Close
رستوران

جاده اسالم به خلخال

Asalem To Khalkhal Road

Asalem To Khalkhal Road (1).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (1).jpg
Asalem To Khalkhal Road (2).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (2).jpg
Asalem To Khalkhal Road (3).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (4).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (5).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (6).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (7).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (8).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (9).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (10).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (11).jpeg
Asalem To Khalkhal Road (12).jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

یکی از زیبا تربن و رویایی ترین جاده های ایران جاده اسالم یه خلخال است در این جاده شما بسیاری از پدیده های طبیعی رو خواهید دید آبشار ،کوه ، جنگل و از دیدن این همه زیبایی در شگفت خواهید بود

 

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Roja
  نقدها:
  گزارش
  دشت شقایق
  توصیه شده توسط کاربر

  جاده خلخال_اسالم ، شهرستان خلخال در استان اردبیل رو به اسالم در استان گیلان متصل می کنه که به دلیل برخورداری از ترکیب طبیعت جنگلی با دشت، به عنوان رویایی ترین جاده جنگلی کشور شناخته شده اگه از سمت گیلان شروع به حرکت کردید باید به شهر اسالم در شهرستان تالش بروید و اگه در اردبیل بودید، باید از شهر خلخال در شهرستان خلخال سفرتون رو آغاز کنید بهترین زمان برای دیدن دشت شقایق ماه اردیبهشت و خرداد هست. اینجا جایی هست که حتما باید رفت و دید و لذت برد اینجا میشه با استشمام هوای مطبوع خنک خستگی شهرهای شلوغ رو از تن بدر کرد تو این منطقه به دلیل قرار گرفتن در بخش شمالی کشور، اقلیم خاصی داره به گونه‌ای که در همه‌ی فصل‌های سال، هوای خنک داره یکی از غذاهای اصلی که در این منطقه یافت می‌شه گوشت تازه برای کباب کردن روی آتیش هست که پیشنهاد میکنم دوستداران کباب از دستش ندن?? قیمتشم مثل بقیه جاها و گاها کمی ارزونترم هست از اونجایی که این منطقه در تمام طول سال خنکه اغذیه فروشی‌ها برای نگهداری از گوشت، مشکلی ندارند و به جای نگهداری گوشت در یخچال، از جلوی هر کلبه‌ی جنگلی که بگذرید، با منظره‌ای جالب شبیه قصابی‌ها روبه‌رو می‌شید. در این مکان‌ها می‌توانید انتخاب کنید که از کدام قسمت گوشت برایتان کباب کنند. غیر از کباب می‌تونید در این منطقه غذاهایی مثل میرزاقاسمی، آش‌ دوغ رو هم امتحان کنید من تو همه فصلا رفتم و میتونم بگم هر فصلی زیبایی خودشو داشت اما من چون عاشق گلم از فصل خرداد بخاطر دشت شقایقش ?? بیشتر خوشم اومد نکته ای که باید بگم اینه که چون جاده اسالم به خلخال، مسیری زیبا اما پر پیچ و خم هست هنگام رانندگی باید مراقب دره‌های عمیق باشید و نکات ایمنی را رعایت کنید و آروم برانید. اگه تصمیم دارید در زمستان به این منطقه سفر کنید بهتره حتما پیش از حرکت شرایط آب و هوایی جاده رو بررسی کنید. در فصل زمستان به دلیل سرما و بارش برف احتمال بسته بودن راه هم وجود داره حتی هنگام سفر در تابستان، به دلیل مه‌آلود و بارانی بودن بخش‌هایی از جاده، بهتره که تجهیزات مناسب همراه داشته باشید و از سالم بودن چراغ‌های خودرو مطمن باشید.و همه بخصوص اونایی که بچه دارند حتما لباس گرمم داشته باشند?

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  سفر به مه
  توصیه شده توسط کاربر

  جاده اسالم به خلخال، جاده ای است تماشایی و چشم نواز به طول 70 کیلومتر که از شهر اسالم در استان گیلان آغاز می شود و به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل و بین استان آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود. قرار گرفتن این جاده در منطقه شمالی کشور، آن را تحت تاثیر اقلیم خاص این منطقه قرار داده؛ به طوری که در اغلب فصول سال بارش باران در آن مشاهده می شود. ارتفاع زیاد جاده نیز در نزدیکی خلخال باعث شده تا دمای هوا حتی در تابستان نیز سرد باشد و تجربه ای متفاوت برای تان رقم بزند. رطوبت و مه نیز مهمان همیشگی این جاده است چرا که در همسایگی آن، دریای خزر قرار دارد و همین بر جاذبه های جاده می افزاید. با آغاز این مسیر از شهر اسالم، ابتدا جاده‌ای پیچ در پیچ و پوشیده از درختان جنگلی پیش روی تان قرار می گیرد. با دور شدن از اسالم و حدود یک ساعت رانندگی، با دشت های سرسبز احاطه می شوید و مناظر شگفت انگیزی را خواهید دید. شاید به همین دلیل است که این جاده را به عنوان یکی از زیباترین جاده های ایران می شناسند و آن را رویایی ترین مسیر جنگلی ایران می دانند. ما در اواسط مرداد به این جاده رویایی سفر کردیم در حالیکه دمای هوا در تهران بالاتر از 40 درجه بود اما با پیش رفتن در جاده دماسنج ماشین تا دمای 13 درجه پایین آمد و تقریبا در تمام مدتی که در جاده بودیم مه تمام منطقه را پوشانده بود. شب را در کلبه ای در روستای اسب هونی گذراندیم و با توجه به پایین بودن دما بخاری هیزمی روشن کردیم. در این جاده درنقاط مختلف می توانید کباب با گوشت تازه بخورید که بسیار لذت بخش است . اسب های وحشی هم در کنار جاده خواهید دید به علاوه گله های گوسفندی که در حال چریدن هستند. البته به نظر می رسد این جاده در فصلهای دیگر پوشیده از برف باشد که قطعا زیبایی خاص خود را دارد. در هر حال سفر به این جاده سفری رویایی است البته امیدوارم  گردشگران به پاکیزگی طبیعت هم توجه داشته باشند و این طبیعت زیبا را به همین شکل حفظ کنند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Armin
  نقدها:
  گزارش
  جاده اسالم به خلخال
  توصیه شده توسط کاربر

   کسی پوشیده نیست که ایران جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد که طبیعت چهار فصل یکی از اصلی‌ترین علت‌های این موضوع است. بسیاری از افراد در زمان‌های تعطیل،‌ شهر‌های شمالی کشور را برای مسافرت انتخاب می‌کنند که منجر به بار ترافیکی سنگینی در مسیر‌های منتهی به شمال کشور می‌شود. اما در بین تمام بخش‌های پر ازدحام شمال، رویایی‌ترین جاده جنگلی ایران، مورد توجه افراد زیادی قرار نگرفته و همین باعث شده است تا خوشبختانه این مسیر همچنان رویایی باقی بماند و هر چه آرام‌تر به زندگی‌اش ادامه دهد. جاده اسالم به خلخال در بین مردم به رویایی‌ترین جاده جنگلی کشور شهرت دارد.این جاده‌ی ۷۰ کیلومتری از شهر اسالم در استان گیلان شروع و به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل و بین استان آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می‌شود..به دلیل قرار گرفتن جاده اسالم به خلخال در منطقه شمالی کشور و استان گیلان و اردبیل، در اغلب فصول سال بارش باران در منطقه وجود دارد؛ همچنین، به دلیل ارتفاع زیاد آن (در نزدیکی خلخال) دمای هوا نیز حتی در تابستان سرد است و باید لباس مناسب به همراه داشت. گردشگرانی هم که تصمیم دارند شب‌ها در این منطقه بمانند، باید لباس و تجهیزات کافی به همراه داشته باشند و البته در نزدیکی روستا‌ها و بخش‌های عشایری چادر بزنند..اسالم بخشی از شهرستان تالش است که حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد. مردم شهرستان تالش به زبان تالشی و ترکی حرف می‌زنند و از محصولات آن می‌توان به گلیم، سفال، محصولات دامی، چوب و کاغذ اشاره کرد. در اطراف تالش نیز جاذبه‌های گردشگری دیگری وجود دارد که می‌توان به جنگل گیسوم و بخش‌های تفریحی آن اشاره کرد. گردشگرانی که از خلخال به سمت اسالم حرکت می‌کنند، با کمی رانندگی از جاده زیبای گیسوم و جنگل و ساحل آن نیز دیدن خواهند کرد. گفتنی است که بخش‌هایی از فیلم حضرت سلیمان نیز در مناطقی از اسالم ساخته شده بود و شهر اورشلیم را تداعی می‌کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند mojtaba
  نقدها:
  گزارش
  درياي ابر
  توصیه شده توسط کاربر

  ارتفاعات زيباي جاده اسالم به خلخال در مهر ماه بسيار منظره هاي بي نظيري داره حتما دعوت ميكنم از همگي كه در مهر ماه از اينجا ديدن كنيد و لذت ببريد يه سري كلبه هايي اونجا اجاره ميدن با امكانات متوسط كه ميتونين يه تجربه عالي رو تجربه كنيد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند انور محمدی
  نقدها:
  گزارش
  جاده رویایی اسالم به خلخال
  توصیه شده توسط کاربر

  شاید باورش سخت باشد که یک جاده، جاذبه توریستی باشد. اما جاده اسالم به خلخال چنین خصوصیتی دارد. گردنه‌ای که از جلگه‌های شمال شروع می‌شود و با پیچ و تاب به جنگل های کوهستانی و سپس به دشت‌های بلند خلخال می‌رسد. شاید زیبایی‌های جاده شما را مجاب کند که بارها برای دیدن دقیق‌تر طبیعت اطراف توقف کنید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Dm_mahsa
  نقدها:
  گزارش
  جاده ی رویایی اسالم
  توصیه شده توسط کاربر

  جاده ی اسالم به طرف خلخال یک جاده ی فوق العاده زیباست ... یک مسیر رویایی که حس میکنی مسیرِ بهشت هست.فصل بهار و تابستون زیبایی هاش چندین برابر هست.یک مقدار گردنه و پیچِ تند داره و اگه مشکل ماشین زدگی دارین قرص ماشین حتما بخورین.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Shene
  نقدها:
  گزارش
  حاده اسالم به خلخال
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی دیگه از مسیرهای گردشگری رویایی جاده بین اسالم به خلخال هستش. این منطقه به خاطر نوع آب و هوایی که دارد تقریبا بیشتر فصل سال بارندگی همراه با مه را دارد به همین دلیل زیبایی خاصی را به مسیر داده است. بهتون پیشنهاد می کنم این مسیر رویایی رو حتما برید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش

  معرفی: جاده مشهور اسالم به خلخال، جاده ای به طول تقریبی 70 کیلومتر در قلب جنگلهای استان گیلان و اردبیل هست که شهر اسالم در نزدیکی دریای خزر را به شهر خلخال در ارتفاعات متصل می کند.

  دسترسی: می توانید از دو سمت یعنی اسالم واقع در گیلان و خلخال واقع در جنوب استان اردبیل وارد این جاده زیبا شوید.

  تجربه شخصی: من و همسرم بهمراه دوستان در تیر ماه سال 94 در سفری که به این منطقه داشتیم از این جاده دیدن کردیم. ما ابتدا به خلخال رفتیم و سپس وارد جاده "اسالم به خلخال" شدیم. جاده در نزدیکی شهر خلخال بیشتر دارای مراتع بود که در فصل گرما خشک شده بودند. اگر در فروردین و اردیبهشت ماه به منطقه سفر کنید تمامی مراتع سبز و زیبا هستند. با کمی فاصله گرفتن از خلخال وارد جنگل سبز و پر درختی شدیم که شگفت انگیز بود. این جاده در تمامی فصل ها زیبایی خودش رو داره و پیشنهاد میکنم دیدن جاده رو از دست ندید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند eliiikhano0m
  نقدها:
  گزارش

  جاده ي بسيار زيبا و رويايي اسالم به خلخال ??
  زمان بارندگي ابرها به شدت پايين ميان و هوا مه آلود ميشه و منظره فوق العاده اي رو براي بيننده ميسازه .
  اگه سمت گيلان ميرين حتما حتما تو اين جاده دل انگيز بريد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr.Pou
  نقدها:
  گزارش

  جنگلهای شفارود از ماسال تا نزدیکیهای آستارا کشیده شده،جنگلهای هیرکانی بکر که هر بیننده ای را عاشق خودش می کند.از سمت رشت یا انزلی که به سمت آستارا بروید بعد از پره سر و خاله سرا و دیگه سرا و قبل از تالش سمت چپ شما جاده کی هست که با تابلوی سبز رنگ خلخال مشخص شده.بلههههههههه... به جاده اسالم به خلخال خوش آمدید.

  همیشه بین استانهای گیلان و اردبیل بر سر مالکیت تمام این جاده درگیری وجود داشته.اما حتی منی که خلخالی ام موافقم که این جاده در سمت استان گیلان زیباتر و ایمن تر است اما آسفالت بدتری دارد.پیچ و خم های سبز و جنگلی و البته اکثراً بارانی را که به سمت خلخال ردمی کنید و از سطح دریا ارتفاع میگیرید

  دقیقاً در نفته انفصال کوه و دشت و جنگل به منطقه ای میرسید که اسپه هونی نام دارد.ییلاق مردم تالشی که روزگاری مملو از کلبه های چوبی و تعداد محدودی کبابی بود

  اما امروزه علیرغم مغفول ماندن این شهر و این جاده،به قصد جذب گردشگر بیشتر به کلبه های سیمانی با آب و برق و حتی خانه های دوبلکس و دنیایی از کبابیها تبدیل شده.فقط بهتر است که گوشت را از روی لاشه گوسفند شقه کرده،بکشید و بعد کباب کنید و با کته و کره و ماست محلی خوشمزه نوش جان کنید تا از خوردن گوشت گوساله لا به لای گوشت نرم بره فرار کنید.

  این جاده از اردیبهشت ماه هر ماهه پذیرای انواع خاصی از گلها گیاهان زیباست.بره های بازیگوش و پرنده های شاد.راستی صحنه ها و سکانسهای زیبایی از فیلم ملک سلیمان در همین منطقه فیلمبرداری شده.از اواخر اردیبهشت تا اواسط شهریور بهترین وقت سفر به اینجاست.اینجا واقعاً #تایسیز (بی همتا) است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: