Close

دماغه امید نیک

Cape of Good Hope
5
(از 1 نقد و بررسی)

درباره دماغه امید نیک

امید نیک دماغه ای صخره ای بر فراز اقیانوس اطلس است که در کیپ پنیسولا (Cape Peninsula) قرار دارد.

نوع جاذبه
جاذبه های طبیعی
موقعیت
کیپ تاون
پیشنهاد کاربران
%100 از 1 رای
رتبه در کیپ تاون
1 از 21 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف دماغه امید نیک

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
سعید عسکریان
نوشته شده در 3 دی 1397
report-icon گزارش

از مهمترین جاذبه های آفریقای جنوبی و کیپ تاون دماغه امید نیک می باشد، اینجا جنوب غربی ترین خشکی روی زمین است و نزدیک قطب جنوب ....
مسیر عبوری به مقصد نهایی دماغه امیدنیک جاده ای در امتداد اقیانوس بود که در بعضی نقاط تصاویر وصف ناپذیری از طبیعت و رسیدن آب اقیانوس ها به مقصد ساحل و تلاطم اقیانوس و برخورد با صخره ها بوجود می آورد. ساحل های زیبا و تمیز ، آسمان آبی و هوای مطبوع همه و همه دست به دست هم داده بود که این مناظر بعنوان خاطرات فراموش نشدنی در ذهن ثبت شود.
مسیر بدین گونه بود که انگار خشکی به سمت اقیانوس پیشروی می کرد و ما هم در پی آن ، در حالیکه دو طرف ما را آب احاطه کرده بود، جاده منتهی به -Cape of Good Hope- دماغه امیدنیک یک جاده پر پیچ و خم بود. فکر کنم عکس ها بهتر مناظر را توصیف کنند.
Cape of Good Hope- دماغه امیدنیک که شرح موضوع نامگذاری آن و داستان موقعیت خاص آن بدین شرح می باشد:
در سال 1488 میلادی بارتولمیو دیاز پرتغالی نخستین دریانوردی بود که به جنوبی ترین نقطه آفریقا رسید و بعلت طوفان در دریا آنچنان خاطره بدی از این منطقه پیدا کرد که آنجا را دماغه طوفان یا نا امیدی نامید. اما پادشاه پرتغال آنچنان از این کشف به وجد آمد که برنامه یک سفر دریایی مجدد را مهیا نمود و این منطقه را دماغه امید نیک نام گذاری نمود. چند سال بعد در سال 1497 میلادی واسکو دوگاما یک دریانورد پرتغالی دیگر با عبور از دماغه امیدنیک موفق شد قاره آفریقا را دور زده و به هندوستان برس اماد این کار با وجود کشتی های بادبانی آن زمان دست کم 6 ماه طول می کشید و توسعه ارتباط دریایی میان اروپا و هندوستان ، اروپایی ها را تحریک نمود که برای تأمین مواد غذایی تازه و آب یک پایگاه را در دماغه امیدنیک ایجاد کند. ناوگان تجاری هلند که در عصر طلایی بسر می برد تصمیم گرفت در این دماغه یک پایگاه ایجاد کند و کمپانی هلندی هند شرقی یک ناوگان شامل پنج فروند کشتی به فرماندهی ناخدا یان وان ریبک –Johan van Riebeeck - را به همراه 90 مهاجر به این منطقه اعزام نمود. مهاجران یک قلعه کوچک در ساحل این خلیج ساختند و به کشاورزی پرداختند. بدین ترتیب در سال 1652 میلادی دریانوردان هلندی یک مهاجرنشین کوچک موقت را در نزدیکی دماغه امیدنیک جنوبی ترین بخش قاره آفریقا تأسیس کردند، که این اردوگاه کوچک منشأ پیدایش کیپ تاون و جمهوری آفریقای جنوبی شد.
عنوان میشود. هر کسی در این منطقه آرزو کند آرزویش برآورده میشود !!!
در زمان بازدید ما شدت باد بسیار زیاد بود و ما هم در یک فرصت کوتاه از منطقه بازدید کردیم، موقعیت مکانی که در آن بودیم خاص و منحصربفرد بود به افق خیره شدم و ...
آری کمی آنسوتر ته زمین و قطب جنوب بود. #south_africa
#cape_town

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت