Close
رستوران

بام خرم آباد

Baame Khorramabad

Roofing-Lorestan.jpg
Baame Khorramabad1.jpg
Baame Khorramabad2.jpg
Baame Khorramabad3.jpg
Baame Khorramabad4.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

بام خرم آباد، چشم اندازی بر بلندای کوه مدبه، در مساحت 800 هکتاری که در ابتدا عاری از پوشش گیاهی بود، اما با کاشت حدود 700 اصل درخت، در حال حضر بسیار سرسبز  می باشد.این بوستان حد فاصل سال 89 تا 92 احداث شد، که چشم انداز بسیار چشم نوازی از نمای شهر کوهستانی خرم آباد است. ساخت آبشاری مصنوعی با پمپاژ برگردان آب در ارتفاع 327 متری نمای زیبایی به این منطقه داده است. احداث باغ تفریحی، باغ وحش، پارک آبی، مرکز تحقیقات دارویی خود رونق فوق العاده ای به این بام داده است. جذابیت دیگری در این بلندا وجود دارد، رصدخانه ای در ارتفاع 1860 متری، جز مرتفع ترین رصدخانه های ایران است.

نوع جاذبه:
 • بیشتر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  بر بلندای شهری خرم و آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  بام خرم آباد، در واقع مسیری است که در یکی از کوهای خرم آباد، به نام کوه مدبه ساخته اند. مسیر زیبایی است. دور کوه می چرخد و بالا می رود. البته سرعت گیرهای بی شمار و تپه مانند !!! باعث می شود که راننده خودرو نتواند از زیبایی های محیط لذت ببرد و باید تمام مدت چشمش به مسیر باشد.
  بام خرم آباد ورودیه ندارد. در انتهای مسیر، فضایی به عنوان رصد خانه ساخته شده که ما برای بازدید رفتیم ولی با توجه به شلوغی بیش از حد صف بازدید کنندگان، از بازدید رصد خانه منصرف شدیم. در طول مسیر جاهایی برای بازدید ایستادیم که از زیبایی های چشم انداز خرم آباد لذت ببریم. متاسفانه برخی از جوانان با موتور یا ماشین، با سرعت و سر و صدای زیاد این مسیر را طی می کردند و آرامش را از بازدید کنندگان سلب می کردند.
  پیشنهاد می کنم در شب برای دیدن بام لرستان بروید. منظره بسیار زیبایی را خواهید دید و البته به خاطر روشنایی نامناسب محیط، عکاسی کار سختی است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش

  سلام و احترام خدمت خوانندگان. آن توقعی که ممکن است از خدمات رفاهی در مکانی به اسم بام داشته باشید فراهم نیست. دیدن شهر جذابیت خاصی ندارد اما در عوض تماشای کوه‌ها در شمال و جنوب شهر، حس اقتدار در شما برمی‌انگیزد.
  خرم آباد را به نام درختان بلوط میشناسند اما متاسفانه پوشش درختان بلوط دیده نمیشود.
  در عبور از قزوین به منجیل، درختچه‌های زیتون را میبینیم زیرا به نام زیتون مشهور است. کاش در خرم اباد هم همینطور میبود و درختان بلوط را به جای کاجهای بی خاصیت میدیدیم.
  این شهر خواب بلوط میبیند. از ستارگانش پرسیدم. دعا میکنم روزی تپه‌هایش دوباره پر از درختان بلوط گردد.
  .
  یکی از مزایای حضور در بام خرم‌آباد دستیابی به یک دید جامع نسبت به راه‌های اطراف رودخانه جاری در شهر است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: