Close
رستوران

حمام های گوگردی

Sulfur baths

Sulfur baths (1).jpeg
Sulfur baths (1).jpg
Sulfur baths (3).jpg
Sulfur baths (2).jpg
Sulfur baths (5).jpg
Sulfur baths (4).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • فلای بورد
 • مجموعه تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  حمامی زیبا در نزدیکی شاردن
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. اگر به شهر تفلیس تشریف ببرید، در 50 متری میدان شاردن این حمامهای گنبدی شکل رو خواهید دید. در مسیر دسترسی به آبشار تفلیس هم مشخصه. آب این حمامها از چشمه های گوگردی میاد و میگن خاصیت واسه پوست خوبه و خاصیت دارویی داره. ورودی این حمامها بسته به عمومی و خصوصی بودن و ... تا 40 لاری واسه هر نفر ممکنه تموم بشه. در کل اگر اهل اینجور حمامها هستید(توی ایران هم زیاده) لذت خواهید برد و پیشنهاد می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  حمام های گوگرد
  توصیه شده توسط کاربر

  حمام های گوگرد تفلیس حمام هایی سنگی با سقف گنبدی هستند که در بخش قدیمی تفلیس قرار گرفته اند و آب آنها از چشمه های آب گرمی که از دل زمین می‌جوشد تامین میشود که دارای گوگرد و املاح معدنی بسیاری هست.این چشمه ها همان هایی هستند که طبق افسانه ها شاهین شاه واختاناگ در اونها سقوط کرد و شاه با دیدن این چشمه ها اسم این شهر رو تبلیس یعنی جای گرم گذاشت و پایتختش رو به اینجا انتقال داد.
  این حمام ها با پلاک های مختلف مجزا شده اند و بعضی از آنها عمومی و مختلط اند و بعضی دیگر ت اتاق‌های خصوصی با سونا و حوضچه آب سولفور داغ دارند که هزینه استفاده از هرکدام متفاوت است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  حمامهای سولفوری تفلیس
  توصیه شده توسط کاربر

  حمام های سولفوری واقع در محله ارتاجالای تفلیس یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است، نام شهر تفلیس(تبیلیسی) از همین آبهای گرم گرفته شده، تِبیلی به معنای گرم در زبان گرجی است، این حمام های تاریخی، در پایین نارین قلعه ساخته شده اند و معروفترینشان حمام شاه عباسی که شاخصه اش یک ورودی با کاشیکاری دوران صفویه است، ورودی آن از دور شبیه به مسجد است، حمامها هنوز فعال هستند و توریستها از آنها استفاده میکنند،بومی ها معتقدند که آبگرم این مکان خاصیت درمانی دارد. افراد معروفی مثل "الکساندرپوشکین" و "الکساندر دوما"هم یکی از بهترین تجربه هایشان استفاده از این حمامها بوده که در خاطراتشان تعریف کرده اند، استفاده ار این حمامها به صورت عمومی و خصوصی است که قیمتها نسبت به خدمات متفاوت است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • nazarian
  نقدها:
  گزارش

  حمام هاي سولفور تفليس چشمه هاي گوگردي كه از دل زمين مي جوشند از جاذبه هاي اين شهر مي باشد كه در محله قديمي تفليس و پايين ناريكالا قرار دارد .روايت است كه سقوط شاهين واختانگ گرجاسالي در آب هاي سولفور اين منطقه باعث كشف چشمه ها شد و شاه تصميم گرفت پايتخت را به اين مكان انتقال دهد و نام آن را تفليس (به زبان گرجي يعني گرم ) نهاد . حمام هاي سولفور داراي سققي گنبدي شكل هستند . اين چشمه هاي گوگردي خواص درماني دارند و براي ريلكس كردن و تمدد اعصاب از آن استفاده مي كنند .معروف ترين شخصي كه از اين حمام ها استفاده كرده الكساندر پوشكين شاعر شهير روسي است كه پس از استفاده گفته تا به حال نه در روسيه و نه در تركيه مكاني نديده ام كه از حمام هاي آب گرم تفليس جذاب تر باشد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: