعري
  نقدها:
  گزارش
  غارباتو كيو
  توصیه شده توسط کاربر

  يكى ازجاذبه هاى شهر كوالالامپور غارباتو هست ،چون سفر اولم بودبراى رفتن به جاهاى تاريخى هيجان زيادى داشتم ،وقتى وارد محوطه غارباتو شديم مجسمه خداى موروگان كه بلندترين مجسمه خداى هندو درمالزى محسوب ميشود وجودداشت ،ارتفاع اين مجسمه ٤٢/٧متركه ساخت ان درسال ٢٠٠٤ شروع و٢٠٠٦به اتمام رسيد،براى اينكه واردغار باتو بشيم بايد ٢٨٧پله رابالا بريم،ولى ازانجايي كه زانوم دردميكرد موفق نشدم وارد غارباتو شوم ،ولى دو ساعتى كه منتظر خانواده بودم گشتى به معبد اطراف زدم ،هوا انروز خيلي گرم بودمنكه لباس مناسب نداشتم حسابى ازگرما كلافه شده بودم وتنها جاى سايه جايي بودكه جوى فاضلات جريان داشت وازتعفن ان خيلى حالم بدشد،واماازميمونهاى اونجا كه اصلا سيرى برايشان معنى نداشت وهراندازه موز ونارگيل برايشان ريخته ميشد باولع تمام ميخوردن ،وكبوترانى كه بايك مشت دانه گروهى روى زمين مى نشتن تادانه بخورند.پيشنهاد من به دوستان اگرسفرى به كوالالامپورداشتن حتما ازاين مكان ديدارى داشته باشن.#تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • sahar_abbasi366
  نقدها:
  گزارش
  باتو کیو
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور باتو کیو یا غار باتو یا غار میمون ها است . این مکان از اماکن مقدس هندو ها است .برای رسیدن به غار خود هندو ها با پای برهنه اونجا راه میرفتن . یه جایی هم مثل معبد کنار مجسمه موروگان بود که کلی هندی داشتن اونجا عبادت میکردن منم با کلی ذوق پریدم داخل که از این خال قرمزا بزنم وسط پیشونیم وای که دیدم همین راهب عصبانی هست که میاد سمتم و اشاره به کفشم میکنن ،من نمیدونستم باید بدون کفش وارد اونجا شد ? برای دیدن غارها هم باید از ۲۸۷ پله بالا رفت .این غار محل زندگی میمون های زیادی هست که خیلی بازیگوش و شیطون هستن و در چشم به هم زدنی اگه خوراکی یا بطری اب تو دستتاتون باشه برمیداره میبره . سالانه بیش از یک میلیون و نیم از این مکان دیدن میکنند. #تایسیز #کوالالامپور #باتوکیو

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم سلیمانی
  نقدها:
  گزارش
  معبد باتوکیو
  توصیه شده توسط کاربر

  عالی
  در یک کلمه بهترین مکان برای گردشگران هست
  اونجا یکی از خاص ترین مکان هایی هست که دیدم
  یه مجسمه طلایی خیلی بزرگ داخلش هست که خیلی زیباست
  و معبد میمون ها هم در اونجا قرار داره که آیین های مذهبی هم انجام میشه و پر میمون های کوچولو هست
  از کجا مجسمه پله هایی هست که میره به غار بسیار دیدنی و شگفت انگیز باتو
  ارزش دیدن خیلی خیلی داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • میلاد ایپوش
  نقدها:
  گزارش
  رنگارنگ و تاریخی
  توصیه شده توسط کاربر

  امکان ندارد کسی به مالزی بیاید و سراغ‌ غارهای باتو نرود، این مکان که یکی از معابد بودا در دنیا حساب‌ می‌شود، روزانه میزبان هزاران بازدیدکننده است، اخیرا پله‌های این غار را به رنگ‌های مختلفی در اورده اند که نمای زیبایی به آن داده. برای رسیدن به غار باید بیش از ۲۵۰ پله را بالا روید اما نگران نباشید چون کار سختی نیست و میمون‌ها در طول مسیر شما را کاملا سرگرم خواهند کرد. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش

  من و همسرم در سفری به کوالالامپور در مهر ماه سال ۹۴ به دیدن این غار و مجسمه زیبا در فاصله ۱۹ کیلومتری از مرکز شهر کوالالامپور رفتیم. برای رسیدن به اینجا می تونید خودتون رو به ایستگاه مرکزی Kl Central برسونید و به راحتی با مترو به ایستگاه Batu Cave بیاید. پس از حدود ۱۰ دقیقه پیاده روی به مجسمه بزرگی میرسید که حدود ۴۳ متر ارتفاع داره و در نوع خودش کم نظیر هست. در اطراف این مجسمه پر از مغازه های فروش تنقلات و نوشیدنی هست که مشهورترین اون آب نارگیل هست که انرژی دو چندان به شما میده تا بتونید ۲۸۶ پله رو تا رسیدن به معبدی که در بالای کوه و در غاری زیبا قرار گرفته پله نوردی کنید!
  در مسیر با تعداد زیادی میمون بامزه مواجه میشید که ممکن هست هر چیزی رو که بهمراه داشته باشید از شما بگیرند پس پیشنهاد میکنم کمی تنقلات هم برای این میمونها همراه خودتون بیارید!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  معبد هندی ها
  توصیه شده توسط کاربر

  در بیشتر عکس های توریستی مربوط به کوالالامپور، یا برج های پتروناس به چشم میخورد یا مجسمه ی بزرگ زرد رنگ (خدای مورگان هندوها) که جلوی پله های باتو کیو قرار گرفته. این معبد یکی از بزرگترین معابد هندی در کوالالامپور است که از چند غار آهکی باستانی تشکیل شده. بهترین گزینه برای رسیدن به اینجا، مترو است چون دقیقا در همینجا ایستگاه دارد. البته نیم ساعت تا چهل دقیقه از ایستگاه مرکزی تا اینجا فاصله است.
  پایین پله ها دکه هایی هست که حلقه های گل مخصوص هندی ها و آب نارگیل میفرشند. همچنین موزهای خیلی ارزان که برای سرگرم کردن میمون ها مناسب است! چیزی که به وفور در این معبد پیدا می شود میمون است و اگر از حیوانات به خصوص میمون می ترسید اینجا گزینه ی مناسبی نیست. بهتر است مراقب عینک و وسایل هم باشید چون میمون ها بدون هیچ ترسی آن ها را از دست شما می قاپند‌.
  تا غار اصلی ۲۰۰-۳۰۰ تا پله هست. مسیر چندان تمیز نیست و داخل غار هم بوی به شدت بدی می آید. آب و هوای این منطقه به طرز محسوسی از خود شهر گرم تر و بی نهایت شرجی تر است. یک غار خاص دیگر هم در مسیر وجود دارد که ظاهرا کاملا تاریک است و برای ورود باید بلیط می خریدیم. دکه هایی هم داخل غار هست که سوغاتی و نمادهای باتوکیو می فروشند و قیمت مناسبی دارند. در قسمت پایین، معبد دیگری هم بود که در زمانی که آنجا بودیم مشغول مراسم خاصی بودند که جالب بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: