Close
رستوران

کمپونگ کپی کمنوه

Kampung Kopi Kemenuh

Kampung Kopi Kemenuh (1).jpg
Kampung Kopi Kemenuh (3).jpg
Kampung Kopi Kemenuh (5).jpg
Kampung Kopi Kemenuh (6).jpg
Kampung Kopi Kemenuh (7).jpg
Kampung Kopi Kemenuh (8).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • مزرعه گردشگری

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Sali
  نقدها:
  گزارش

  #کوپی_لواک (Kopi Luwak) گرانترین #قهوه_جهان ‌ ‌

  یکی از محبوب ترین سوغاتی ها در #بالی قهوه #لواک می باشد که با توجه به منطقه جغرافیایی و قرار گرفتن در معرض آفتاب درخشان استوایی و قله های آتش فشانی شرایط برای تولید قهوه بسیار عالی می باشد.

  یک حیوان آسیایی که شبیه راسو می باشد از خانواده #زبادان به اسم #زباد_نخلی که یه نوع توت که در #اندونزی رشد می کند را خورده که دانه های داخل آن میوه را نمی تواند هضم کند و این دانه ها همراه با مدفوع آن حیوان خارج می شود سپس آن دانه ها کاملا شسته و زیر نور خورشید خشک می شوند و سپس آنها را بو داده و دَم می کنند که در نهایت یک قهوه معطر خوش طعم تولید می شود. ‌ ‌
  #تایسیز
  #بالی
  #کوپی_لواک
  #سفر
  #خوشمزه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مجید میرزادی
  نقدها:
  گزارش
  دیدار با مستر کافی ( آقای قهوه )
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از سوغاتی ‌های محبوب بالی، قهوه است. اگر مثل من در اطرافیانتان کسی هست که به قهوه علاقه‌مند باشد بهترین سوغات برای او قهوه بالی است. موقعیت جفرافیایی، قرار گرفتن در معرض آفتاب درخشان استوایی و قله‌های آتش‌فشانی ، بهترین شرایط را برای تولید قهوه فراهم کرده‌اند.

  همه‌ی جزایر مجمع‌الجزایر اندونزی یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان قهوه در دنیا هستند. به همین دلیل ما در سفری که به بالی داشتیم قصد کردیم از یکی از مزارع قهوه بازدید کنیم . سرتاسر بالی پر است از مزارع قهوه ، پس نگرانی بابت پیدا کردن این مزارع نخواهید داشت . اینجا مزرعه قهوه Kampung Kopi Kemenuh است که من به اختصار کمنا می گویم . این مزرعه در منطقه جیانیار بالی قرار دارد .

  معروفترین قهوه بالی کوپی لواک (Kopi Luwak) است . نوعی قهوه که از دانه‌های قهوه موجود در مدفوع حیوانی از خانواده زبادان به نام زباد تهیه می‌شود. این حیوان در مزرعه برای خودش می چرخد و میوه های قهوه را میل میکند . قسمت به اصطلاح گوشت میوه جذب بَدَنش می شود و قسمت سِفت و دانه آن را دفع میکند .

  کارگران مزرعه مدفوع این حیوان را پس از شستشو با روشهای خاصی حرارت داده و می کوبند تا گرانترین قهوه دنیا تولید شود ، قهوه لوواک !در واقع فعل و انفعالات و تاثیری که سیستم گوارش این حیوان روی میوه قهوه انجام میدهد باعث با ارزش شدن و با کیفیت تر شدن قهوه می شود . در این مزرعه می توانید این حیوان را از نزدیک مشاهده کنید وحتی به مدفوع آقای لوواک دست بزنید !! این حیوان بومی منطقه‌ی جنوب شرقی آسیا است.


  پرسنل مزرعه بسیار با حوصله و با احترام گوشه و کنار مزرعه را نشانمان دادند و یک به یک محصولات و مراحل ساخت قهوه را توضیح دادند . همچنین بعد از نیم ساعت گشت و گذار شما را به نوشیدن انواع چای و قهوه به صورت رایگان دعوت می کنند ( البته اگر خوراکی یا نوشیدنی خاص دیگری بخواهید باید هزینه آن را پرداخت کنید ) با اینکه من کلا اهل قهوه نیستم اما همه فنجان ها را لب زدم و مزه مزه کردم. چای تُرش هایشان بسیار خوشمزه بود .

  می توانید یک ساعتی را زیر این آلاچیق به همراه صدای دلنشین باران و سبزی شالیزارها و کلی نوشیدنی جورواجورو رایگان بگذرانید و لذت ببرید ...
  بعد از تفریح و گشت و گذار در مزرعه ، هنگام خروج از این فروشگاه باید عبور کنید . فروشگاه پر است ازانواع و اقسام قهوه که بیشترشان همین قهوه لوواک است . قیمت ها خیلی ارزان نیستند !

  به عنوان مثال یک جعبه ۵۰ گرمی قهوه لوواک حدودا ۲۵۰.۰۰۰ روپیه قیمت دارد !! به نظرم این مزارع برای بازدید و گشت و گذار و تفریح مناسب تر هستند تا خرید !! برای خرید فروشگاه های سطح شهر قیمت های ارزان تری دارند . اما از سرویس دهی و احترام به مشتری پرسنل مزرعه هرچه بگویم کم گفته ام ! حتی بعد از خروج هم دخترکان جوان مزرعه ما را تا جلوی ماشین همراهی و درب را هم برایمان باز کردند و خدمات دهی شان را در حد اعلا به پایان رساندند .

  فاصله زمانی این مزرعه از منطقه کوتا حدود یک ساعت و بیست دقیقه با ماشین است . برای بازدید و نشستن و نوشیدن قهوه ها در آلاچیق این مزرعه به نظرم 3 ساعت کافی است . همچنین ساعت کاری این مزرعه از 09:00 تا 17:00 می باشد .
  #بالی #جاذبه #جاذبه_شهر #قهوه #لواک #قهوه_لواک #مزرعه_قهوه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: