Close

موزه مردم شناسی خلیج فارس

Persian Gulf Anthropological Museum
4.3
(از 3 نقد و بررسی)

درباره موزه مردم شناسی خلیج فارس

این موزه مردم شناسی یکی از بزرگ ترین موزه های مردم شناسی ایران محسوب می شود. بنای این موزه با بهره گیری از معماری سنتی هرمزگان در محوطه تاریخی برکه های باران ساخته شده است. این موزه سه بخش دارد: بازار سنتی، صید و صیادی و آزادسازی جزیره هرمز از دست پرتغالی ها. در این موزه همچنین بخش های مختلف دیگری همچون باستان شناسی، دوره تاریخی، دوره اسلامی، بخش سکه و نگارخانه نیز وجود دارد. فضای عمومی، بخش خدماتی، کتابخانه تخصصی و نمایشگاه از امکانات موجود در موزه مردم شناسی خلیج فارس است.

نوع جاذبه
موزه های تخصصی
موقعیت
بندرعباس
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در بندرعباس
9 از 43 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف موزه مردم شناسی خلیج فارس

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
مهدی احساسیان
نوشته شده در 27 شهریور 1399
report-icon گزارش

یکی از موزه های دیدنی بندرعباس موزه مردم شناسی این شهر می باشد که در سه طبقه و با زیربنای 2500 متر مربع در بلوار پاسدران و جنب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساخته شده است . شما با حضور در این موزه با گوشه هایی از فرهنگ زیستی مردم بومی این شهر ، صید و صیادی و گوشه هایی از آزاد سازی جزیره هرمز از دست پرتغالی ها را مشاهده خواهید کرد . در بخش دیگری از این موزه به آثار تاریخی و باستان شناسی پرداخته شده است که در نوع خود دیدنی و جذاب می باشد . از سوی دیگر نمای جذاب و طراحی دیدنی ساختمان این موزه ، خود بر جذابیت این موزه افزوده است . ساعات بازدید این موزه از 9 صبح الی 17 عصر می باشد .

بیشتر
امتیاز کل
4
محمود رضایی
نوشته شده در 26 آذر 1397
report-icon گزارش

موزه مردم شناسی بندر عباس کهطبقه همکف دارای فضای عمومی و کتابخانه است.طبقه دوم به بخش مردم‌شناسی که شامل بخش بازار سنتی، آزادسازی قلعه هرمز، صید و صیادیه طبقه سوم هم بخش‌های باستان‌شناسیه.

بیشتر
امتیاز کل
5
ویدا مهین پو
نوشته شده در 18 آذر 1397
report-icon گزارش

معمولاً زمانی که مسافران به مناطق جنوبی کشور سفر می کنند یکی از انگیزه های اصلی آنها استفاده از سواحل، آب و هوای مطبوع در زمستان و به خصوص بازارهای متنوع آن است. یکی از این مقاصد بندرعباس است که پتانسیل های ذکر شده را دارا می باشد. اما جدای از این مسایل یکی از بزرگترین و ارزشمندترین موزه های جنوب کشور به نام موزه خلیج فارس در شهر بندرعباس انتهای بلوار پاسداران واقع شده است، بنایی سه طبقه که شامل کتابخانه، موزه مردم شناسی و موزه باستان شناسی است. یکی از جالبترین بخش های آن موزه مردم شناسی است که در آن صحنه صید و ماهیگیری و آزادسازی جزیره هرمز توسط مجسمه و ماکت هایی تداعی شده است. اما به محض ورود به محوطه بازدید آنها، حسگرهای صدا فعال شده و با پخش صداهای مرتبط با این وقایع لذت دیدن آنها دو چندان می شود. ابتکاری که اولین بار در همین موزه دیدم. بخش باستان شناسی آن نیز غنی است و می توانید آثاری از دوره اشکانی مانند خمره های تدفین، ظروف سفالی دوره اسلامی، زیور آلات جذاب دوره قاجار و حتی هسته های خرما مربوط به هزاره سوم قبل از میلاد را در آن ببینید! در بخش مردم شناسی نیز می توانید با گوشه ای از زندگی سنتی مردمان جنوب آشنا شوید. در کل بازدید کامل از این موزه یک ساعت زمان نیاز دارد که توصیه می کنم وقت مناسبی را برای بازدید آن کنار بگذارید.
#تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت