Close
رستوران

آکواریوم استانبول

Istanbul Akvaryum

Istanbul Akvaryum-02.jpg
Istanbul Akvaryum-01.jpg
Istanbul Akvaryum-03.jpg
Istanbul Akvaryum-04.jpg
Istanbul Akvaryum-05.jpg
Istanbul Akvaryum-06.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

آکواریوم استانبول در آپریل سال 2011 میلادی افتتاح شده و یک آکواریوم عمومی به شمار می آید. این مکان به اندازه 5 کیلومتر از فرودگاه بین المللی آتاتورک فاصله دارد.

نوع جاذبه:
 • آکواریوم و باغ وحش

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • F.amini
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم فلوریا استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  آکواریوم استانبول در سال ۲۰۱۱ در محله لوکس فلوریا در جنوب غربی استانبول و در پنج کیلومتری فرودگاه آتاتورک افتتاح شد و امروزه به دلیل تنوع و حجم بالای گونه های جانوران آبی اش که حدود ۱۵۰۰ گونه ی مختلف است، در بین شناخته شده ترین اکواریوم های دنیا قرار دارد. این آکواریوم در ساختمانی ۲ طبقه قرار داشته و حدود ۲۲ هزار متر مربع وسعت دارد. آکواریوم بزرگ استانبول هفده بخش مختلف دارد و برای بازدید از این بخش ها، مسیری 1.2 کیلومتری را باید طی نمود. این بخش ها عبارت هستند از : 1-دریای سیاه 2- تنگه بسفر استانبول 3- دریای مرمره 4- تنگه داردانل 5- دریای اژه 6- کانال سوئز 7- دریای سرخ 8- قاره جنوبگان 9- دریای مدیترانه 10- تنگه جبل الطارق 11- شرق اقیانوس اطلس (کشتی لیبرتی) 12- شیار میانی اقیانوس اطلس 13- غرب اقیانوس اطلس 14- کانال پاناما 15- اقیانوس آرام 16- زیردریایی ناتلیوس 17- جنگل های بارانی آمازون. یکی از جالبترین موجودات این آکواریوم، پنگوئن های جنیتو و نمایشهای جالب آنها است. جنیتو گونه ای از پنگوئن های بومی قطب جنوب است و به عنوان رمانتیک ترین جاندار کره زمین شناخته می شود، چونکه این جانداران دوست داشتنی و مهربان تا انتهای عمر تنها یک جفت انتخاب می کنند و با آن می مانند?❤️?. موجود غیر دریایی دیگری که در قسمت جنگل‌های آمازون توجه را جلب می‌کند، برگچه خوار (بزرگترین جانور گیاهخوار جونده دنیا) است که برخلاف سایر جوندگان  دارای جثه ای بزرگ بوده و معمولا وزنی در حدود 70 کیلوگرم داشته و طولش تا 1.5 متر هم می رسد. در بین موجودات دریایی یکی از جذاب ترین موجودات، سفره ماهی دماغ گاوی بود. این جانور یک گونه از سفره ماهی هاست که به جهت شکل خاص دماغش، این گونه نامیده می شود. در واقع شکل دماغشان که در زیر بدنشان قرار گرفته، در کنار دهانشان حالت لبخند را در ماهی تداعی می کند و ماهی خندان به نظر می‌رسد?. کوسه ماهی های موجود در آکواریوم و سایر ماهی های بزرگ، با شنا کردن در محفظه های شیشه ای بالای سرتان، حس خاصی را در انسان بوجود می آورند و دیدن تنوع و زیبایی رنگهای ماهی های کوچک انسان را متعجب می‌کند. از دیگر بخش‌های این آکواریوم ۲ سینمای ۵ بعدی  است که با نمایش فیلم های ۳ بعدی و شبیه سازی عناصر آب و باد و مه، تجربه های نمایشی جالبی را فراهم می آورند. البته برای رفتن به قسمت سینماها و دیدن فیلم های ۳ بعدی باید هزینه ی جدا بپردازید. هزینه ی ورود به این آکواریوم بدلیل تنوع پکیج های مختلف ارائه شده توسط مجموعه، متفاوت می باشد. با جستجو در اینترنت و مشاهده قیمت هر پکیج می توانید پکیج مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در کنار آکواریوم فلوریا، مرکز خرید لوکس و البته گران فلوریا  قرار دارد و می توان پس از پایان بازدید، به آن سر زد. برای رفتن به آکواریوم فلوریا از میدان تکسیم، می توانید توسط مترو و با هزینه ای کم خودتان را به آکواریوم برسانید. همچنین با مطالعه در اینترنت متوجه وجود سرویس‌های رایگان رفت و برگشت از تکسیم و محله سلطان احمد به آکواریوم شدم که اولین سرویس رفت ساعت 11  و آخرین سرویس برگشت ساعت 17 می باشد. امیدوارم بازدیدی مفرح و اوقاتی خوش در این مجموعه را تجربه کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم بزرگ استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  آکواریوم استانبول یکی از بزرگترین آکواریوم های موضوعی جهان است که در سال 2011 در نزدیکی ساحل فلوریای استانبول افتتاح شد. در مهر ماه 98 بلیط ورودی آکواریوم 99 لیر بود. اما حقیقتا با اینکه هزینه برا ما زیاد میشد اما ارزشش را داشت و سلیقه و هزینه زیادی برای ساخت این آکواریوم صرف شده بود.‌

  با ورود از کشتی نمادین نوح وارد آکواریوم خواهید شد و بعد از آن یکی یکی وارد سالن های مختلف آن خواهید شد. هر سالن مختص به یک منطقه است: دریای مرمره، دریای سیاه، تنگه جبل الطارق، دریای سرخ، سیبری و چندین سالن دیگه که در هرکدام ماهی ها و موجودات خاص همان منطقه همراه با توضیحاتش قرار دارد. ‌

  یکی از زیباترین بخش هایش پنگوئن هایی است که میتوانید از نزدیک شاهد شنای آنها باشید. در یکی از قسمتها نیز از زیر تونل آکواریومی رد خواهید شد که تماشای شنای ماهی ها از بالا و دور و اطرافتان بسیار جذاب خواهد بود.‌

  مجسمه هرکول، پوسیدون خدای اقیانوس ها و چندین مجسمه دیکر نیز در کنار سالن ها به چشم میخورد که گاها ترافیکی زیاد جهت سلفی گرفتن دور و اطرافشان برقرار است.‌
  اما در انتها وارد جنگل آمازون خواهید شد که در حقیقت شبیه سازی هوا و پوشش گیاهی این منطقه است که تعداد گونه های خاص آمازون در آنجا نگهداری می شود از جمله قورباغه های سمی و جذاب که درون محفظه ای شیشه ای نگهداری میشوند. بازدید از این مکان حداقل دو ساعت زمان نیاز دارد و اگر مشتاق دنیای زیر آب باشید با دنبال کردن توضیحات هر بخش اطلاعات مفید و جذابی نصیبتان خواهد شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Maryam
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم فلوریا
  توصیه شده توسط کاربر

  آکواریوم استانبول بااستفاده ازآخرین تکنولوژی روزساخته شده ودرلیست بزرگترین آکواریوم دنیاقرارمیگیرددرهرقسمت تم مختص به مکان جغرافیایی راخواهیددیدکه شامل ۱۶مسیرویک جنگل انبوه است که ازدریای سیاه به سمت اقیانوس آرام کشیده شده درواقع بابازدیددراین دنیانه تنهاازاعماق دریاهای زیبای دنیاعبورخواهیدکردبلکه فرهنگ تاریخی ومعماری آن سرزمین خواهیددیدفضای هرآکواریوم به گونه ای طراحی ودیزاین ونورپردازی شده که به خوبی حس ورودبه دنیایی دیگربه بازدیدکنندگان منتقل میکندوجودبخشی بنام جنگل استوایی که درآن سعی شده تافضای جنگلهای بارانی آمازون شبیه سازی شودجانداران دریایی که دراین رودزندگی میکننددراین بخش آکواریوم وجوددارندحیواناتی خطرناک وگاهی سمی مانندتمساح ومار...یکی ازجاذبه های گردشگری ترکیه ای برای تمام گروه های سنی مناسب بوده ومیتواندساعتهاکودکان وبژرگسالان به خودمشغول سازد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هادی حجتی
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم فلوریا استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  مسیر دسترسی این آکواریوم در صورتیکه بخواهید شخصا و با وسایل حمل و نقل حمومی به اونجا برید راحت نیست. ما به سختی و با کمک یه مرد مهربان ترک تونستیم راه رو پیدا کنیم که داستانش مفصله.
  مبلغ ورودی اون برای زمانی که ما رفتیم (سال94) فکر کنم نفری 90 لیر بود. واقعا آکواریوم بزرگ و حیرت انگیزی بود. من امسال آکواریوم انزلی رو هم رفتم که توی ایران تکه، ولی این دو تا قابل قیاس نیستن. آکواریوم فلوریا بلیط های ترکیبی هم میفروخت که شامل قواصی، هلیکوپتر سواری و ... بودن که به مراتب قیمت های بالاتری داشتن.
  تنوع ماهی ها و تعداد آکواریوم ها زیاد بود و ما حدود 1.5 ساعت توی محیط بودیم. آکواریوم تونلی فلوریا چند کوسه سفید داشت که واقعا ترسناک بودن. سفره ماهی، کوسه سفید، اسب دریایی، ستاره های دریایی، مرجان های زیبا و رنگارنگ و انواع و اقسام ماهی های آب شور و شیرین اونجا بودن. محیط زیبایی بود.
  در انتهای مسیر هم تعدادی قورباغه سمی، وزغ و یه تعداد خزنده بودن که ظاهرا اینها بومی آمریکای جنوبی هستن.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه ای زیبا و متنوع
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این مجموعه صرفا ماهی و آکواریوم نیست. تلکسوپ، شبیه سازی شده جنگلهای استوایی و ... زیاد دیگری هم داره. در کل مجموعه بسیار زیبا و جذابی هستش و پیشنهاد می کنم حتما تشریف ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محمد جعفری
  نقدها:
  گزارش

  آکواریوم فلوریا در نزدیکی فرودگاه آتاتورک استانبول قرار دارد و متاسفانه دسترسی خوبی به حمل و نقل عمومی در نزدیکی آن وجود ندارد. پس بهتر است برای رفتن به این آکواریوم از سرویس رایگان آکواریوم که در میدان تکسیم و میدان سلطان احمد و چند نقطه دیگر قرار گرفته است استفاده کنید. لیست ایستگاهها و ساعت حرکت سرویس در طول سال تغییر می کنند که میتوانید دقیقترین و بروزترین اطلاعات را در این خصوص از کیوسکهای اطلاعات توریست که در نقاط مختلف قرار دارد بدست آورید و برگه راهنمای حرکت سرویس را از آنان اخذ کنید. این آکواریوم یکی از بزرگترین و کامل ترین آکواریوم های دنیا است که بلیت ورودی آن در زمان سفر ما ۵۸ لیر بود. بازدید در مسیری به طول ۱.۲ کیلومتر انجام می شود و در طی مسیر با انواع آبزیان آشنا خواهید شد. مهمترین بخش های آکواریوم تونل زیر آب، کشتی قدیمی و شبیه سازی جنگل های آمازون است که تجربه منحصر بفردی برای شما خواهد شد. تنوع آبزیان در اینجا خیره کننده است و نگهداری از آنها به بهترین شکل ممکن انجام می شود. خروجی آکواریوم به یک مرکز خرید بزرگ است که در کنار ساحل قرار دارد. طبقه بالای مرکز خرید فودکورت است و اگر مایل بودید میتوانید غذا را فود کورت یا ساحل بسیار بسیار زیبای بیرون مرکز خرید میل کنید. نرخ غذاها متاسفانه در ساحل گران است و از ۴۵ تا ۱۲۰ لیر است. ولی قیمت های مک دونالد که در فود کورت قرار دارد مناسب است. در ساحل یک استیج قرار گرفته که محل برگزاری برنامه های فرهنگی است و اگر شانس با شما یار باشد، ممکن است در زمان اجرای برنامه در آنجا باشید. اگر اهل محصولات دکوراتیو هستید، حتما از نمایندگی پاشا باغچه در طبقه پائین مرکز خرید دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  آکواریوم استانبول یک آکواریوم عمومی است که در آوریل سال ۲۰۱۱ افتتاح شد. آکواریوم استانبول عضو رسمی انجمن جهانی باغ وحش‌ها و آکواریوم‌ها (WAZA) است و در فلوریا (Florya)، سواحل جنوب غربی استانبول، در ۵ کیلومتری فرودگاه بین‌المللی آتاتورک قرار گرفته است. اتوبان و سیستم حمل‌ونقل راه‌آهن در نزدیکی آکواریوم استانبول قرار دارد. آکواریوم استانبول با توجه به حجم، تنوع گونه‌های ماهی‌ها و فعالیت‌های خود در مسیر آن، جایگاه ویژه‌ای میان آکواریوم‌های سراسر جهان دارد. بازدیدکنندگان یک مسیر جغرافیایی را دنبال می‌کنند که شامل ۱۶ مسیر و یک جنگل انبوه است که از دریای سیاه به سمت اقیانوس آرام کشیده شده است. مساله‌ای که باعث شده است آکواریوم استانبول به یک آکواریوم منحصربه‌فرد تبدیل شود، داشتن ۱۶ بخش مختلف است. در این آکواریوم باید مسیری به طول 1.2 کیلومتر را طی کنید و از یک دریا به اقیانوس برسید. با ورود به این آکواریوم شما مسیرهای زیر را طی خواهید کرد: دریای سیاه، تنگه‌ی استانبول، تنگه‌ی داردانل، دریای اژه، کانال سوئز، دریای سرخ، گرمای جهانی، دریای مدیترانه، تنگه‌ی جبل‌الطارق، شرق اقیانوس اطلس (آزادی، کشتی غرق شده)، میان اطلسی، غرب اقیانوس اطلس، کانال پاناما، اقیانوس آرام، ناتیلوس (زیردریایی) و جنگل استوایی. می‌توانید در طول مسیر در کافه‌ها و رستورانی که رو به کانال پاناما هستند، استراحت کنید.ورودی آکواریوم در زمان بازدید ما 60 لیر بود و با اتوبوس خط BN1 تا ایستگاه آکواریوم رفتیم.گویا سرویسهای رایگان آکواریوم هم در قسمتهای مختلف استانبول وجود دارد. البته به نظرم این مکان برای کسانی که بچه همراه خود دارند بهتر است برای من که علاقه چندانی به دیدن حیوانات  که در جایی غیر از محل زندگی طبیعی خود هستند ندارم آکواریوم جذاب نبود و ترجیح می دادم وقت و هزینه ای که صرف این مکان شد را به جای دیگری اختصاص می دادم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  آکواریوم استانبول، مجموعه وسیعی است که در محله ساحلی و لوکس فلوریا قرار گرفته و با فرودگاه بین المللی آتاتورک تنها چند دقیقه فاصله دارد. وقتی آکواریوم استانبول را برای گردش و تفریحی چند ساعته انتخاب می کنید، یعنی قرار است از بزرگ ترین آکواریوم موضوعی جهان بازدید کنید. این بدان معناست که در این آکواریوم جالب توجه، زیستگاه های دریایی و غیر دریایی نقاط مختلف دنیا بازسازی شده اند و شما می توانید ماهی های رنگی و متفاوت اقیانوس تا پنگوئن های رمانتیک و دوست داشتنی جنتو را از نزدیک ببینید. و اما پیشنهاد من برای دیدن آکواریوم خرید به قیمت ۶۰ دلار از تور لیدر نیست بلکه شما از میدان تقسیم کنار هتل هیل یک آژانس فروش تور هست که می تونید از اونجا بلیط رو به قیمت ۶۰ لیر تهیه کنید و بعد سوار شاتل رایگان آکواریوم که همون خیابون بالای میدان تقسیم پارک هستند بشید و به آکواریوم برید؟. چون شاتل برگشت ساعت ۵ بر میگرده اگر خواستید که زودتر برگردید از همون جلوی آکواریوم اتوبوس سوار شید و ایستگاه امینونو پیاده شید و از اونجا دوباره سوار اتوبوس شده و به میدان تقسیم بروید. #اکواریوم_استامبول

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Hadis.hsh
  نقدها:
  گزارش
  اکواریوم فلوریا استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  این اکواریوم یکی از بزرگترین و زیباترین اکواریوم در خاورمیانه محسوب میشه که حدود ۱۵۰۰ گونه جاندار دریایی رو در خودش جای داده. این اکواریوم در دو طبقه مجزا در ۵ کیلومتری فرودگاه اتاتورک و در کنار دریای سیاه واقع شده است. زیبایی و تنوع گونه های این اکواریوم به حدی است که هر توریستی رو به سمت خودش میکشونه. دیدن این مکان میتونه یه صبح تا عصر وقت بگیره ولی ارزش دیدنش رو داره که یه روز از مسافرت به این شهرو اینجا بگذرونی.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ahmad2usa
  نقدها:
  گزارش
  جایی که دیدنش خالی از لطف نیست...
  توصیه شده توسط کاربر

  با سلام مجدد
  ما طبق معمول داشتیم میرفتیم که قدمی سمت تکسیم و استقلال بزنیم که یه ون بزرگی اونجا بود رفتیم نزدیک تر دیدیم پر عکس ماهی و کوسه و خلاصه انواع ابزیان روش بود پرس و جو کردیم دیدیم ترنسفر رایگانه به سمت اکواریومه گفتن بلط تهیه کنید و بیاید بریم رفتیم اون دست خیابون دفترشون بلیط تهیه کردیم و برگشتیم یه بیست دقیقه ایی علاف شدیم تا تکمیل بشه خلاصه رفتیم سمتیم اکواریوم همون اول که رسیدیم طبق روال باقی جاهاشون گیت ورود و چک کردن رو داشت داخل شدیمو رفتیم از دست چپ سمت ورودی اصلی اکواریوم دست راستتونم ورودی یه فروشگاه و ورودی به پاساژ فلوریا اگه اشتباه نکنم داشت.ما رفتیم داخل اکواریوم همون اول ازتون عکس میگیرن اگه دوست داشتید اخر سر موقع خروج بهتون نشون میدن فتوشاپ شده با چند زمینه مختلف به دلخواهتون میتونید انتخاب کنید(مثل همون عکس از حرم که میگیرن) البته اینم بگم داخل اکواریوم عکس ٣بعدی میگیرن با خرس و دلفین و... که این خیلی باحال تره داخل شدیم بعد از کلی گشتو گذار از اکواریوم خوردیم به یه قسمت که جنگلی مانند که شبیه سازی بود و از لحاظ اب و هوایی با نسخه اصلیش فرقی نداشت و خیلی جای زیبایی بود داخل اکواریومم چیزای جالبی هست مثل قسمت پنگوئن ها که خیلی جالب بود موقع خروج هم میخورید به ورودی همون پاساژه که گفتم برید داخل پاساژ رو بگردید البته وقت زیاد دارید چون ترنسفر برگشت ساعت ٥ میاد دنبالتون ،یکم برید جلوتر دست چپتون یه ورودی به سمت ساحل داره و پله های بلندی برا نشستن اکثرا خوراکی و ها قهوه ها مثل استار باکس و اینا اونجا زیادن با ویو خیلی به دلنشین بعدشم که نزدیک ساعت پنج برگردید بیرون و اونجایی که پیاده شدیدو برید جلو از کنار ورودی پارکینگ دست راست برید جلوتر اتوبوس برگشتو میبینید سوار بشیدو برگردید تکسیم .امیدوارم تو این تور یه روز بهتون خوش گذشته باشه ببخشید اگه قلم شیوایی نداشتم?

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  آکواریوم
  توصیه شده توسط کاربر

  این مکان یک آکواریوم عمومی است که در آوریل سال ۲۰۱۱ افتتاح شد و در ۵ کیلومتری فرودگاه بین‌المللی آتاتورک قرار گرفته است. بازدیدکنندگان یک مسیر جغرافیایی را دنبال می‌کنند که شامل ۱۶ مسیر و یک جنگل انبوه است که از دریای سیاه به سمت اقیانوس آرام کشیده شده است. آکواریوم استانبول همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا 5 غروب به روی علاقه‌مندان باز است.

  آدرس: Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Cad. No:93, 34153 Florya/Bakırköy/Istanbul, Turkey

  هزینه‌ی ورودی: 59 لیر برای بزرگسالان (17 ساله به بالا)، 39 لیر برای بچه های 3تا 16 سال ، 170 لیر برای خانواده‌های ۴ نفره، 135 لیر برای خانوداه‌های ۳ نفره است و ورودیه‌ی کودکان زیر ۲ سال رایگان است.

  شما می‌توانید به چند طریق به آکواریوم استانبول بروید:

  توسط ماشین‌های رایگانی که مسافران را به این آکواریوم می‌رسانند. این ماشین‌ها ۴ ایستگاه اصلی دارند که میان محله‌‌ی سلطان احمد و تکسیم قرار گرفته‌اند.
  توسط اتوبوس. شما می‌توانید با سوار شدن به خط 73F از تکسیم به فلوریا بروید و در ایستگاه فلوریا پیاده شوید.
  با مترو. شما باید از ایستگاه سیرکجی (Sirkeci) در امینونو (Eminonu) به یشیل‌کوی (Yesilkoy) بروید. در ایستگاه فلوریا پیاده شوید و در امتداد جاده‌ی ساحلی و در جهت یشیل‌کوی ۸۰۰ متر پیاده بروید تا به آکواریوم برسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Hila
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم فلوریا استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  این آکواریوم فوق العادست ???? از دستش ندید. یه مقدار بلیطش بیشتر از بقیه ی جاهاست اما واقعا میارزه ما دی ماه ۹۶ رفتیم و نفری ۶۵ لیر دادیم بابت ورودیش و بازدید کامل حالا اگر غواصی بخواید باز مبلغش جداگونه بود. این آکواریوم خیلی خیلی بزرگ بود از قسمتی که شروع میشد بترتیب از خوده استانبول شروع کرده بود و دریاهای معروف رو با همون زیست جانوری و ماهی هاش و همون شرایط نگه داری درست کرده بودن. اطلاعات کامل ماهی ها و اینکه این دریا دقیقا کجای دنیاست رو از طریق مانیتوری که کنار گذاشته بودن میتونستید ببینین. خیلی زیبا بود و البته کلی پیاده روی داشت پس ساعت کافی براش در نظر بگیرید . فکر میکنم از ساعت ۶ دیگه ورودی قبول نمیکردن. من از همه بیشتر قسمت قطب و جنکل های آمازونشو دوست داشتم. و میدونم ک یک روز خاصی در هفته داخل فضای آمازونش بارون مصنوعی میباره ????? در پایان هم به فروشگاهش میرسید که اگه یادگاری ایی از اکواریوم بخواید میتونید تهیه کنید. #تایسیز #لستگرام #آکواریوم #استانبول #آکواریوم_فلوریا

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  آکواریوم استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  به نام حضرت حق..
  سلام دوستان، در #استانبول هم همچون #آنتالیا و جاهای دیگر #آکواریوم جذابی وجود دارد که دارای دیدنیهای زیر آبی فراوانی همچون ماهی های تزیینی و کوسه های خطرناک وجود دارد
  ارادتمند :
  #پیام_جمال_لیوانی
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  آكواريوم فلوريا
  توصیه شده توسط کاربر

  اين آكواريوم يكي از زيباترين آكواريوم هاي خاور ميانه هست.نزديك فرودگاه استانبول قرار داره و ميتوان با مترو تا ايستگاه يني كاپي رفت و از اونجا با اتوبوس به آكواريوم رفت.انقدر قسمت هاي جذاب و متنوع داره كه برا بازديد كامل از همه قسمت ها حدود ٣-٤ ساعت زمان لازمه. در اين آكواريوم چندين مكان ديدني دنيا شبيه سازي و نمونه برداري شده كه اين مكان ها شامل درياي سياه، قطب جنوب، درياي اژه، اقيانوس آرام، تنگه بسفر، درياي مرمره، كانال سوئز، كشتي كوئت، تنگه بسفر، كانال پاناما، جنگل هاي استوايي و... ميشود. اين آكواريوم علاوه بر بازديد از انواع گونه هاي دريايي قسمت هاي جالب ديگه اي همچون سالن آيينه هم داره. همچنين يك مركز خريد هم به اسم آكوا فلوريا نزديك اين آكواريوم هست.بيرون آكواريوم هم يك ساحل خيلي زيبا و تميز هست كه آرامش خاصي داره و چند تا كافه رستوران زيبا هم كنار ساحل هستن. در آخر اينكه بازديد از اين مجموعه زيبا رو به همه پيشنهاد ميكنم. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • میثم
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم فلوریا
  توصیه شده توسط کاربر

  برای رسیدن به این آکواریوم باید از منطقه باکرکوی به سمت مرکز خرید لوکس فلوریا تاکسی بگیرید . ما حدودا ۳۰ لیر پول تاکسی مون شد. سعی کنید زمانی رو برای بازدید از آکواریوم انتخاب کنید که تایم کافی داشته باشید و همینطور کفش راحت بپوشید چون پیاده روی زیاد داره . آکواریوم دریاهای معروف دنیا رو به صورت منطقه ای با جزئیات کامل و ماهی های همون مناطق شبیه سازی کرده که از دریای سیاه و ماکت شهر استانبول شروع میشه تا قطب ، جنگل های آمازون ، دریای سرخ و ...
  در ابتدای ورودی تاریخچه کا پادشاهان عثمانی رو با تصویر روی یک دیوار نوشته بودن که عکسش رو هم براتون گذاشتم . قسمت مورد علاقه من جنگل های آمازون بود که کل پوشش گیاهی و دمای هوا و میزان رطوبت همه و همه در اون رعایت شده بود و برای من دیدن ماهی های پیرانها (آدم خوار) خیلی جالب بود . البته سایر قسمت های آکواریوم هم بسیار بسیار جذاب و دیدنی بود . از آکاوریوم های به شکل تونل گرفته تا استخر بزرگ و کوچک . در کل حتما حتما حتما دیدنش رو بهتون توصیه میکنم .
  #تایسیز #آکواریوم #فلوریا #استانبول

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sara A
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم فلوریا استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از بزرگترین و قشنگترین اکواریوم های خاورمیانه و بزرگترین اکواریوم موضوعی جهانه
  17 مکان دیدنی دنیا دراینجا شبیه سازی شده که برای من قسمت شبیه سازی جنگل های امازون و قسمت کشتی غرق شده جذاب تر بود
  دو یا نهایتا سه ساعت وقت برای بازدید با دقت از نظر من کافیه
  قسمت ماز و شبیه ساز هلیکوپتر بی مزه بود و به نظرم ارزش هزینه اضافی نداره
  فروشگاهی داره که یادگاری های قشنگی میشه خرید
  و یک پاساژ داره که قیمتاش بالابود ولی فودکورتش خوب بود و ویو خوبی داشت
  سرویس های رایگان از چندنقطه داره که من از تکسیم رفتم و جلوی ساختمون بزرگ اتاتورک باید وایسید
  روزهای عادی ساعت 10 الی 19
  شنبه و یکشنبه 10 الی 20 بازه
  علاوه بر سرویس های رایگان از مترو و اتوبوس هم میتونید استفاده کنید
  برید مترو ینی کاپی و بعد با اتوبوس های bn1 یا bn2 برید تا اکواریوم
  # تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  آكواريوم فلورياي استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  اين آكواريوم يكي از زيباترين آكواريوم هاي خاور ميانه هست.نزديك فرودگاه استانبول قرار داره و ميتوان با مترو تا ايستگاه يني كاپي رفت و از اونجا با اتوبوس به آكواريوم رفت.انقدر قسمت هاي جذاب و متنوع داره كه برا بازديد كامل از همه قسمت ها حدود ٣-٤ ساعت زمان لازمه. در اين آكواريوم چندين مكان ديدني دنيا شبيه سازي و نمونه برداري شده كه اين مكان ها شامل درياي سياه، قطب جنوب، درياي اژه، اقيانوس آرام، تنگه بسفر، درياي مرمره، كانال سوئز، كشتي كوئت، تنگه بسفر، كانال پاناما، جنگل هاي استوايي و... ميشود. اين آكواريوم علاوه بر بازديد از انواع گونه هاي دريايي قسمت هاي جالب ديگه اي همچون سالن آيينه هم داره. همچنين يك مركز خريد هم به اسم آكوا فلوريا نزديك اين آكواريوم هست.بيرون آكواريوم هم يك ساحل خيلي زيبا و تميز هست كه آرامش خاصي داره و چند تا كافه رستوران زيبا هم كنار ساحل هستن. در آخر اينكه بازديد از اين مجموعه زيبا رو به همه پيشنهاد ميكنم. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shene
  نقدها:
  گزارش

  این آکواریوم که در نزدیکی فرودگاه آتاتورک قرار داره، بزرگترین آکواریوم موضوعی دنیاست که بر اساس زیستگاه های دریایی و غیر دریایی مختلف دنیا گردآوری شده. چندین ساعت طول میکشه تا با دقت همه رو ببینید. در انتهاهم فروشگاهی با برند خود آکواریوم وجود داره که خیلی از عروسکای آبزیان موجود تو آکواریوم رو داره. فقط نکته ایی که داره اگه با اتوبوس قصد رفتن به اونجا رو دارید برای رفتن به طرف دیگه اتوبان یکم پیاده روی داره. من این آکواریوم رو بهتون توصیه می کنم چون پر از شگفتی مخلوقات خداست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shene
  نقدها:
  گزارش
  آکواریوم استانبول، فلوریا
  توصیه شده توسط کاربر

  #تایسیز
  استانبول 2 آکواریوم بزرگ داره که یکی توی مرکز خرید فروم و دیگری در منطقه فلوریا و به نام آکواریوم استانبول. در این مجموعه انواع آبزیان از اقلیم های مختلف گردآوری شده اند.بازدید این آکواریوم را بهتون توصیه می‌کنم.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: