Close
رستوران

خیابان آربات

Arbat Street

Arbat Street (1).jpg
Arbat Street (2).jpg
Arbat Street (3).jpg
Arbat Street (1).jpg
Arbat Street (5).jpg
Arbat Street (4).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

اگر به دنبال مکانی برای خرید سوغاتی در مسکو هستید به خیابان آربات بروید. این خیابان سنگ فرش شده المان هایی از گذشته های دور را در خود نگه داشته است و اکنون نیز در آن فروشگاه های سوغات و کافه هایی در فضای باز دیده می شود.

نوع جاذبه:
 • بازارهای خیابانی
 • محله ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  کلبه ی سعدی
  توصیه شده توسط کاربر

  داستانِ زندگى، عاشق شدن، دوئل و مرگ غم انگيز الكساندر پوشكين را در نوجوانى خوانده بودم و شيفته ى ديدن خيابان آربات بودم از همان سالهاى خيلى قبل و از اينكه در سفر روسیه فرصتى پيش آمده بود براى بازديد اين مكان بسيار خوشحال بودم.
  آربات خیابانیست پر از مغازه های سوغاتی فروشی و کافه های رنگارنگ... در طول خیابان هنرمندانی هنر خود را عرضه میکنند از نوازنده گرفته تا نقاش که نشاط خیابان را دو چندان کرده اند.
  یکی از زیباترین سوغاتی های روسیه عروسکهای ماتروشکاست، عروسک هایی کوچک در چند سایز که از کوچک به بزرگ داخل هم جا می شوند، که این خیابان پر بود از فروشندگانش؛ هم مغازه و هم دست فروش. در خیابانِ آرام و زیبای آربات قدم زدیم و لذت بردیم از این همه هنر و چندتایی هم ماتروشکا خریدیم به رسم یادگار.
  پوشکین را سعدیِ روسیه می نامند که متاثر از استاد سخنِ پارسی بوده و بسیاری از آثارش متاسی از بوستان و گلستان نگارش شده و فرهنگ ایران و شرق به خوبی در نوشته هایش هویداست و خانه اش هم که حالا تبدیل شده به موزه در این خیابان قرار دارد.
  زندگی و مرگ غم انگیز پوشکین هم از آن داستان هاییست که بازدیدکننده ها را تحت تاثیر قرار میدهد مخصوصا بعد از دیدن مجسمه ش با آن معشوقه ی خائن!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  خیابان آربات
  توصیه شده توسط کاربر

  خاطره انگیزترین جای مسکو برای من و همسفرام خیابان آربات بود، در طول اقامت ما در شهر مسکو هر روز این خیابان سنگ فرش شده و کوچه پس کوچه‌هایی که به این خیابان میرسید رو پیاده می رفتیم. از گروه های موسیقی و رقص گرفته تا نقاش‌هایی که با اسپری دارن نقاشی میکشن از رستوران‌ها و کافه‌هایی که در روز و شب برقرارن از و شور و هیجانی که در این خیابان جاریه از هیچ چیز این خیابون نمیشه گذشت. این خیابان قدیما محل زندگی شخصیت‌هایی مانند الکساندر پوشکین و تولستوی بوده، اتفاقا خونه پوشکین در این خیابان به موزه تبدیل شده و تندیس پوشکین و همسرش که در جلوی خونه قرار داره به یکی از جاذبه های این خیابان تبدیل شده. فاصله این خیابان از کاخ کرملین به صورت پیاده نیز ده دقیقه بیشتر نیست و برای همین میتونین این دو محل رو با هم ببینین. البته پیشنهاد من اینه که خیابون رو هم در روز و هم در شب بگردین و اگه دوست داشتین از مغاز‌های مختلف فروش صنایع دستی یادگاری هم از این شهر با خودتون بیارین.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش

  یکی از خیابان ها و در واقع امروزه عابرگذرهای مشهور مسکو است. در دو سر این خیابان وزارت دفاع و وزارت امور خارجه قرار دارند که هر دو ساختمان های زیبا و قدیمی دارند. خیابان آربات از عابرگذرهای اطراف میدان سرخ بسیار طولانی تر است اما تزیینات و چراغانی های آنها را ندارد, این خیابان سراسر کافه و رستوران و کلاب است و مملو از مغازه فروش سوغات است که قیمت نسبتا بالایی هم دارند در مقایسه با متوسط شهر. اینجا برای قدم زدن شبانه و کافه گردی بسیار عالی است اما مراقب جیب تان باشید !!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mana
  نقدها:
  گزارش
  خیابانی با گرایشهای هنری
  توصیه شده توسط کاربر

  خیابان آربات قرنها پیش ساخته شده، در آتش سوخته (آتش سوزی معروف مسکو در زمان حمله ناپلئون بناپارت) و بارسازی شده و در بیشتر تاریخش محل سکونت اشراف، هنرمندان، سیاسیون و خلاصه افرادی با ویژگیهای خاص اجتماعی بوده و الآن هم که یک پیاده راه مشهور توریستی است با آن رنگهای ملایم و لطیفش، هنوز میزبان هنرمندان مختلف به نحوه های مختلف است: از خانه-موزه پوشکین گرفته تا تئاترهای مختلف و هنرمندان خیابانی(نقاش،نوازنده) و مجسمه های مختلف با اشاره های هنری. وقتی خیابانی توریستی است یعنی هم سوغاتی فروشی فراوان در آن یافت می شود و هم کافه و رستوران.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  خیابان آربات
  توصیه شده توسط کاربر

  معمولا در هر شهری یک خیابان معروف وجود دارد که توریستهای بسیاری را به سمت خود می کشد مثل خیابان شانزه لیزه. اما در مسکو نیز خیابان معروفی وجود دارد که پذیرای توریستهای بسیاری است. خیابان آربات در واقع پیاده راهی سنگرش شده است که در آن می توانید تعداد زیادی کافه و رستوران را پیدا کنید و دم در کافه ها بنشینید و در خنکای شهر قهوه ای بخورید. در کنار این رستورانها کلی مغازه فروش سوغاتی های روسی نیز وجود دارد و بخش جذاب این خیابان دستفروشانی هستند که آثار هنری و نقاشی خود را می فروشند و جوانانی که در گوشه و کنار خیابان ساز می زنند و گاه حرکات موزون انجام می دهند. این خیابان با میدان سرخ و کاخ کرملین فاصله زیادی ندارد و نزدیکترین ایستگاه مترو به آن Smolenskaya است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  خیابان آربات
  توصیه شده توسط کاربر

  #خیابان_آربات از معروفترین و قدیمیترین خیابان های شهر #مسکو میباشد که به دو قسمت قدیم و جدید تقسیم شده است.
  در ابتدای آربات جدید که وارد میشوید با خیابانی پهن روبه رو میشوید که دور تا دورش پر است از خانه هایی به سبک کمونیستی و فروشگاه های پوشاک و رستوران ها و کافی شاپ ها و افرادی که مدام در حال تکاپو و عشاقی که در حال قدم زدن هستند و همینطور هم قدم به قدم نوارندگان خیابانی که مشغول نواختن و افرادی که با لباس های روسیه قدیم در حال عکس گرفتن با گردشگران هستند را میبینید.
  شاید به جرات بتوان گفت بهترین و پر جنب و جوش ترین و سرگرم ترین خیابان مسکو همین آربات است.
  خانه موزه پوشکین در ابتدای آربات جدید و در سمت راست خیابان و مجسمه پوشکین و همسرش درست در رو به روی موزه و در سمت چپ قرار دارد.
  شب های این خیابان بی اندازه رویایی و خارق العادست و بسیار زنده و پر تکاپو.
  تقریبا یک کیلومتر طول این خیابان میباشد و از قدیمی ترین خیابان های مسکو از قرن ۱۵ میلادی تا به امروز است.
  این خیابان پر است از خانه های قدیمی که فقط مرمت شده اند و موزه ها و کلیساهای کوچک و در گذشته این خیابان محل اقامت افراد سرشناس و هنرمندان و اشراف زادگان بوده است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  معروف ترين خيابان مسكو
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان عزیز

  احتمالا اسم خیابان آربات، معروف ترین خیابان شهر مسکو را تا به حال شنیده اید. خیابانی که به عنوان خیابان زنده و پرانرژی در مسکو معروف است. این خیابان به طول ۱ کیلومتر و بین ۲ ایستگاه Smolenskaya و Arbataskaya در خط سوم متروی این شهر کشیده شده است. شما هر نوع رستورانی که فکر کنید را در این خیابان می‌توانید پیدا کنید. از اواخر بهار تا اوایل پاییز این خیابان واقعا دیدنی می‌شود. همچنین از کاخ کرملین تا این خیابان فقط نیم ساعت با پای پیاده فاصله است و شما می توانید از دیدنی های بین این دو جاذبه نیز نهایت استفاده را ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: