Close
رستوران

پارک آلاچاتی یل دیگیرمنلری

Alacati Yel Degirmenleri Parki

Alacati Yel Degirmenleri Parki (1).jpg
Alacati Yel Degirmenleri Parki (2).jpg
Alacati Yel Degirmenleri Parki (3).jpg
Alacati Yel Degirmenleri Parki (4).jpg
Alacati Yel Degirmenleri Parki (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • اماکن دیدنی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • RashiD
  نقدها:
  گزارش
  پارک آسیاب بادی
  توصیه شده توسط کاربر

  برای بازدید از پارک یل دیگیرمنلری آلاچاتی باید در ایستگاه بلدیه یا همون شهرداری پیاده بشید. این پارک در بلوار آتاتورک می باشد که از همان ابتدای بلوار آسیاب های بادی نمایان هستن این آسیاب ها که صرفا جنبه تزئینی دارند که جزوی از نماد های این شهر به حساب میان. برای رفتن به این پارک یک مسیر کوتاه شیب داریو باید طی کنید در بالای این پارک منظره ایی زیبا از شهر آلاچاتی رو مشاهده خواهید کرد. اطراف این پارک تعداد زیادی کافه های زیبایی هست که میتونید ازشون لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mohammad Shams
  نقدها:
  گزارش
  آسیاب های آلاچاتی
  توصیه شده توسط کاربر

  این پارک بر روی تپه ای واقع در مرکز آلاچاتی و در بلوار آتاترک ساخته شده که به فاصله نزدیکی از شهرداری آلاچاتی قرار گرفته است.

  برای دسترسی به پارک باید چندین متر یک مسیر سربالایی سنگ فرش را پیاده روی کنید. اطراف این مسیر چندین کافه و رستوران قرار گرفته اند.

  با ورود به پارک، چهار آسیاب معروف آلاچاتی خود نمایی می‌کنند. این آسیاب ها کار نمی‌کنند و نماد اصلی آلاچاتی محسوب می‌شوند‌.

  اگه تو فصل گرم سال به این پارک برید حتما زوج ها و عروس و داماد هایی رو میبینید که در حال عکس گرفتن با این آسیاب ها هستند.

  از آنجا که این پارک روی یک تپه واقع شده، دید بسیار خوبی به سایر مناطق و محله های آلاچاتی دارد. تماشای خانه های آلاچاتی با سقف های نارنجی از درون این پارک بسیار لذت بخش و به یاد ماندنی است.

  یادتون باشه برای دسترسی به این پارک سوار اتدبوس های چشمه سیاحت بشید و در ایستگاه شهرداری آلاچاتی یا Belediye پیاده بشید.

  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  پارک آلاچاتی
  توصیه شده توسط کاربر

  وقتی از دلموش چشمه-آلاچاتی پیاده شدم یک پارک مقابل خودم دیدم‌. مجسمه ای در اون خود نمایی میکرد و تعدادی عروس و داماد مشغول عکاسی بودند. وارد پارک شدم و از سربالایی بالا رفتم‌ و آسیاب های معروف آلاچاتی رو دیدم.آنجا هم یک عروس و داماد مشغول عکاسی بودند! چهار آسیاب کنار هم که نماد شهر آلاچاتی هستند. کمی در اطراف قدم زدم بعلت قرار گرفتن روی تپه به قسمتی از شهر دید داشتم. سپس از پله های سمت دیگر پارک پایین رفتم و وارد کوچه های زیبای آلاچاتی شدم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Zahra Ghiasi
  نقدها:
  گزارش
  آسیاب های بادی آلاچاتی
  توصیه شده توسط کاربر

  آسیاب های بادی آلاچاتی نماد این شهر خوشگله، این آسیاب های بادی در مرکز آلاچاتی و بروی بلندی قرار گرفتن، بعد از دیدن، گشت زدن و عکاسی میون این آسیاب های بادی میتونید با پایین اومدن از چند تا پله برسید به کوچه های آلاچاتی! تو تموم مغازه های سوغات فروشی آسیاب های بادی تو سایز ها و شکل و‌ شمایل مختلف فروخته میشن

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  نماد اصلي آلاچاتي
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان
  همانطوری که میدانید منطقه آلاچاتی از آن دست مناطقی است که نباید دیدن آن را از دست داد. این منطقه پر است از کافه ها و بوتیک هتل های زیبا و چشم نواز و البته نوازشگر روح. وقتی وارد مرکز آلاچاتی می شوید، نماد اصلی این شهر که بادبان های آن هستند را میبینید. Degirmenler نام این مکان است. بازدید از آن رایگان است و ورودی ندارد. بهترین فصل سفر برای رفتن به آلاچاتی اردیبهشت تا آخر شهریور است. اطراف این بادبان ها هم مغازه های فروش نماد های ازمیر و آلاچاتی و سوغاتی های آن ها وجود دارد. برای رفتن به سمت این بادبان ها، کافیست از طریق دلموش های موجود در مسیر به سمت مرکز شهر آلاچاتی حرکت کنید. کرایه این دلموش ها نسبت به مبدا شما می توانند متفاوت باشند.
  این منطقه همواره در معرض باد و نسیم است و اطراف آن در کوهستان ها و تپه ها پر است از توربین های بادی و از همان ابتدای حرکت از ازمیر به سمت آلاچاتی با مشاهده توربین های بادی، به این موضوع پی می برید.

  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: