Close
رستوران

دروازه هند

India Gate

India Gate (2).jpg
India Gate (1).jpg
India Gate (4).jpg
India Gate (3).jpg
India Gate (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

The India Gate, built in 1931 and designed by Sir Edwin Lutyens, was inspired by the Arc de Triomphe. It commemorates India's war dead and houses an eternal flame.

نوع جاذبه:
 • مجموعه تاریخی
 • دیدنی ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Mana
  نقدها:
  گزارش
  دروازه ای برای هند
  توصیه شده توسط کاربر

  روزگاری جرج پنجم پادشاه انگلستان با همسرش پا به بمبئی گذاشت و بعدا تصمیم گرفته شد به پاس این ورود طاق نصرتی در محل ورود او به خاک هند برپا کنند و کردند و امروز به اسم دروازه هند می شناسندش و احتمالا یکی از پربازدیدترین جاذبه های بمبئی و شاید کل هند باشد. بعدها سربازهای انگلیسی از زیر همین طاق نصرت خاک هند را ترک کردند و این بنا یا آور این خروج هم هست. تصوری که از یک طاق نصرت تنها دارید که ایستاده و فقط پایداری خود را به رخ می کشد را فراموشکنید. زتدگی با تمام قوا زیر این طاق در جریان است مردم، هندی و خارجی در تکاپو هستند و عکاس های فراوانی هم آن جا منتظرند تا هنوزبه شیوه سنتی با دوربین هایشان از شما عکس بگیرند و فورا نسخه چاپ شده ای از آن تحویلتان دهند. آن قدر هم کبوتر آن حوالی هست که فروش غذای کبوتر هم یکی از کاسبیهای این محدوده نه چندان وسیع باشد. هتل معروف تاج هم که خودش یکی از جاذبه های شهر است رو به روی همین دروازه هند قرار دارد. سوی دیگر هم که دریاست و خلاصه اینجا کم منظره برای دیدن ندارید!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  دروازه هند
  توصیه شده توسط کاربر

  دروازه هند (India Gate) بنای یادبود ملی هند است که توسط سر ادوین لیتینز معمار بریتانیایی طراحی شده و در محوطه‌ای باز و نزدیک به مجموعه زیبای کاخ ریاست جمهوری هند در سال ۱۹۳۱ ساخته شده است. این بنا به‌عنوان یادبود تمامی جنگ‌های هند شناخته می‌شود و نشان برجسته‌ای است برای یادآوری ۹۰ هزار سرباز هندی ارتش بریتانیا که در جنگ جان خود را از دست داده‌اند و نام این سربازان بر دیوارهای این بنا حک شده‌ است.این بنا در فضای باز قرار گرفته است و احتمالا یکی از شلوغترین نقاط از بابت حضوردستفروشها در دهلی است که مانند سریش می چسبند و بیخیالتان نمی شوند. دور تا دور بنا زنجیری قرار داده اند که از بخشی جلوتر نمی توانید بروید و در یک سمت هم یک شعله آتش جاویدان وجود دارد. بازدید از این بنا رایگان است و ایستگاههای متروی Central Secretariat، Udyog Bhawan و Khan Market در نزدیکی آن قرار گرفته اند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  دروازه هند
  توصیه شده توسط کاربر

  این بنا که در دهلی قرار دارد توسط معماری بریتانیایی طراحی شده و نزدیک به کاخ ریاست جمهوری هند است. این بنا، یادبودی برای 90 هزار سرباز هندی ارتش بریتانیاست که در جنگ کشته شده اند. نام این سربازان بر دیواره های این بنا حک شده است. جنس این بنا از سنگ ماسه قرمز و گرانیت است. در پایان، عکسهایی از دستفروشان اطراف دروازه رو هم گذاشتم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  دروازه هند
  توصیه شده توسط کاربر

  دروازه هند  بنای یادبود ملی هند است که در قلب دهلی نو پایتخت کشور هندوستان واقع است.
  این بنای باشکوه با ارتفاع ۴۲ متر توسط  معماربریتانیایی طراحی شده و در محوطه‌ای باز و نزدیک به مجموعه زیبای کاخ ریاست جمهوری هند در سال ۱۹۳۱ ساخته شده است. در اصل این بنا به‌عنوان یادبود تمامی جنگ‌های هند شناخته می‌شود و نشان برجسته‌ای است برای یادآوری ۹۰ هزار سرباز هندی ارتش بریتانیا که در جنگ جان خود را از دست داده‌اند. این سربازان در مبارزه برای امپراتوری بریتانیا در هند، یا بیشتر در جنگ جهانی اول و همچنین در جنگ سوم انگلیس و افغانستان جان باخته‌اند. نام این سربازان بر دیوارهای این بنا حک شده‌است. این بنا از سنگ ماسه قرمز و گرانیت ساخته شده . #دروازه_هند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: