Close

پلیس دی لا کنکورد (میدان کنکورد)

Place de la Concorde
4
(از 3 نقد و بررسی)

درباره پلیس دی لا کنکورد (میدان کنکورد)

پلیس دی لا کنکورد در حقیقت بزرگترین میدان عمومی شهر است که دارای قدمت بسیار زیادی نیز بوده. در گذشته های دور لوئی شانزدهم، ماری آنتوانت، ماکسیمیلیان روبسپیر و بسیاری دیگر در این میدان به وسیله گیوتین گردن زده شدند.

نوع جاذبه
محله ها
موقعیت
پاریس
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در پاریس
70 از 126 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف پلیس دی لا کنکورد (میدان کنکورد)

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
بهزاد حصاریها
نوشته شده در 2 بهمن 1398
report-icon گزارش

پلس دو لا کنکورد (Place de la Concorde) یا میدان کنکورد به برگترین میدان شهر پاریس و فرانسه گفته میشه که تاریخ بسیار جالب و در عین حال خونینی داره!
این میدان زیبای بیضی شکل که در منتهی الیه شرقی خیابان شانزه لیزه واقع شده در سال 1763 میلادی با نصب مجسمه ای از لوئی پانزدهم، پادشاه وقت فرانسه به مناسبت نجات او از یک بیماری سخت تاسیس میشه و در سال 1772 میلادی هم شکل یک میدان رو به خودش میگیره با نام میدان لوئی پانزدهم.
در سال 1792 میلادی و پس از انقلاب کبیر فرانسه، مجسمه لوئی پانزدهم با یک مجسمه بزرگ دیگه به نام مجسمه آزادی جایگزین میشه و نام میدان هم تبدیل میشه به میدان انقلاب! در همین دوران یک گیوتین هم در مرکز میدان نصب میشه و در طول دو سال 1119 نفر و از جمله لوئی شانزدهم و همسرش ماری آنتوانت و همینطور یکی از انقلابیون برجسته به نام روبسپیر باهاش گردن زده میشن!
بعد از این دوران هم نام میدان چند بار تغییر میکنه تا اینکه در سال 1830 میلادی همین نام فعلی یعنی Place de la Concorde روی اون گذاشته میشه.
در سال 1836 میلادی هم یک اوبلیسک (Obelisk) یا ستون 230 تنی و 23 متری یکپارچه و سنگی مصری با قدمت 3200 سال که از طرف فرماندار مصر به لوئی فیلیپ، پادشاه وقت فرانسه هدیه شده بوده به جای مجسمه های قبلی نصب میشه که تا به امروز هم باقی مونده!
این ستون که به سوزن کلئوپاترا هم معروفه پوشیده شده از خطوط هیروگلیف مصری که سلطنت فرعون های مصر رامسس دوم و سوم رو تشریح میکنن و نقوش روی پایه ستون هم نحوه حمل ستون به فرانسه و پاریس و نصب اون در میدان کنکورد رو نمایش میدن.
در گوشه های میدان هم مجسمه هائی نصب شده که هر کدام سمبل یکی از شهرهای بزرگ فرانسه هستش مثل بوردو، برست، لیل، لیون، مارسی، نانت، روان و استراسبورگ و در دو طرف ستون اوبلیسک هم دو فواره بسیار زیبای برنزی نصب شده که زیبایی میدان رو دو چندان کرده.
در مجموع اگر موضوع گیوتین و اعدام های انجام شده در این میدان رو نادیده بگیرید، از بازدید و گشت و گذار در این میدان بسیار لذت خواهید برد!
#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
پوریا اقتداری
نوشته شده در 26 دی 1398
report-icon گزارش

این میدان در ابتدای خیابان شانزلیزه و در کنار باغ تویلری قرار گرفته است.

این میدان که در گذشته به نام لویی پانزدهم شناخته میشد مساحتی بالغ بر ۸.۶ هکتار دارد و در سال ۱۷۷۲ ساخته شده و امروزه در منطقه ۸ پاریس قرار گرفته است.
در این میدان در زمان انقلاب فرانسه یک گیوتین نصب شده بود و سرهای زیادی در آن زمان از بدن جدا شد همچون لویی شانزدهم پادشاه فرانسه.
اما این میدان جاذبه ها و مکانهای مهم زیادی درون و در نزدیکی خود دارد همچون:
فواره های زیبا, هتلهای مجلل, یک ابلیسک, خیابان شانزلیزه, باغ تویلری, موزه لوور و ....
این میدان در زمان سفر ما به کشور فرانسه و بازدید از شهر پاریس در رتبه ۴۳۲ در بین جاذبه های این شهر در وبسایت تریپ ادوایز قرار داشت.

برای دسترسی به این میدان میتوانید از خط مترو ۱۲, ۸ و ۱ استفاده نمایید و در ایستگاه Concorde پیاده شوید و با ۱ دقیقه پیاده روی به اینجا برسید.


#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
4
مریم رجایی
نوشته شده در 10 مهر 1398
report-icon گزارش

این میدان که بزرگترین میدان پاریس است در قرن 18 م ساخته شد و دو ساختمان باشکوه در مجاور آن ایجاد گردید که در حال حاضر یکی از آنها هتل می باشد. در زمان انقلاب فرانسه مجسمه پادشاه سابق در این میدان خراب شد و گیوتینی در این میدان بنا گردید افراد خاندان سلطنتی از جمله شاه لویی در این محل اعدام شدند و اتفاقات مهم زیادی در طول تاریخ فرانسه در این محل اتفاق افتاده است. ستون هرمی شکلی که در وسط میدان قرار دارد نیز توسط فرعون مصر در قرن 19 م به فرانسه اهدا شده است. این میدان در ابتدای خیابان شانزه لیزه قرار دارد و در مجاور ان بازارچه سوغانی فروشی نیز قرار دارد که البته قیمتهای ان کمی بالاست و خرید از ان توصیه نمیشود.

بیشتر
امتیاز کل
3
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت