Close

کوه بوجه

Bouje Mountain
4.2
(از 5 نقد و بررسی)
Bouje Mountain (2).jpg

درباره کوه بوجه

نوع جاذبه
کوهستان
موقعیت
خمین
پیشنهاد کاربران
%100 از 5 رای
رتبه در خمین
5 از 8 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف کوه بوجه

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
پروانه کشاورز
نوشته شده در 2 اردیبهشت 1400
report-icon گزارش

کوه بوجه یا بوجه سلطان، یکی از جاذبه های بی نظیر شهرستان خمین است. این کوه نه چندان بزرگ در جنوب خمین و در داخل شهر، قرار دارد و ظاهری شبیه به زنگوله دارد. مجسمه عقابی در حال پرواز، بر روی صخره های مصنوعی این کوه قرار دارد که میتواند نمادی برای این کوه باشد. برای بالا رفتن از کوه، میتوان ابتدای مسیر را از پله ها استفاده کرد. این جاذبه علاوه بر جنبه تاریخی و فرهنگی و قدمتی که دارد، تفرجگاه بسیار خوبی برای مردم منطقه محسوب پیشود و در کنار آن یک مجموعه تفریحی وجود دارد که شهربازی هم دارد. دامنه کوه برای استراحت، پیکنیک، پیاده روی فضا سازی شده است و چندین آبنما و حوضچه هم در مسیر دیده می شود. ما هنگام غروب آنجا بودیم و تماشای غروب خورشید و آسمان چند رنگ، واقعا دلچسب و بی نظیر بود. روی این کوه که بام خمین هم گفته میشود، انسان احساس میکند، کل شهر و دشت ها و طبیعت سرسبز اطراف آن، زیر پایش است و منظره بسیار زیبایی را به تماشاگر هدیه میکند.

بیشتر
امتیاز کل
4
shahrzad
نوشته شده در 17 خرداد 1398
report-icon گزارش

کوه بوجه که درشهر خمین ویکی ازجاذبه های این شهر هست قراردارد. واهالی این شهر معتقدند که این کوه بشکل زنگوله ای می باشد ودر کنار آن پارک بوجه قرار دارد.

بیشتر
امتیاز کل
4
شکوفه.
نوشته شده در 14 خرداد 1398
report-icon گزارش

کوه بوجه در شهرستان خمین استان مرکزی قرار دارد.در سمت چپ بلواری که به سمت خروجی خمین به الیگودرز میرود پس از طی سربالایی پارک جنگلی بوجه به کوه بوجه میرسید.این کوه مکان خوبی برای یک کوه نوردی و سپس استفاده از فضای سرسبز پارک جهت صرف صبحانه است.

بیشتر
امتیاز کل
4
Yannar
نوشته شده در 10 خرداد 1398
report-icon گزارش

کوه بوجه کوهی زنگوله شکل و تک افتاده ای در شهر خمین میباشد که برای رفتن به این کوه باید به میدان شهدای دانشجو رفته و به انتهای بوستان بوجه بروید.مقداری از پایه کوه را توسط پلکان بالا رفته و سپس کوهپیمایی میکنید.از روی کوه دید بسیار جالبی از شهر دارید و هوایی که لطافتش روحنوازه.

بیشتر
امتیاز کل
5
منصوره اسکندری
نوشته شده در 29 فروردین 1398
report-icon گزارش

کوه بوجه یک پارک جنگلی نه چندان بزرگ که در انتها به دامنه یک کوه بوجه میرسه که کوه خیلی بلندی نیست و غیر حرفه ایی ها هم میتونند کوهنوردی رو تجربه کنند.در قسمت بالای پارک کاملا فضا سازی شده و برای استراحت گردش و پیک نیک مناسب است. به کوه بوجه میشه بام خمین هم گفت چون از بالا کل شهر را میتوان دید. شهر بازی هم دارد که البته در آخر هفته ها فعال است.اگر از شهر خمین گذر کردید و دنبال جایی برای استراحت و تجدید قوا بودید میتوانید کوه بوجه رو امتحان کنید.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت