Close
رستوران

باروی ری

Rey Castle

Rey Castle (2).JPG
Rey Castle (1).jpg
Rey Castle (4).JPG
Rey Castle (3).JPG
Rey Castle (5).jpg
Rey Castle (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش
  باروی ری
  توصیه شده توسط کاربر

  باروی ری یکی از آثار باستانی شهر ری تهران است. باروی ری، دیواری است که حالت دفاعی دارد و در دوره اشکانیان دور تادور شهر بنا شد ولی امروزه تنها بقایایی از آن باقی مانده است که بخشی از آن بر بالای صخره های چشمه علی قرار دارد. اطراف این بارو هم خندقی حفر شده بود که برای دفاع در زمان خطر آنرا از آب پر میکردند. این دیوار در کوتاهترین قسمتها ۳ متر و در بلندترین قسمتها ۸ متر ارتفاع دارد و این نشاندهنده عظمت آن است. این بارو در نزدیکی چشمه علی و کتیبه فتحعلی شاه و در انتهای بوستان چشمه علی قرار داره، داخل بوستان سرویس بهداشتی و بوفه و نیمکت برای استراحت وجود داره، و به نظرم دیدن آنها خالی از لطف نباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  باروی شهرری
  توصیه شده توسط کاربر

  دیوار یا باروی ری یک بنای تاریخی و قدیمی است که به دوره مادها نسبت داده می شود. این دیوار مثل سایر دیوارهای تاریخی به احتمال زیاد نقش دفاعی داشته و اکنون بخش کوچکی از آن در حدود ۴۵۰ متر که بالای چشمه علی است، باقی مانده است. دیوار ارتفاعی حدود ۸ متر داشته و از خشت ساخته شده است. همچنین برج هایی برای نگهبانی در برخی بخش های دیوار وجود داشته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  باروی شهر ری
  توصیه شده توسط کاربر

   در محوطه تاریخی محله چشمه‌علی شهر ری بارویی به قدمت 6000 ساله وجود دارد که در نوشته ها آن را منصوب به دوره مادها می‌کنند، کاربرد این بارو دفاعی بوده و در دوره ه‌های مختلف مانند سلجوقیان، اشکانیان  و ... بارها مرمت شده و دورتادور شهر را در بر می گرفته که البته در حال حاضر تنها قسمتی از این دیوار که بر روی صخره چشمه علی و بالای نقش برجسته فتحعلی شاه واقع شده باقی مانده است.
  ضمنا در کنار بازدید از  باروی ری، می توانید برج طغرل و آرامگاه ابن بابویه و جهان پهلوان تختی رو هم که پیاده به فاصله 12 دقیقه ای از بارو هست رو ببینین.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  باروي ري
  توصیه شده توسط کاربر

  باروی ری دیواری است که در زمان اشکانیان به جهت دفاعی دورتادور شهر ری در گذشته به عنوان پایتخت کشیده شده بود. متاسفانه به دلیل زلزله های فراوانی که رخ داده این بارو تخریب شده و حدود سه کیلومتر از آن باقی مانده است. بخشی از این دیوار بر بلندای چشمه علی مرمت شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش

  این بارو با قدمت ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد.با معماری مشابه باروهای اسلامی در شهر ری ساخته شده.و اطراف آن خندقی وجود داشته که در زمان حمله دشمن ان خندق را پر از آب مینمودند تا از هجوم دشمن جلوگیری کنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: