Close
رستوران

شهر قدیمی آنتاليا (كاليچی)

Kaleici Old City Antalya

Kaleici Old City Antalya (1).jpg
Kaleici Old City Antalya (3).jpg
Kaleici Old City Antalya (5).jpg
Kaleici Old City Antalya (7).jpg
Kaleici Old City Antalya (6).jpg
Kaleici Old City Antalya (8).jpg
Kaleici Old City Antalya (10).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

شهر قدیمی آنتالیا (کالیچی) یک منطقه زیبا در مرکز آنتالیای امروزی است. شهر قدیمی آنتالیا در بخش مرکز شرقی شهر در امتداد سواحل زیبای دریای مدیترانه، روبروی بندر قایق های بادبانی واقع شده و قدمت آن به دوران روم بر می‌گردد. منطقه کالیچی یا شهر قدیمی مرکز آنتالیا منطقه‌ای تاریخی است که تا دوران مدرن توسط دیوارهایی مستحکم محدود شده بود. در گذشته دور تا دور این منطقه به وسیله دیوارهای سنگی بزرگ و چندین دروازه احاطه شده بود اما درحال حاضر فقط دو دیوار و یک دروازه از آن باقی مانده است. این منطقه که از برترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه در آنتالیا است دارای ساختارهایی از دوران روم، بیزانس، سلجوقی، عثمانی و جمهوری ترکیه مدرن است و گردشگران تور آنتالیا با پیاده‌روی در میان خیابان‌ها و کوچه‌های آن می‌توانند جذابیت‌های بسیاری را شاهد باشند.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  زيبايي آنتاليا
  توصیه شده توسط کاربر

  از هتلها و ريزورتهاي آنتاليا كه فاصله بگيريد و خود را به مركز شهر برسونيد، كالايچي منتظر شماست.
  اينجا همه چيز اغراق شده زيباس، از كوچه پس كوچه ها بگير تا مغازه ها و بندرگاه. در بندرگاه كشتي هاي دزدان دريايي پهلو گرفتن و بستني فروشها با تردستي بستني هاي خوشمزه شون رو ميفروشن.
  كمي اين سوتر آسانسور شيشه اي شما رو به بام آنتاليا مي بره و مي تونيد از اون بالا شهر رو نظاره كنيد، مخصوصاً بندرگاه زيبا رو ...
  خلاصه همه ي آنتاليا يك طرف، كالايچي يك طرف !

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  کالیچی مرکز هنر و سنت و فرهنگ ترکیه
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر قدیمی یا کاله ایچی یکی از توریستی ترین‌ مکان‌ ها در آنتالیا و جایی برای گردش و قدم زدن و آشنا شدن با فرهنگ مردم ترک هست. شهری سنتی و زنده که پر از کافه رستوران، خونه های رنگی، خیابون های سنگ فرشی، فروشگاه های صنایع دستی و گالری های هنری هست. مسجد تکلی مهمت پاشا، برج ساعت، دروازه هادریان، مناره ییولی، مناره سربریده از جمله آثار تاریخی زیبای این منطقه می باشند. بندر داخل کاله ایچی نیز یک مرکز تفریحی محبوب بین گردشگران و مردم محلی هست که کافه رستوران و قایق های ماهیگیری و بادبانی و سفری زیادی دارد و میتوان به تفریحاتی همچون قایق سواری و‌ ماهیگیری پرداخت. همچنین این منطقه یکی از بهترین مکان ها برای تماشای غروب خورشید هست. دسترسی به این منطقه با استفاده از اتوبوس های شهری و تراموا به راحتی امکان پذیر می باشد. #گلفام_سفر #آنتالیا

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  شهر قدیمی آنتالیا
  توصیه شده توسط کاربر

  اگر از استراحت در هتل های لوکس آنتالیا حوصله تان سر رفت و دلتان یک تغییر خواست میتوانید به محله شهر قدیم آنتالیا و یا کاله ایچی بروید و حال و هوابی عوض کنید. این محله کوچه هایی باریک و پر پیچ و خم سنگ فرش شده و مغازه هایی که در آن بیشتر صنایع دستی و البته پوشاک می‌فروشند. و همچنین کافه و رستورانهای زیادی در این منطقه است که برای رفع خستگی بسیار خوب است. رفتن به این محله با اتوبوسهای شهری بع راحتی انجام پذیر است.
  #شهر_قدیم_آنتالیا #آنتالیا_گردی
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند آوات مام قادری
  نقدها:
  گزارش
  کالیچی
  توصیه شده توسط کاربر

  شاید تصور بعضی افراد از آنتالیا بیشتر به ساحل و هتل هاش محدود باشه اما این شهر سابقه تاریخی چندهزار ساله داره و در مرکز شهر هنوز بافت قدیمیش حفظ شده
  قدم زدن تو کوچه های شهر قدیمی یا همان کالیچی واقعا لذت بخشه.
  یکی از ورودی هایی که باقی مونده به دروازه هادریان مشهوره و به افتخار حضور امپراطور روم ساخته شده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr.Traveler
  نقدها:
  گزارش
  زیبای قدیمی
  توصیه شده توسط کاربر

  کاله ایچی محله قدیمی شهر آنتالیا یکی از مناطق دیدنی این شهرزیباست. اگر مثل با هتل نشینی در طول سفر رابطه ای ندارید و هتل های ساحلی لارا و کمر با نوشیدنی نامحدود ! برایتان جذابیت خاصی ندارد توصیه می کنم یکی از بوتیک هتل های کاله ایچی را برای اقامت در آنتالیا انتخاب کنید . کاله ایچی بافت تاریخی شهر آنتالیاست و قدم زدن در کوچه های زیبایش قطعا حس خوبی به شما خواهد داد. کوچه های باریک و پر از کافه و رستوران این محله بخصوص در آخر هفته ها بسیار پرجنب و جوش و سرزنده هستند . مسجد کسیک مناره ( مناره شکسته ) و دروازه هادریان از دیگر جاذبه های کاله ایچی محسوب می شوند . برای دسترسی به کاله ایچی راههای مختلفی وجود دارد که بهترینش استفاده از مترو آنتالیا و ایستگاه عصمت پاشا می باشد . کاله ایچی در مجاورت خلیج و اسکله زیبای مرمرلی قرار دارد و اگر اهل پیاده روی هستید می توانید دیدن این اسکله زیبا را هم به برنامه تان اضافه کنید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Roozbeh
  نقدها:
  گزارش
  بافت تاریخی آنتالیا
  توصیه شده توسط کاربر

  اگر به آنتالیا میروید،حتما پیشنهاد میکنم که از شهر قدیم (کالیجی) دیدن کنید.در این بخش شما خیابان های سنگفرش زیبا و بازمانده دیوارهای یک قلعه قدیمی در کنار دریای زیبای مدیترانه را میبینید.وقتی در کوچه پس کوچه های آن قدم میزنید،مغازه های کوچک و جذاب ادویه فروشی و ... به چشم میخورد،همچنین به راحتی میتوانید به اسکله بروید و با مبلغی نزدیک به ۵۰ لیر به مدت ۹۰ دقیقه،سوار بر کشتی تفریحی شوید.اگر به دنبال گرفتن عکسهای بسیار زیبا هستید حتما به این منطقه بروید(ترجیحا عصر بروید که غروب آفتاب را هم ببینید).منطقه کالیجی تقریبا در مرکز آنتالیا قرار دارد و میتوانید با اتوبوس ۰۷ در ایستگاه مارک آنتالیا پیاده شده و ۱۵ دقیقه پیاده روی کنید یا با اتوبوس ۵۱۱ به نزدیکی کالیجی بروید.در ابتدا ورود به کالیجی تندیس بزرگی به چشم میخورد و سما میتوانید در آن بخش از اسب(درشکه تفریحی) استفاده کنید.اطراف این منطقه تعداد زیادی رستوران،دونر کباب،بازار محلی ،کافی شاپ،هتل و... مشاهده میکنید.آرامش بسیار زیادی در کوچه های سنگرفش شده این محله احساس میکنید و به نظر من زیباترین جاذبه برای گرفتن عکس همین منطقه در آنتالیا است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند بهار قادری
  نقدها:
  گزارش
  كاله ايچي آنتاليا
  توصیه شده توسط کاربر

  آنتالیا قدیمی ترین شهر ترکیه است و در واقع یادگاری از دوران رومیان باستانه. و منطقه تاریخی و زیبای کاله ایچی در قلب شهر قرا داره. کلمه کاله ایچی یعنی داخل قلعه. و تو این منطقه از شهر آنتالیا بقایای دو دیوار و یک ورودی قلعه قدیمی و دروازه قدیمی شهر آنتالیا رو می تونید مشاهده کنید. این خیابان ها وکوچه های پیچ در پیج پر از بوتیک هتل های جداب و کافه رستوران هایی كه شبها حال وهوا وصفای خاصی به این منطقه می بخشه.
  در قسمت پایین این محله 40 پله قرار داره که در قرن 15 ساخته شده و بندر باستانی آنتالیا است. تا قبل از ساخت بندرکنیالتی این بندر بندر اصلی شهر بوده. اگر به کاله ایچی رفتید حتما وقت غروب آفتاب ، خودتون رو به پارک کارالی اوغلو برسونید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند NimaNa
  نقدها:
  گزارش
  محله قدیمی کالجی شهر آنتالیا
  توصیه شده توسط کاربر

  محله قدیمی کالجی آنتالیا
  کالجی یکی از محله های قدیمی شهر سلحلی آنتالیا است که به دوران فرمانروایی روم باستان در حدود قرن اول و دوم میلادی برمی گردد ، بعد از عبور از دروازه هادریان یا آدریان که یکی از دروازه های قدیمی شهر آنتالیا در گذشته بوده است وارد محله کالجی می شوید که با خانه های بسیار قدیمی که با معماری از سنگ و چوب ساخته شده اند قدم به تاریخ می گذارید. انرژی بسیار خوب و مثبت این محله گویی شما را وارد یک رویا می کند، گل و بوته های سرسبز سر برافراشته از در و دیوارهای این محله شما را وارد جایی می کند که از گذشته آرزو این را داشتید که پا به اینجا بگذارید ، در حال حاضر در طبقات همکف و مشرف به کوچه خانه های قدیمی محله کالجی انواع کافه ها و بارها با سبک ها و دکوراسیون های گوناگون، از مدرن و امروزی گرفته تا مدل های سنتی مربوط به ملیت های مختلف چشم هر بیننده ای را خیره می کند و دلتان می خواهد در هر کدام  از این کافه ها چند ساعتی را وقت بگذرانید مخصوصا اگر اهل کافه و گپ و گفت با دوستان باشید. در میان این کافه ها و بارها تعدادی از این خانه های با بافت قدیمی نیز به پانسیون و هتل تبدیل شده اند.

  از کوچه پس کوچه های کالجی که عبور کنید، وقتی حسابی از دیدن خانه های قدیمی این محله سیر شدید در انتهای آن به یک پارک زیبا خواهد رسید که در بلندای یک صخره بر مدیترانه زیبا مشرف است و می توانید از ایستادن بر روی بالکن با کف شیشه ای و نگاه کردن به دریای بی کران مدیترانه لذت ببرید.
  پس از اینکه دریا را به خوبی از نمای بالا و از ارتفاع رصد نمودید ، می توانید از پله های داخل پارک به سمت اسکله پایین بیایید و از دیدن قایق های مسافربری و تفریحی با طرح ها و رنگ های مختلف لذت برده و می توانید برای تفریح بیشتر سوار یکی از آنها بشوید و از گردش بر روی آب های زلال مدیترانه که همچون یک آکواریوم بزرگ انواع ماهی های رنگارنگ در آن قابل رؤیت است نیز استفاده نمایید.
  در اسکله انواع غذاخوری ها و همچنین دستفروش هایی که ذرت یا صدف پخته می فروشند و برخی مغازه های صنایع دستی نیز هستند که حسابی می توانید در آنها وقت گذرانی کنید. در انتهای مسیر اسکله یک آسانسور شیشه ای با نمای رو به دریا توسط شهرداری ساخته شده است تا مسافران و گردشگران را به صورت رایگان از اسکله به خیابان اصلی برمی گرداند که بستگی به روز یا فصل مراجعه برای سوار شدن آسانسور چند دقیقه ای باید ایستادن در صف را تجربه کنید البته خداروشکر ما ایرانی ها در این زمینه تجربه بسیار داریم !
  گاهی اوقات جلوی اتاقک آسانسور گروه های نوازندگی خیابانی مشغول نواختن موسیقی هستند و مردم هر کس در حد توان خود به آنها کمک پولی می نمایند. وقتی آسانسور به طبقه بالا رسید روبروی درب آسانسور بعد از بالا رفتن از چندین پله به خیابان اصلی می رسید که در ادامه به خیابان جمهوریت می رسد ولی قبل از آن حتما یک سری به تراس طراجی شده رو به دریا که پشت اتاقک آسانسور هست نیر بزنید ، از آنجا می توانید مجدد دریا را نظاره گر باشید و اگر رطوبت هوا کم باشه یا به عبارتی میدان دید در افق دریا حسابی باز باشه می توانید کوه هایی را که در کرانه سمت راست افق دریا مربوط به منطقه kemer هست ، ببینید واقعا بسیار زیباست.
  همچنین در تراس دوربین هایی تعبیه شده که با انداختن یک سکه یک لیری می توانید از آنها نیز استفاده کنید.
  در نهایت پس از رسیدن به خیابان جمهوریت می توانید از انواع مغازه های پوشاک و کفش آن که هم با قیمت برند و همچنین معمولی در طول این خیابان می باشند برای خودتان و یا دوستانتان یک خرید خوب داشته باشید و در فصل های حراج از تخفیف های آنها نیز استفاده نمایید.
  امیدوارم در سفر به آنتالیا از گشت و گذار در محله کالجی لذت ببرید و از عکس های مربوط به این مطلب نیز مشتاق به سفر به این منطقه بشوید.
  شاد باشید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سامه
  نقدها:
  گزارش
  بندر و قلعه قدیمی کالیچی
  توصیه شده توسط کاربر

  در میان شهر پر جنب و جوش آنتالیا می توان این بندر و دیواره های به جا مانده از قلعه ی قدیمی را مشاهده نمود. برای رسیدن به بندر که در ارتفاع کمتری از سطح شهر واقع شده است باید از بین بازاری قدیمی عبور کرد. همچنین میدان ساعت شهر قدیمی آنتالیا در این بازار وجود دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  بهترين تجربيات آنتاليا!
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام بر دوستان عزیز
  قطعا اقامت در شهر آنتالیا میتونه برای هر کسی جذابیت های خاصی داشته باشه. از اقامت در ریزورت های لوکس گرفته تا بوتیک هتل های کوچکتر که همگی در نوع خود، زیبایی خاصی به سفر شما می بخشند. اما یکی از نقاطی که در شهر آنتالیا وجود دارد، قسمت قدیمی این شهر است که با نام Kaleici شناخته می شود. کالیچی به معنی درون قلعه می باشد که در زمان های قدیمی مردم این شهر در این منطقه سکونت داشتند.
  برای من کالیچی محلی فوق العاده زیبا و خاطره انگیز است. بعدها بار ها به دوستانم اقامت در این منطقه رو پیشنهاد کردم و همگی از این امر رضایت کافی داشتند. دلایل بسیاری وجود دارد که چرا باید کالیچی را دید و چند روز را اینجا گذراند که در زیر به آنها اشاره می کنم.
  1. کالیچی قلب بازدید در آنتالیاست. بسیاری از جاذبه های اصلی شهر آنتالیا مانند دروازه هادریان، پارک آتاتورک، بندر کالیچی و موزه اسباب بازی نیز در این منطقه واقع شده است.
  2. کالیچی محیطی به شدت زنده و شاد دارد. این منطقه تا ساعت 3 الی 4 صبح نیز باز است و اکثر کافه رستوران ها موسیقی سنتی و برنامه شادی را ارائه می کنند.
  3. این منطقه به شدت بهشت عکاس هاست و عکس های فوق العاده زیبایی را میشه در اینجا خلق کرد.
  4. بوتیک هتل های این منطقه قیمت هایی بسیار مناسب نسبت به ریزورت ها دارند و برای افرادی که دنبال سفر اقتصادی هستند ، پیشنهاد می شود.
  5. اگر اهل خرید باشید، مرکز خرید مارک آنتالیا و سایر برندهای موجود کاملا در دسترس شما هستند.
  6. هیچ نیازی به ماشین ندارید و همه جا به راحتی و با پای پیاده در دسترس شماست.


  در نهایت چنانچه علاقه مند به تفریحات آبی و ساحل نیز باشید، ساحل مرمرلی و بندر کالیچی در فاصله چند دقیقه ایی با شما قرار دارند و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: