Close
رستوران

کاخ موزه میان پشته (کاخ موزه نظامی انزلی)

Mian Poshteh Museum Palace (Anzali Military Museum Palace)

6453-jTLXIZPU1s0TJ3r5SZng.jpeg
کاخ موزه میان پشته (1).jpg
کاخ موزه میان پشته (2).jpg
کاخ موزه میان پشته (3).jpg
کاخ موزه میان پشته (4).jpg
کاخ موزه میان پشته (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • بناها و مجسمه های تاریخی
 • موزه های تخصصی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه تاریخی و دیدنی
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این مجموعه شامل پارکینگ، کافی شاپ، عکاسخانه سنتی، کاخ اصلی و محوطه ساخته شده با ادوات نظامی اطراف میباشد. در ابتدا 2000 تومان مبلغ ورودی به ازای هر نفر از شما میگیرند.پس از ورود به محوطه شاهد یک حوض نسبتا بزرگ خواهید بود که مقابل کاخ است و برای ورود به کاخ باید از پشت اون وارد شوید و کفشهای خود رو دربیاورید. کاخ موزه دو طبقه است بسیار دیدنی. اینجا مملو از عکسهای رضا شاه و هدایایی که از کشورهای مختلف به او داده بودند و انواع سلاحهای سرد و گرم، سالن نهار خوری، سرویس میز و بوفه، اتاق کار رضا شاه و .... هست. در محوطه کاخ هم ادوات نظامی مشاهده می شوند. حتما در سفر به انزلی از این مجموعه دیدن فرمائید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  کاخ و موزه ای زیبا و خاص
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این کاخ که تقریبا در مرکز بندر انزلی واقع شده دقیقا بر جاده قرار داره. هنگام ورود باید مبلغی رو به عنوان ورودی بدید و پارکینگ هم داره. معماری متفاوت و ساختاری تاریخی و به یادماندنی در میان دو پل انزلی و غازیان قرار گرفته است. این منطقه یکی از زیباترین بخش‌های شهر ساحلی انزلی محسوب می‌شود. این مجموعه در سال 1303 شمسی توسط رضا شاه از صاحب آن که بازرگانی روس بود، خریداری و احیاء شد. پس از گذشت سال‌ها این موزه به‌عنوان موزه‌ی نیروی دریایی معرفی شد و امروزه نیز به کاخ موزه‌ی انزلی معروف است. در این ساختمان 2 طبقه، نقاشی و دکوراسیون منحصر‌به‌فرد و گچ‌بری‌های پیچیده‌ای دیده می‌شود که برای گردشگران جذاب و دیدنی خواهد بود. پرتره‌ی معروف ناصرالدین شاه قاجار در این مجموعه وجود دارد .
  در محوطه ورودی این کاخ یک خانه محلی برای عکاسی بهمراه آسیاب ازئینی آبی ساختن. دور و بر کاخ پر از توپ و تانک و تجهیزات نظامی هستش. کاخ دو طبقست و بعد از دیدنش حال و هوای دوره رضا شاه رو تا حدی می تونید حس کنید که در آن زمان چقدر ایران قدرتمند بوده است. انواع سرویسها و بشقابها از کشورهای اروپایی و هدایایی که کشورهای مختلف جهان به رضا شاه تقدیم کرده بودند رو در اینجا خواهید دید.
  حتما اگر به انزلی سفر کردید این مجموعه را ببینید. عالیه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  کاخ میان پشته انزلی
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ میان پشته بندرانزلی از بناهای زیبای این شهرهست که در یکی از بهترین موقعیتها با دید عالی به دریای خزر در کنار پل غازیان رود سپیدرود ساخته شده و اسکله اختصاصی داره، مالکش یک تاجر روسی بوده که به خاندان پهلوی هدیه داده، بنای عمارت دوطبقه و تزیینات بسیار زیبایی داره، تعداد زیادی اتاق و یک سالن اصلی داره، از جذابیتهای بنا میشه به گچ‌بریها و تزیینات چوبی و پله های زیباش اشاره کرد، در حال حاضر کاربری این کاخ موزه نیروی دریایی هست که تعداد زیادی از ماکت کشتیها و ناوهای جنگی و ادوات نظامی مثل توپ و اسلحه های متنوع به نمایش گذاشته شده، همچنین مبلمان و تابلوهایی که مربوط به دوره پهلوی میشه،برای پارکینگ میتونید از حیاط محوطه کاخ استفاده کنید، بلیط ورودی زمانی که ما رفتیم دوهزار تومان بود،نشانی هم، بندرانزلی، بعد از پل غازیان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش

  کاخ موزه نظامی بندر انزلی در شهر بندر انزلی در استان گیلان واقع شده. برای دسترسی به اینجا می بایست از پل غازیان عبور کرده تا به بلوار تکاوران برسید. موزه درست در سمت راست شما واقع شده است.
  کاخ موزه نظامی بندر انزلی در گذشته به کاخ میان پشته مشهور بوده که متعلق به یک تاجر روسی بوده و در بازدید رضاشاه از این کاخ بدلیل علاقه او، این کاخ به وی اهدا شد. ساختمان کنونی در سال 1308 و به دستور او بنا شده است. این کاخ در سال 1348 به نیروی دریایی واگذار شد و در سال 1357 تبدیل به موزه شد.
  وارد حیاط موزه که می شوید ابتدا می بایست از اتاقک قرار گرفته در ورودی بلیت تهیه کنید. در حیاط موزه تعدادی تانک جنگی، توپ جنگی، لنگر، مین های دریایی و رودخانه ای و ... قرار گرفته است.
  برای ورود به ساختمان اصلی موزه می بایست کف پوشهای پارچه ای که تهیه شده را روی کفش خود بپوشید تا به کف موزه آسیب وارد نشود (متاسفانه از کف پوشهای پلاستیکی یکبار مصرف استفاده نشده بود). ساختمان موزه دارای یک سالن پذیرایی و 11 اتاق می باشد که توسط رضاشاه و بعد ها توسط فرزندش مورد استفاده قرار می گرفت. ساختمان دارای گچ بری های زیبا و با ظرافت بود. درون این موزه که در دو طبقه قرار گرفته بیش از 2500 شیء شامل اسلحه های جنگی، شکاری، ماکت ناوها و کشتی های جنگی، ابزار کشتیرانی و غواصی و ... قرار داده شده است.
  بازدید از این موزه به حدود 2 ساعت زمان نیاز دارد و هزینه بازدید از آن برای هر نفر مبلغ 3،000 تومان می باشد که این مبلغ جدا از هزینه پارکینگ است.
  از جاذبه های اطراف اینجا می توانم به پل غازیان، مقبره شهدای گمنام انزلی، حافظیه انزلی، مناره انزلی، یادمان شهدای انزلی، کلیسای حضرت مریم و پارک بندری شهدای گمنام انزلی اشاره کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: