Close
رستوران

کاخ ورسای

Palace of Versailles

Palace of Versailles (1).jpg
Palace of Versailles (2).jpg
Palace of Versailles (3).jpg
Palace of Versailles (4).jpg
Palace of Versailles (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این کاخ همه روزه به جز دوشنبه ها و روزهای تعطیل عمومی باز است. تورهای گروهی بازدید از کاخ، بازدیدکنندگان مستقل، آبنمای موزیکال، قطاری کوچک، دوچرخه، کتابفروشی، فروشگاه، رستوران و بسیاری بخش های دیگر از جمله چیزهایی هستند که در کاخ ورسای مشاهده خواهید کرد.

نوع جاذبه:
 • مجموعه تاریخی
 • معماری خاص و باشکوه

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • بهزاد حصاریها
  نقدها:
  گزارش
  کاخ ورسای
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ ورسای نامی آشنا برای اکثر مردم جهان هستش چرا که نام این کاخ با نام لوئی شانزدهم پادشاه فرانسه و همسرش ماری آنتوانت و همینطور انقلاب کبیر فرانسه به نوعی عجین شده، اما در عین حال این امر موجب شده تا شهرت اصلی این کاخ به نوعی تحت الشعاع این موضوع قرار بگیره!
  واقعیت اینه که کاخ ورسای بزرگترین کاخ سلطنتی جهان و یکی از با شکوه ترین اونهاست. این کاخ که در حومه جنوب غربی پاریس و به فاصله 17 کیلومتری از مرکز این شهر ساخته شده، دارای 700 اتاق، 2150 پنجره، 6000 تابلوی نقاشی و 2100 مجسمه است و مساحتی معادل 800 هکتار رو در بر میگیره!
  ساخت این کاخ که در سال 1660 میلادی به دستور لوئی چهاردهم پادشاه وقت فرانسه شروع میشه تا سال 1688 میلادی ادامه پیدا میکنه و پس از اون این کاخ به جای کاخ لوور تبدیل میشه به محل اقامت و مقر حکومت خاندان سلطنتی فرانسه و این وضع همچنان تا سال 1789 میلادی یعنی زمان انقلاب کبیر فرانسه ادامه پیدا میکنه تا این که در این سال خاندان سلطنتی شامل لوئی شانزدهم و ماری آنتوانت به اجبار انقلابیون فرانسه به پاریس منتقل و پس از گذشت 4 سال هم اعدام میشن!
  البته یک شهرت دیگه این کاخ هم به دلیل انعقاد معاهده ورسای در اون هست که به جنگ جهانی اول پایان داد. امروزه این کاخ تبدیل به یک موزه بزرگ شده که بازدید از اون بسیار سرگرم کننده و لذت بخشه و برای دسترسی به اونهم میتوانید از قطار RER لاین C استفاده کنید.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ندا
  نقدها:
  گزارش
  کاخ روسای
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ ورسای در شهری به همین نام در نزدیکی شهر پاریس است که به عنوان بزرگترین کاخ های سلطنتی جهان شناخته شده است . کاخ ورسای و فضای سبز اطرافش با ۸۰۰ هکتار وسعت ، ۷۰۰ اتاق ، ۱۲ مایل جاده ، ۲۰۰ هزار اصلا درخت ، ۵۰ فواره، ۲۱۵۰ پنجره، ۶۷ راه پله ،۶هزار تابلو نقاشی ،۱۵۰۰ طراحی، ۲۱۰۰ مجسمه و ۵ هزار قطعه مبلمان پس از بیش از سه قرن که زمان ساخت آن میگذرد هنوز هم چشم هر بازدید کننده ای را خیره میکند .این کاخ دارای هفت سالن که از منظومه شمسی و خدایان ( رب النوع ) رومی الهام گرفته شده .سالن دیان (بر گرفته از خدای شکار روم و سیاره ماه ) سالن مارس ( برگرفته از خدای جنگ روم و سیاره مریخ ) سالن مرکوری ( برگرفته از خدای تجارت و هنرهای رومی آزاد و سیاره عطارد سالن آپولون ( برگرفته از خدای هنرهای زیبا رومی و خورشید ) سالن ژوپیتر( برگرفته از خدای حقوق و قانون رومی و سیاره مشتری ) سالن ساترن( برگرفته از خدای کشاورزی و کشت و کار و سیاره زحل ) و سالن ونوس( برگرفته از خدای عشق رومی و سیاره زهره ) سالن به وسیله مبلمان نقرهای آراسته شدند ولی این مبلمان طی جنگ آگزبورگ در سال ۱۶۸۹ به دستور لویی چهاردهم برای تامین بخشی از هزینه جنگ ذوب و به سکه تبدیل شدند . به این ترتیب سالن های ژوپیتر ، ساترن و ونوس به سالن آیینه ها تبدیل شدند . # کاخ ورسای # پاریس

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  ورسای، کاخ پادشاهان!
  توصیه شده توسط کاربر

  این مجموعه که در خارج از پاریس قرار دارد توسط شاه لویی چهاردهم در قرن 17 م در منطقه ورسای بنا گردیده است و او با اقامت در این محل مرکز حکومت را از پاریس به ورسای تغییر داد. در طول انقلاب فرانسه خانواده سلطنتی دوباره به پاریس منتقل شدند و اثاثیه کاخ به فروش رفت و بعدها مجددا مورد توجه و بازسازی قرار گرفت. برای رفتن به ورسای بایستی از خطوط RER C استفاده کنید و بلیت دوطرفه را می توانید از دستگاه هایی که در ایستگاه قرار دارد به قیمت 7.1 یورو تهیه کنید. نزدیکترین ایستگاه به باغ ورسای Versailles Château Rive Gauche است. در کاخ و باغ ورسای در روزهای مختلف برنامه های مختلفی اجرا میشود و بسته به آن بلیت ورودی متفاوت است. ورودی باغها رایگان است مگر در روزهایی که برنامه فواره های موزیکال در حال اجراست.باغ ها از ساعت 8 الی 18 قابل بازدید است. کاخ اصلی همه روزه به جز دوشنبه ها باز است و بلیت ورودی آن 12 یورو است و از ساعت 9 الی 17 قابل بازدید است. ما بلیت بازدید از کاخ اصلی، موزه ماشین و قصرهای محوطه trianon را که بلیت پاسپورت نامیده میشد به قیمت 20 یورو از دستگاههایی که در نزدیکی ایستگاه قطار بود خریدیم. امکان خرید بلیت در ورودی کاخ نیز وجود داشت. در صورت حذف محوطه پتیت ترینون قیمت بلیت 18 یورو است. معمولا در روزهای شنبه و یکشنبه و سه شنبه برنامه فواره های موزیکال در باغ اجرا می شود و قیمت بلیت 27 یورو می باشد. بهتر است قبل از مراجعه سایت ورسای را چک کنید و روز مناسبی را برای بازدید انتخاب کنید. صف ورودی در زمان مراجعه ما خیلی طولانی نبود اما کل مجموعه بسیار بزرگ است و بازدید از ان تقریبا یک روز کامل میخواهد. قصرهای محوطه trianon در فاصله دوری و در انتهای باغ قرار دارند که حدود 20 دقیقه پیاده روی تا رسیدن به انها لازم است که جذابیت خاصی هم نداشتند و به نظر من دیدن انها ضرورتی ندارد. البته امکان استفاده از ماشین برقی نیز به قیمت 4 یورو برای جابجایی وجود داشت. کاخ اصلی نیز بسیار بزرگ است و حدود یک ساعت و نیم زمان نیاز دارد. باغ و محوطه ورسای بسیار زیبا و دلفریب است بخصوص اگر هوا خوب باشد قطعا محل فوق العاده ای برای پیاده روی است.موزه اتومبیلهای سلطنتی که در واقع کالسکه های سلطنتی هستند در خارج از بخش اصلی کاخ و قبل از ورودی اصلی قرار دارد که دیدن ان خالی از لطف نیست و زمان زیادی هم نمیخواهد. در داخل باغ چندین رستوران وجود دارد اما همگی خلوت و گران بودند. بهتر است برای نهار ساندویچی به همراه داشته باشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • paria kamali
  نقدها:
  گزارش
  كاخ ورساي
  توصیه شده توسط کاربر

  بلیط باغ ورسای و بازدید از کاخ نفری 24 یورو است و اگر بازدید از کاخ تریانون هم بهش اضافه میشد، نفری 25 یورو میشد. که منطقی بود بلیط هر سه مکان گرفته شود این کاخ در حومه ی پاریس قرار داره حدودا ساعت 9 صبح را فتادیم تا جز اولین بازدید کننده ها باشیم. برای رسیدن به ورسای باید از طریق RER C تا انتهای خط C5 رفت و ایستگاه Versailles Chateau یا در خط C7 ایستگاه St-Quentin پیاده شد. ما بلیط سفر 5 روزه داشتیم ولی اگر بلیط جدا بخواهید 4 یورو می شود این کاخ یکی از بزرگترین کاخ های سلطنتی جهان هست. تا قبل از ساخت این کاخ، محل اقامت پادشاهان فرانسه، کاخ لوور بود. بعد از به روی کار آمدن لویی چهاردهم، ساخت کاخ جدید در روستای ورسای شروع شد و در سال 1682 لویی چهاردهم و خانواده سلطنتی و تمامی درباریان به کاخ ورسای نقل مکان کردند. حیاط کاخ م بسیار جذاب و دیدنی است در ضمن کاخ دوشنبه ها تعطیل است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: