Close

بازار ساحلی هنگام

Hengam Beach Bazaar
4.8
(از 6 نقد و بررسی)

درباره بازار ساحلی هنگام

نوع جاذبه
بازارهای خیابانی
موقعیت
جزیره هنگام
پیشنهاد کاربران
%100 از 6 رای
رتبه در جزیره هنگام
1 از 8 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف بازار ساحلی هنگام

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مریم رجایی
نوشته شده در 2 بهمن 1398
report-icon گزارش

بازارچه ساحلی هنگام شاید مهمترین جاذبه این جزیره باشد که در نزدیکی ساحل و جایی که قایق ها مسافرین را پیاده میکنند قرار دارد. در این بازار انواع محصولات محلی مانند انواع زیورالات، زیرلیوانی و اشیا تزئینی ساخته شده از صدف و ... وجود دارد. همچنین ادویه ماهی یکی از ادویه هایی است که به وفور دیده میشود و بسیار خوش طعم است. خانمهای محلی به پخت و فروش سمبوسه محلی مانند سمبوسه میگو هم مشغولند و با قیمت مناسبی میفروشند که بسیار خوشمزه است. اگر به هنگام سر زدید بدون تردید این سمبوسه های خوشمزه را امتحان کنید که یکی از خوشمزه ترین غذاهایی است که تا کنون خورده ام. ادویه ماهی هم که در تهیه این سمبوسه ها استفاده میشود بسیار خوب و خوش طعم است که میتوانید تهیه کنید.

بیشتر
امتیاز کل
5
Ehsantrips
نوشته شده در 5 آبان 1398
report-icon گزارش

بعد از پیاده شدن از قایق در جزیره هنگام، بازارچه ساحلی قرار دارد که یکی از جاذبه های دیدنی این جزیره برای مسافران و گردشگران است. شکل این بازار با سایر بازارچه های محلی فرق دارد چرا که اولا در ساحل و کفِ آن ماسه ای است و دوم اینکه غرفه های آن نیز به شکل خاصی طراحی شده و با استفاده از مصالحی مثل چوب و نِی ساخته شده است! بیشتر غرفه های این بازارچه کوچک به فروش صنایع دستی محلی اختصاص دارد و اشیاء درست شده از صدف بارزتر از هر چیز دیگری است. همچنین نقش حنا بر دستان خانم ها توسط زنان محلی در اینجا انجام میشه. اما برخی غرفه ها نیز اختصاص به غذا و بخصوص سمبوسه دارد و می توانید پس از سفارش در داخل غرفه نشسته، به پشتی ها تکیه دهید و سمبوسه خود را میل کنید! در این بازارچه می توانید ادویه جات بندری هم پیدا کنید و به عنوان سوغاتی از هنگام با خود به شهرتان ببرید.

بیشتر
امتیاز کل
5
غزاله آشتیانی
نوشته شده در 16 خرداد 1398
report-icon گزارش

اگر قصد بازدید از سایت دلفین های جزیره هنگامو داشته باشید میتونید از اسکله کندالو سوار بر قایق به سمت جزیره هنگام حرکت کنید. این قایق ها توقفی 30 دقیقه ای در ساحل و در نزدیکی بازار ساحلی هنگام دارن. اولین چیزی که در این ساحل جلب توجه میکنه بوی انواع غذاها هست. پیراشکی ماهی و پیراشکی میگو تقریبا در تمام غرفه های این بازارچه به فروش میرسه. انواع وسایل ساخته شده از صدف و گوش ماهی و لباس ها و زیورالاتی که زنان منطقه استفاده میکنن هم برای خرید هست. ساحل جزیره هنگام هم شن هایی کرم رنگ و آب بسیار زلالی داره که زیبایی این منطقرو دو چندان کرده

بیشتر
امتیاز کل
5
Yanar
نوشته شده در 10 اردیبهشت 1398
report-icon گزارش

در این بازارچه در روزهایی که مسافران به این جزیره سفر می کنند نان، غذای محلی و انواع صدفها و دیگر موجودات دریایی به فروش می رسد. همچنین نقش حنا بر روی بدن توسط زنان هنگام در این بازارچه انجام می شود..و همچنین در ظروف کوچک روغن کوسه بفروش میرسد.

بیشتر
امتیاز کل
4
shahrzad
نوشته شده در 25 فروردین 1398
report-icon گزارش

بازار چه ساحلی جزیره هنگام درابتدای جزیره هنگام ودر کنار ساحل بازارچه ساحلی قرار دارد که دراین بازار چه صنایع دستی زیبا با صدف درست کرده اند مانندگردنبندودستبد وگوشواره... می توان نام برد حتی زیرقابلمه ای و وسایل دکوری زیبایی درآنجا به چشم می‌خورد.

بیشتر
امتیاز کل
5
شکوفه.
نوشته شده در 20 فروردین 1398
report-icon گزارش

برای رفتن به جزیره هنگام باید ابتدا به بندر شیب دراز جزیره قشم رفته و از آنجا با قایق به جزیره هنگام بروید.در ابتدای جزیره هنگام و در کنار ساحل بازارچه ساحلی قرار گرفته که در این بازارچه صنایع دستیی که با صدفها درست شده اند و روغن کوسه و خرچنگ و مرجان و انواع و اقسام صدفها به چشم میخورد.گرچه بازارچه ساحلی هنگام وسعت کوچکی دارد ولی محیط آن جا غرفه های جالبی دارد که برای جلوگیری از تابش نور آفتاب با برگ درخت نخل پوشیده شده است‌

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت