Close
رستوران

دروازه هند

India Gate

India Gate (2).jpg
India Gate (1).jpg
India Gate (4).jpg
India Gate (3).jpg
India Gate (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

The India Gate, built in 1931 and designed by Sir Edwin Lutyens, was inspired by the Arc de Triomphe. It commemorates India's war dead and houses an eternal flame.

نوع جاذبه:
 • مکان های تاریخی
 • دیدنی ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  دروازه هند
  توصیه شده توسط کاربر

  این بنا که در دهلی قرار دارد توسط معماری بریتانیایی طراحی شده و نزدیک به کاخ ریاست جمهوری هند است. این بنا، یادبودی برای 90 هزار سرباز هندی ارتش بریتانیاست که در جنگ کشته شده اند. نام این سربازان بر دیواره های این بنا حک شده است. جنس این بنا از سنگ ماسه قرمز و گرانیت است. در پایان، عکسهایی از دستفروشان اطراف دروازه رو هم گذاشتم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  دروازه هند
  توصیه شده توسط کاربر

  دروازه هند  بنای یادبود ملی هند است که در قلب دهلی نو پایتخت کشور هندوستان واقع است.
  این بنای باشکوه با ارتفاع ۴۲ متر توسط  معماربریتانیایی طراحی شده و در محوطه‌ای باز و نزدیک به مجموعه زیبای کاخ ریاست جمهوری هند در سال ۱۹۳۱ ساخته شده است. در اصل این بنا به‌عنوان یادبود تمامی جنگ‌های هند شناخته می‌شود و نشان برجسته‌ای است برای یادآوری ۹۰ هزار سرباز هندی ارتش بریتانیا که در جنگ جان خود را از دست داده‌اند. این سربازان در مبارزه برای امپراتوری بریتانیا در هند، یا بیشتر در جنگ جهانی اول و همچنین در جنگ سوم انگلیس و افغانستان جان باخته‌اند. نام این سربازان بر دیوارهای این بنا حک شده‌است. این بنا از سنگ ماسه قرمز و گرانیت ساخته شده . #دروازه_هند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: