Close
رستوران

سبزه میدان (تهران)

Sabzeh Meydan

Sabzeh Meydan.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • مراکز خرید
 • بازارهای خیابانی
 • محله های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  سبزه میدان
  توصیه شده توسط کاربر

  سبزه میدان یکی از اولین میدان های تهران و میشه گفت پر جنب و جوشترین میدان تهرانه، این میدان که در ورودی بازار تهران قرار داره با رستوران های خوب اطرافش مثل مسلم (و صف بلندش)، شمشیری و شرف الاسلامی، با صدای دلال های دلارش، با صدای آبیموه فروشی ها، با شلوغی بیش از اندازه اش و ... شناخته میشه.
  اما چرا اسم اینجا سبزه میدانه؟ براساس تابلوی راهنمایی که در ورودی بازار کفاش‌ها قرار داره، در اواخر دوره زندیه و اوایل دوره قاجار در این میدان سبزی خوردن می‌کاشتن و به همین دلیل به سبزه میدان مشهوره بوده. البته بعد از آن تا زمان محمدشاه در این میدان محل اعدام محکومین بوده که بعدا به میدان محمدیه یا میدان اعدام منتقل میشه.
  در کنار دیدن سبزه میدان و بازار پیشنهاد میکنم از جاذبه های اطرافش مثل کاخ گلستان، کوچه مروی، تیمچه حاجب الدوله، آرامگاه لطفعلی خان زند واقع در امامزاده زید و ... دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  سبزه میدان
  توصیه شده توسط کاربر

  از قدیمی ترین و پر رفت و آمد ترین میادین تهران است که در نزدیکی بازار تهران و در خیابان ۱۵ خردادقرار داره و اطرافش رستوران معروف مسلمی و اسلامی و بازار کفاش ها و آستان مبارک زید ابن علی ابن الحسین و بازار طلا قرارداره و در روزهای عزاداری در مرکز میدان تعزیه برگزار میشه .
  دلیل این نامگذاری به سالهای دور برمیگرده که در دوره هایی از سلطنت صفوی و زندیه در این مکان کاشت سبزیجات انجام میشده که البته الان خبری از سبزی نیست و در طول روز صدای دلار فروش ها و خریدارانش بشدت آزار دهندس.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محسن خرمایی پور
  نقدها:
  گزارش
  سبزه میدان
  توصیه شده توسط کاربر

  این میدان به دلیل مجاورت با بازار بزرگ تهران و ورودی اصلی بازار بسیار شلوغ می باشد.
  اطراف این میدان کاخ گلستان ، ساختمان بانک ملی ، مسجد امام و رستوران مسلم قرار دارد.
  اکثر اوقات نیز میدان محل خرید و فروش ارز می شود.
  دسترسی به میدان از طریق خط 1 مترو ایستگاه 15 خرداد امکان پذیر می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  ورودی شلوغ و اصلی بازار تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. وقتی از ایستگاه مترو پانزده خرداد وارد خیابان بازار میشوید حدود 800 متر که جلو برید یک محیط باز و بزرگ در سمت راست خود خواهید دید که ورودی اصلی بازار محسوب میشه. همچنین یه بازار کوچک طلا هم بصورت راه پله در زیر این میدان وجود داره. رستورانهای معروف تهران در حول و حوش همین منطقه هستند. دور تا دور میدان مغازه های مختلفی هستند و در وسط میدان هم اکثر اوقات محل خرید و فروش ارز هستش. معماری و سبک خاص این میدان و همچنین انشعابات خاص اون، اون رو جذاب کرده. فراموش نکنید که از این میدان تا کاخ گلستان کمتر از 700 متر مسیره پیاده روی هستش.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  روی خوش پایتخت
  توصیه شده توسط کاربر

  من و همسرم در سفری در روزهای پایانی سال ۹۴ به تهران به قصد بازدید از مجموعه کاخ گلستان بوسیله مترو به ایستگاه ۱۵ خرداد آمدیم. این خط از مترو فوق العاده شلوغ بود و حسابی نفس گیر مخصوصا برای ما که اولین بار بود تجربه سوار شدن به مترو پایتخت رو داشتیم. بعد از پیاده شدن به سمت خیابان ۱۵ خرداد رفتیم که کاملا سنگ فرش بود و در نزدیکی عید حال و هوای بسیار خاصی داشت. کمی جلوتر به سبزه میدان رسیدیم. بگذریم که چرا نامش شده سبزه میدان اما از قدیمی ترین میدان های پایتخت به حساب می آید که از حال و هوای آن هرچه بگویم کم گفتم. قدم زدن و بازدید از این میدان و بازار بشدت توصیه میشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: