Close
رستوران

دیوار بزرگ موتیانیو (دیوار بزرگ چین)

Mutianyu Great Wall

Mutianyu Great Wall (1).jpg
Mutianyu Great Wall (2).jpg
Mutianyu Great Wall (3).jpg
Mutianyu Great Wall (4).jpg
Mutianyu Great Wall (6).jpg
Mutianyu Great Wall (5).jpg
Mutianyu Great Wall (7).jpg
Mutianyu Great Wall (8).jpg
Mutianyu Great Wall (9).jpg
Mutianyu Great Wall (10).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

در سال ۱۳۶۸ پس از میلاد دیوار بزرگ موتیانو (Mutianyu Great Wall) توسط Xu Da ساخته شده که در ژویاانژانگ (Zhuyanzhang) در خرابه های دیوار بزرگ چین در سلسله کی (Qi) شمالی ژنرال مهمی بود. این دیوار از شرق به گوبیکو (Gubeikou) و از غرب به جویونگوان (Juyongguan) وصل است. این بخش از دیوار در نقش دروازه دفاعی از پایتخت در زمان های گذشته استفاده می شده است. تعدادی برج دیدبانی معروف نیز وجود دارد به عنوان مثال ژنگوانتای (Zhengguantai)، داجیاولو (Dajiaolou)، یینگفیداویانگ (Yingfeidaoyang)، جیانکو (Jianko) و بیجینگجی (Beijingjie) که ارزش های تاریخی و فرهنگی دارند از جمله این برج ها هستند. نرخ سرسبزی دیوار بزرگ چین ۹۸٪ است و اطراف آن با کوهستان ها احاطه شده و منظره زیبایی خلق کرده است.

نوع جاذبه:
 • بناهای باستانی
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Mana
  نقدها:
  گزارش
  هم دردی با سربازانِ سلسله مینگ!
  توصیه شده توسط کاربر

  دیوار بزرگ چین از جاذبه های گردشگری است که بیشترِ ما از کودکی و به لطفِ فیلم ها و افسانه ها با آن آشنا می شویم و گاهی بدونِ آن که بدانیم دیدنش می شود یکی از آرزویمان! چین هم از آن کشورهایی است که خیلی دور به نظر می رسد در حالی که از خیلی از کشورهای نزدیک تر در دسترس تر است. من این راه رفتم و در برابر این دیوارِ افسانه ای بودم و چقدر دوست داشتم ساعت ها روی پله هایش راه بروم، حتی در آن زمستانِ سردی که به پکن رفته بودم و با وجودِ بادی که می وزید و باعث می شد به حالِ سربازانی که قرن ها بر این دیوارهای دفاعی دیده بانی می داده اند دل بسوزانم؛ اما متاسفانه همسفرانی داشتم که بخاری ماشین را به سرمای روی دیوار و کالاهای توی مغازه های چین را به یادِ دیده بانهای دیوارهای چین ترجیح می دادند و بیشتر از نیم ساعت به من وقت ندادند برای بالا رفتن و پایین آمدن از پله ها! و در همان چند قدمی که بین این دیوارهای دفاعی راه می رفتم، درست کنارِ تابلوی "به دیوار بزرگ احترام بگذارید؛ دیوار نویسی ممنوع!" یادگارهایی از فارسی زبانان دیدم که کلا جادوی این دیوارِ بزرگ، آن پلکان های کوهستانی و سفر در زمان را از بین بردند و نگذاشتند از زمان حال و همسفرانِ منتظر پای بخاری ماشین را از یاد ببرم!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند صابر
  نقدها:
  گزارش
  دیوار چین
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام دوستان عزیز مائو تسه‌تونگ بنیان گذار کشور چین یه جمله معروف داره که میگه باید مرد باشی تا از دیوار چین بتونی بالا بری (چون پیاده روی خیلی زیادی داره منظورش تحمل و قدرت فیزیکی بیشتر آقایون نسبت به خانمهاست) دیوار چین با طول بیش از ده هزار كیلومتر طی حدود ١٨٠٠ سال و با تلاش میلیون ها كارگر ساخته شده. دیوار چین یك خط مستقیم نیست و خیلی جاها چند شاخه و چند لایه میشه. كابرد اصلی دیوار برای جلوگیری از حمله اقوام بیابانگرد شمال چین بوده، ولی اونقدرها نتونست جلوشون رو بگیره و مغول ها تونستند از دیوار رد بشند. ٤٥٠ سال پیش گسترش و نگهداری دیوار متوقف شد و دیوار چین بی استفاده شد. در مورد دیوار چین داستان های زیاد وجود داره كه اكثرش واقعی نیست. دیوار چین جزو عجایب هفتگانه نیست و از فضا هم با چشم غیر مسلح دیده نمیشه. عکسهایی که گرفتم از منطقه بالدینگ (Badaling) یعنی شمال پکن هستش ورودی دیوار چین 45 یوآن هستش. موفق باشید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم سلیمانی
  نقدها:
  گزارش
  دیوار چین
  توصیه شده توسط کاربر

  دیوار تاریخی چین یکی از محل های دیدنی پکن هست که به فاصله زیادی از مرکز قرار داره
  یه بنای تاریخی با عظمت که در نگاه اول شما رو بهت زده میکنه
  پله های زیادی داره و در کل زیاد نمیشه پله نوردی کرد و حتما باید مجهز به کفش اسپرت بود
  زیباست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پریسا باجلان

  تصمیم گرفتیم از کلیسای سنت فیلومنا، یکی از بلندترین کلیساهای سبک گوتیک آسیا و اسقف نشین میسور بازدید کنیم. این...

 • پریسا باجلان

  این بازار به راستۀ میوه و تره بار، عطر و روغن های آرایشی و گلهای خوشبو شهرت دارد. از راستۀ...

 • پریسا باجلان

  این معبد پیچیدگی های معماری خاصی در گچبری و سنگتراشی پیکر خدایان و ستون ها دارد و تندیسهای نمای بیرونی...

 • پریسا باجلان

  قصر میسور یا قصر آمباویلاس عمارتی بزرگ با قدمت بیش از 100 سال و مشهور ترین بنای دیدنی هند بعد...