Close
رستوران

موزه اتومبیل های سلطنتی

Royal Cars Museum

Royal Cars Museum (1).jpg
Royal Cars Museum (2).jpg
Royal Cars Museum (4).jpg
Royal Cars Museum (5).jpg
Royal Cars Museum (3).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • موزه های تخصصی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • نادر
  نقدها:
  گزارش

  این موزه که در کاخ سعد آباد واقع شده است، هم نام دیگری در کاخ نیاوران هم دارد. برای بازدید از این بخش کاخ سعد آباد باید بلیت جداگانه تهیه کنید. در این موزه تنها خودروهایی که مورد استفاده خاندان سلطنتی بوده که شامل جت اسکی و موتورهای چهار چرخ هم می‌باشد به نمایش گذاشته شده است. تقریبا غالب خودروها محصول کارخانه بنز هستند و حالا که چند دهه از ساخت آنها می‌گذرد، زیبا و پر ابهت هستند و حتما در زمان خود از بهترین خودروهای جهان بوده‌اند. یعنی خودرو شخصی محمدرضا پهلوی که مرسدس ۶۰۰ است تقریبا تمام امکانات امروز خودروها را داشته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  موزه اتومبیل‌های سلطنتی
  توصیه شده توسط کاربر

  این موزه یک موزه تخصصی خودرو نیست فقط محل نگهداری خودروهایی بوده که توسط خانواده پهلوی و اکثرا فرزندان محمدرضا شاه پهلوی مورد استفاده قرار گرفته اند و اکثرا تفریحی و ساحلی هستن. زیباترین خودروهای این مجموعه دو خودرو رولزرویس بی نهایت زیبا هستن که بسیار خوب نگهداری شده اند و همچنین استون مارتین کوچک و خودرو برقی علیرضا پهلوی. در این مجموعه تعداد زیادی موتور وجود دارد که متعلق به علیرضا پهلوی بوده اند. هزینه ورودی این موزه 2000 تومان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش

  این موزه در گوشه شمالغربی مجموعه نیاوران واقع است و آخرین جایی است که در مجموعه می توانید بازدید کنید.
  نزدیک به درب خروجی مجموعه نیاوران قرار گرفته و دو دستگاه روزلرویس فانتوم بسیار تمیز و زیبا که در زمان پهلوی دوم در این مجموعه مورد استفاده بوده قرار دارد.
  از دیگر وسایط موجود خودروهای گوکارت و موتور سیکلت های کوچک برای بچه های خانواده سلطنتی است که در این موزه به همراه عکس های آنها قرار داده شده است.
  اگر کمبود وقت دارد اینجا را میتوانید از برنامه حذف کنید.
  ورودی هم 2000 تومان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  موزه اتوموبیل های سلطنتی
  توصیه شده توسط کاربر

  در مجموعه بزرگ کاخ موزه سعدآباد تهران چندین موزه مختلف وجود دارد که یکی از آنها موزه اتومبیل های سلطنتی است. شاید برای هر کسی دیدن موزه چندان جذاب نباشد اما برای دوستداران ماشین های کلاسیک و خاص می تواند جذب کننده باشد. دیوار کناری موزه مزین به کاشی های آبی و لاجوردی زیبایی بود که سوژه خوبی برای سلفی بگیران محسوب میشد. ورودی موزه 2000 تومان است و در آن مجموعه ای از اتوموبیل ها و موتورهای سه چرخ خاندان پهلوی نگهداری می شوند. تمام وسایل در پشت شیشه نگهداری شده تا از دسترس و بازرسی توسط گردشگران دور باشند. کنار هر اتومبیل مشخصات آن ذکر شده است. در این مجموعه دو ماشین خاص نگهداری میشد. یکی خودرو تشریفاتی و ضدگلوله محمد رضا پهلوی و دیگری مرسدس بنز شخصی فرح دیبا. به شخصی علاقه چندانی به تماشایشان نداشتند اما ظاهرا همسرم که همراهم بود با دقت و جزییات و رنگ و روی ماشین ها را بازرسی میکرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید سرافرازی
  نقدها:
  گزارش
  موزه اتومبيل هاي سلطنتي
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه اتومبيل هاي سلطنتي در مجموعه تفريحي سعد آباد واقع شده است. اين موزه شامل اتومبيل هاي لوكس و بي نظير خانواده پهلوي است. جالبه كه همه اتومبيل ها هم سالم هستند و آماده به كار. بنز شخصي فرح و بنز ضد گلوله محمد رضا پهلوي نيز در بين اتومبيل ها وجود دارد. در كنار اينها موتور و كالسكه و اسنو مبيل خانواده پهلوي وجود دارد و عكس هايي از رونمايي خودروهاي بنز در ايران توسط خانواده پهلوي نيز در اين موزه قرار گرفته است. بليت موزه دو هزار تومان و ساعات بازديد از نه صبح تا پنج بعد از ظهر ميباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: