Close
رستوران

كليساى جامع كلن

Cologne Cathedra

Cologne Cathedra (2).jpg
Cologne Cathedra (1).jpg
Cologne Cathedra (3).jpg
Cologne Cathedra (4).jpg
Cologne Cathedra (5).jpg
Cologne Cathedra (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

کلیسای جامع کلن محل زندگی اسقف اعظم به حساب می‌آید و اخیراً توسط گروهی از متخصصین مرمت و بازسازی شده است. این کلیسای یکی از بزرگترین کلیساهای دنیا به حساب می‌آید که حتی مدتی نیز به عنوان بلندترین ساختمان دنیا شناخته می‌شد. ساخت این کلیسا به شکلی نسبتاً متناوب ادامه داشت، با این حال مراحل ساخت آن نزدیک به 600 سال به طول انجامید؛ به طوری که ساخت آن در سال 1248 آغاز شد و در سال 1880 پایان یافت. این اثر در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است و از آن با عنوان «کار استثنایی نبوغ و خلاقیت انسانی» نام برده می‌شود. کلیسای جامع در نقطه‌ای بسیار برجسته از شهر قرار دارد و سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر از تمام نقاط جهان است.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • بهزاد حصاریها
  نقدها:
  گزارش
  کلیسای جامع سن پیتر کلن
  توصیه شده توسط کاربر

  کلیسای جامع سن پیتر شهر کلن آلمان که به سبک معماری گوتیک ساخته شده و در واقع یک کلیسای جامع کاتولیک محسوب میشه، در واقع یادگار دورانی است که مردم آلمان به مذهب کاتولیک گرایش داشتند.
  این کلیسا که پر بازدید کننده ترین جاذبه توریستی کشور آلمان به حساب میاد، روزانه 20,000 بازدید کننده رو بطور متوسط به خودش جذب میکنه و با ارتفاع 157 متر، در حال حاضر بلندترین کلیسای دو مناره جهان هم محسوب میشه.
  ساخت این کلیسا که در سال 1248 میلادی شروع شده بوده، در سال 1473 نیمه تمام رها میشه و مجددا در سال 1840 ادامه ساخت اون از سر گرفته میشه و در سال 1880 میلادی نهایتا به پایان میرسه!
  معماری بیرونی و داخلی این کلیسا بسیار زیباست و شیشه های رنگی داخل اون انسان رو به یاد شیشه های رنگی بکار رفته در معماری سنتی ایران میندازه!
  شما همچنین میتونید از طریق 533 پله مارپیچی که داخل مناره های این کلیسا تعبیه شده به بالای اون در ارتفاع 100 متری از سطح زمین صعود کنید و از منظره زیبای رود راین که از وسط شهر عبور میکنه و همینطور چشم انداز زیبای شهر کلن لذت ببرید.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sanam
  نقدها:
  گزارش
  كليساى جامع كلن
  توصیه شده توسط کاربر

  كليساى جامع كلن در شهر كلن آلمان , در قسمت بافت قديمى شهر و در نزديكى رودخانه راين قرار دارد. با معمارى سبك گوتيك ساخته شده و زيبايى بى نظير و خيره كننده اى دارد. اين كليسا در حال حاضر دومين كليساى بلند در كشور آلمان است. اولين بار در شب اين كليسا را ديدم ، وقتى از پله هاى پاركينگى كه در نزديكى كليسا بود بالا آمدم زيبايى و عظمت اين بناى باشكوه ، مجذوبم كرد. و از زيبايى آن هرچه بگويم كم است. روزها به خصوص توريست هاى زيادى براى ديدن اين كليسا مى آيند و اطرافش بسيار شلوغ و پر رفت و آمد است. و به سبب اينكه در بافت قديمى شهر قرار دارد ، جلوى كليسا اتوبوس هاى گشت شهر قديم كلن در ساعات مشخصى براى توريستها در نظر گرفته شده است كه مى توان با آنها در عرض چند ساعت شهر قديمى رو گشت و لذت برد. همچنين پياده روى در اطراف كليسا و بافت قديمى شهر و بهره بردن از كافه ها و رستوران ها و فروشگاه هاى همان حوالى ، لذت خاص خودش را دارد. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: