Close
رستوران

روستای کندلوس

Kandolus Village

6908-H45iv5HQRkeXE4xTno4R.jpeg
Kandolus Village (2).jpg
Kandolus Village (3).jpg
Kandolus Village (1).jpg
Kandolus Village (4).jpg
Kandolus Village (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • ليدا
  نقدها:
  گزارش
  روستاي كندلوس
  توصیه شده توسط کاربر

  كندولوس در نوشهر واقع شده و از توابع كجور هست. ساعت ٥ صبح از جاده ي چالوس به سمت كندلوس حركت كرديم و بعد از چالوس و وارد شدن به جاده ي كجور به اين روستاي زيبا رسيديم. در كل حدود شش ساعت در راه بوديم. اين روستا در شيب كوه قرار داره و اولين چيزي كه جلب توجه ميكنه مزرعه گياهان داروييه طبق توضيحات يكي از اهالي و ليدر گونه هاي زياد و كمياب از داروهاي گياهي رو در موزه ي گياهان دارويي كاشتن و كار نگهداري، عصاره گيري و صادرات از همينجا انجام ميشه، يه موزه ي زيباي مردم شناسي هم داخل روستا بود كه عكسهايي كه مشاهده ميكنيد چند تاييش رو از بالكن همين موزه گرفتم. اشيا داخل موزه ٤٠٠٠ سال قدمت داشت و بيشتر لباس و ابزار بود. مطلبي كه خيلي براي من جالب بود و ليدر توضيح داد قدمت اين روستا سه هزار سال قبل از ميلاد هست و در حقيقت يكي از اولين جاهايي هست كه انسانها دراون زندگي ميكردند، حس جالبيه ادم با اين ديد در اين روستاي زيبا قدم بزنه و انسانها رو در گذشته تصوير سازي كنه و ديگه اينكه كمال الملك هم يه نقاشي از اين روستا كشيده كه خيلي دوست داشتم ببينمش ولي حتي كپيش اونجا موجود نبود.
  پياده رويي كه منتهي به موزه و رستوران ميشد سنگفرش بود و در اطرافش روستاييان صنايع دستي و بافتني هاي متنوع ميفروختن. خونه هاي اين روستا اكثرا سقف شيرواني و ديوارهاي كاهگلي داشتند و هنوز بافت قديمي خودشون رو حفظ كردند. براي ناهار به رستوران كنار موزه رفتيم ولي تمامي غذاها با كيفيت بسيار پايين و قيمت بسيار بالا باعث شد اين قسمت سفر زياد دلچسب نباشه، بعد از ناهار دوستاني كه مايل بودند به ديدن ديو چشمه و ابشارهايي زيبايي كه از داخل روستا راه داشت رفتند كه خب من چون نرفتم فقط ميتونم به نقل قول از دوستانم بگم كه ابشارها ومسير رسيدن بهشون زيبا بوده. براي كساني كه بخوان چند روزي رو در اين روستا اقامت داشته باشن مهمانسرا و محل اقامت بومگردي و الاچيق هايي به اين منظور موجود بود.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • الناز شعبانیان
  نقدها:
  گزارش
  طبیعت
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی ار مقصدهای هرساله ی من تو بهار و تابستان روستای تاریخی کندلوس هست،کندلوس از توابع کجور نوشهر تو استان مازندران هست،روستایی پر از گیاهان دارویی و خونه هایی با سقف چوبی،هوایی کوهستانی دلچسب و چشمه های زیباست،داخل روستا موزه مردم شناسی هست که دیدنش خالی از لطف نیست
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندلوس
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین و دیدنی ترین روستاهای ایران #روستای_کندلوس است که در استان #مازندران و در #کجور( توابع شهر #نوشهر) واقع شده است. این روستا بسیار بسیار تمیز و دوست داشتنی می باشد که برای اقامت در آنجا می توانید از هتلی که در داخل خود روستا قرار گرفته و خانه های اجاره ای و اقامتگاه های بومگردی استفاده نمایید.
  شب های بسیار خنک و پر از آرامش دارد که وقتی آن را به صبح برسانید چشمانتان مناظر حیرت انگیزی را در زمان طلوع صبح خواهد دید، آواز و نغمه پرندگان در زیبایی چشم نواز طبیعت هوش از سرتان خواهد برد.
  روستای کندلوس سنگی و خشتی می باشد و کوچه پس کوچه های بسیار منحصر به فردی دارد که دارای سراشیبی هایی می باشد که هر چه به سمت بالاتر میروید مناظر زیر پایتان وصف ناشدنی است.
  در این روستا موزه ای هم وجود دارد ( اسناد تاریخی مازندران ( موزه مردم شناسی) و گیاهان دارویی کندلوس ) که بازدید آن برای عموم آزاد میباشد و با پرداخت هزینه ای در ازای ورودی میتوانید از آن بازدید به عمل آورید.
  هر یک از کوچه ها و پس کوچه های این روستا که بسیار تمیز هستند نام خاصی دارند که به زبان محلی خود روستا و منطقه میباشد.
  حتما در فصل بهار و تابستان ( به دلیل هوای مطبوع) از این روستای تاریخی و منحصر به فرد دیدن کنید تا تجربه لذت بخشی را به یادگار گذاشته باشید.
  این روستا مردمانی بسیار مهمان نواز و دوست داشتنی دارد که در اولین برخورد با آنها متوجه میشوید و هر کمکی که از دستشان بربیاید را دریغ نمیکنند.
  برای صرف غذا هم در رستوران ها و غذاخوری هایی که در سطح روستا وجود دارند می توانید استفاده نمایید که در برخی از آنها تجربه غذای محلی را هم میتوانید داشته باشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: