Close
رستوران

راج قات

Raj Ghat

Raj Ghat (1).jpg
Raj Ghat (2).jpg
Raj Ghat (3).jpg
Raj Ghat (4).jpg
Raj Ghat (5).jpg
Raj Ghat (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

The focus of this open-air memorial to Mahatma Gandhi is a black marble platform marking the place where the peace leader was cremated after his assassination in 1948. It's a peaceful, beautiful site; memorial ceremonies are held on Fridays.

نوع جاذبه:
 • بناهای تاریخی
 • مجموعه تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  یادبود گاندی
  توصیه شده توسط کاربر

  بعد از گذر از باغی سرسبز و مصفا و طی کردن دالانی تاریک به آرامشِ عجیبی می رسید، آرامشی از جنس بزرگمردِ هندوستان مهاتما گاندی.
  اینجا را که بعضا و به اشتباه مقبره ی پدر هند تلفظ می کنند، در اصل محل یادبودیست برای زنده نگاه داشتن یادِ زندگی و مرگ کسی که با چثه ای کوچک کاری کرد بس بزرگ؛ بیرون راندن انگلستان از هند.
  اینجا جز سکویی سیاه رنگ از جنسِ مرمرِ، شعله ای ابدی محبوس در محفظه ای شیشیه ای و البته خیل مشتاقانش چیز دیگری نمی بینید...
  اینجا ساده و بی آلایش بدون هیچ تجملی همچون خودِ گاندی ساخته شده است و یادآور زندگیِ درویش مآبانه اش است.
  در طول محوطه و برای رسیدن به راج گات دستفروشانی را میبینید که گل بساط کرده اند و علاقمندان گاندی برای احترام گلها را میخرند و بر روی سکوه سیاه رنگ میگزارند، برای دیدن از محل حتما باید کفشها را از پا درآورد و پا برهنه وارد شد که این مسئله در بیشتر مکانهای مقدس هند دیده می شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  مقبره ای ساده و بی آلایش
  توصیه شده توسط کاربر

  در دهلی شلوغ و پر از سروصدا یکی از نقاطی که می توانید با رفتن به آنجا اندکی آرامش بگیرید پارک راج قات است. این پارک بزرگ و زیبا در محدوده دهلی قدیم واقع شده است و تقریبا نزدیک قلعه سرخ می باشد. در مرکز این پارک یادمان یکی از بزرگترین مردم هند یعنی گاندی واقع شده است.جسد گاندی را پس از مرگ سوزاندند و خاکسترش را به رودخانه سپردند و در این نقطه از دهلی بنایی به یادبود برایش ساختند. برای رفتن به این بخش باید کفشهای خود را در بیاورید و یا در جا کفشی بگذارید که توصیه نمیکنم و یا همراه خودتان داخل ببرید. وسط حیاط یک سازه مربعی شکل گرانیتی هست که در کنارش یک شعلع همیشه روشن قرار داده اند و گلهای زیبایی روی سازه قرار می دهند.مقبره معروفترین فرد در هند همینقدر ساده و بی آلایش است و دورش چند درخت مگنولیا وجود دارد. بازدید از این محوطه رایگان است. ما غروب به این پارک رفتیم و منظره غروب خورشید بر بلندای پارک نیز بسیار دیدنی بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  بنای یادبود گاندی در دهلی
  توصیه شده توسط کاربر

  مقبره گاندی ،رهبر سیاسی مذهبی هند که کشورشان را از استعمار هند نجات داد در میان فضایی سرسبز ساخته شده، اسم گاندی برای جهانیان آشنا و قابل احترام و زندگی ساده و آزادی طلبانه اش زبانزد است. گاندی ترور شد و طبق رسوم هند جسدش سوزانده و به اب سپرده شد، بنابراین در این مقبره محل دفن او نیست بلکه بنایی به رسم یادبود برای این شخصیت ساخته اند. اگر با تور به هند بروید اولین بازدیدتان این مکان خواهد بود. برای ورود به محوطه باید کفشهایتان را در بیاورید و از دالانی وارد مرکز مجموعه شوید، این یادبود حجمی کوتاه و چهار گوشه است که از سنگ مرمر سیاه صیقل خورده ساخته شده و نمیتوانید نزدیکش شوید، هر روز با گلهایی تزیین میشود. برای دید بهتر میتوانید بالای دیواره های دور اینجا بروید و اطراف را مشاهده کنید. این مکان به راج گات معروف است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sima Sohani
  نقدها:
  گزارش
  مقبره گاندی
  توصیه شده توسط کاربر

  ماهتما گاندی در هند متولد شده، او با شلیک گلوله ترور میشه و مقبره اون واقع در شهر دهلی هست ک من تونستم از نزدیک اونجارو ببینم، هوای هند خیلی گرمه و اکثر معابد و مکان های مقدسشون رو باید بدون کفش رفت ، داخل معابد اشکال نداره ولی مقبره گاندی ک مسقف نبود کلی زمین داغ بودو کلی کف پام سوخت تا رسیدم به مقبره... بسیار ساده و بدون هیچ تشریفاتی وسط ی محوطه سبز. روحش قرین رحمت ??

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  مقبره گاندی
  توصیه شده توسط کاربر

  ماهانداس کارامچاند گاندی رهبر سیاسی هندیها بود که ملت هند را در راه آزادی از استعمار بریتانیا هدایت کرد. او در طول زندگیش استفاده از هرگونه خشونت را رد میکرد. مقبره این رهبر فقید در دهلی قرار دارد. هندوها مطابق رسومشان جسد گاندی را سوزانده و به آب سپردند و اکنون این مزار، محل احترام و علاقه به این رهبر معاصر است. مقبره ایشان بسیار ساده است و اطراف آن فضای سبز و زیبایی وجود دارد. مقبره از سکوی مرمر سیاه و ساده تشکیل شده که تزئین آن فقط شمعهای کوچک متحرکی هستند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  مقبره گاندی
  توصیه شده توسط کاربر

  . مقبره گاندی در محلی واقع شده است که در سال 1948 جسد گاندی به خاکستر تبدیل گشت. سکوی مرمر سیاه و ساده قبر گاندی در مرکز چمنزاری آرام واقع شده است. تنها تزیین مقبره، شمع‌های کوچک متحرکی هستند که در اطراف آن قرار گرفته‌اند. جداره مرتفع اطراف، چنان به بیننده القا میکند که چمنزار در دل خاک پدید انده و یادآور حیاط مرکزی معماری ایرانی است. این قرار گرفتن در خاک و سادگی بیش از حد مقبره یاد آور زندگی خاکی و ساده گاندی است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: