Close
رستوران

تنگه دار

Tangeh Dar

6903-edHbNPHHnf7r0tqfv0ZK.jpeg
Tangeh Dar (1).jpg
Tangeh Dar (2).jpg
Tangeh Dar (3).jpg
Tangeh Dar (4).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • زینب مهرآبادی
  نقدها:
  گزارش
  تنگ دار نوشهر
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگ دار در روستای کوشکسرا نوشهر قرار دارد. در جاده به سمت نوشهر تابلو روستا کوشکسرا که دیدیم وارد جاده روستا به نام جاده ولیعصر شدیم. مسیر را ادامه دادیم تا اینکه وارد خیابان ولیعصر 12 شدیم. این خیابان را تا انتها رفتیم تا جایی که ماشین ها پارک شده بودند, توقف کردیم. در اینجا, آقایی خودش را نگهبان ماشینا معرفی کرد و از هر ماشین 10 هزار تومان گرفت اما به هیچ سازمان و ارگانی وابسته نبود. از پل بزرگی که بر روی رودخانه بود گذشتیم و بعد از گذشتن از کنار در فلزی مسیر خاکی را به سمت کنار رودخانه رفتیم. رودخانه نوردی مان را شروع کردیم و در بستر رودخانه به راه افتادیم. بعضی از جاها عمق آب کم بود و بعضی جاها عمق آب زیاد و تا بالای زانو آب بود. در بعضی از جاها از کنار رودخانه می رفتیم و سپس مجبور بودیم دوباره از داخل رودخانه بگذریم. حدود یک ساعت در بستر رودخانه جلو رفتیم. همسفران ما مشغول عکاسی بودند.من کنجکاو بودم تا جلوتر را ببینم بنابراین از آنها جدا شدم و مسیر را ادامه دادم. مسیر تنگ دار در بعضی جاها باریک میشد. رودخانه نوردی در مسیر تنگ دار عالی بود. در قسمتی از تنگ دار که مجبور هستی مسیری باریک و پوشیده از درختان که آب تا بالای زانوت هست را بری مخصوصا که تنهایی داشتم می رفتم در آن سکوت کمی ترسناک بود. البته ترس مثبت و هیجان انگیز.
  در دو جای بستر رودخانه که آب تا بالای زانوهام بود جلو رفتم تا به اولین حوضچه عمیق رسیدم. آنجا بازدیدکنندگان داشتن از بالای صخره ای تو آب شیرجه می زدند. هیجان زده شده بودم. برای ادامه مسیر باید وارد این حوضچه می شدم که عمق آن تقریبا 1متر و 20 بود.تنها بودم و دوربین و موبایلم همراه بود و مطمئنا خیس میشد. با حسرت از ادامه مسیر منصرف شدم و برگشتم. وقتی از زیبایی ادامه مسیر به همسفرانم گفتم پشیمان شدند که چرا نیامدند. ما تصمیم گرفتیم
  یک بار دیگه به تنگه دار با لباس مناسب, پوشش ضد آب برای موبایل بدون بردن دوربین عکاسی, کفش مناسب, تیوپ یا جلیقه نجات, طناب با گروه بیایم تا مسیر زیبای تنگ دار را تا انتها برویم.
  رودخانه نوردی در تنگ دار مناسب کودکان زیر 12 سال و افراد مسن نیست و نیاز به آمادگی جسمانی دارد. تنگ دار هزینه ورودیه ندارد اما فقط یک فردی که معلوم نیست به کجا تعلق داشت نفری 10 تومان از ماشین ها میگیره.
  مناسب ترین زمان رودخانه نوردی در تنگ دار تابستان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: