Close
رستوران

بازار سنتی یزد

Yazd Traditional Bazzar

Yazd Traditional Bazzar (2).jpg
Yazd Traditional Bazzar (1).jpg
Yazd Traditional Bazzar (4).jpg
Yazd Traditional Bazzar (3).jpg
Yazd Traditional Bazzar (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • مراکز خرید

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • SHeyma
  نقدها:
  گزارش
  بازار سنتی یزد
  توصیه شده توسط کاربر

  جزو باید های هر سفر رفتن به بازارهای بزرگ اون شهر هست. بازار یزد انواع صنایع دستی مانند مسگری ، فرش ،ترمه، طلا و... را در بر میگرد. از ابتدای خیابان قیام بازار شروع می شود. حال و هوای بازار یزد طور دیگری است میتوانین مراحل آماده سازی خیلی از صنایع را ببینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  بازار یزد
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار یزد مجموعه ای از بازارهای مختلف است که از در دو طرف خیابان قیام گسترده شده است. این بازار تقریبا از میدان امیرچخماق آغاز می شود و شامل بخش های مختلفی مثل بازار زرگرها، بازار مسگرها، بازار قیصریه، بازار خان، بازار حاجی قنبر و ... است که در دل خود نیز چندین مسجد، مدرسه، امامزاده و خانه های تاریخی را جای داده است. قطعا برای گشتن در این بازار به یک روز یا حداقل نیم روز زمان نیاز است. البته یادتان باشد بازار یزد بین ساعت ۱۳ تا ۱۶ تقریبا تعطیل است و بهتر است صبح از این بازار دیدن کنید. احتمالا مهم ترین چیزی که می شود از این بازارها خرید کرد صنایع دستی مثل ظروف مسی و سفالی و پارچه هایی مثل ترمه یزد است که شهرت جهانی دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #بازار_سنتی_یزد
  توصیه شده توسط کاربر

  همانند بسیاری از شهرهای ایران که در دل خود بازارهای سنتی با پیشینه تاریخی دارد یزد نیز دارای بازار سنتی تاریخی نیز میباشد که بسیار بسیار زیبا و دوست داشتنی و پر جنب و جوش میباشد. #بازار_سنتی_یزد نیز همه روزه شاهد گردشگران زیادی از اقصی نقاط ایران و دنیا میباشد که محو این زیبایی میشوند و همگی در جای جای بازار در حال عکس گرفتن از سراها و تیمچه ها میباشند. #بازار_یزد در دل خود آب انبار، حمام ، حسینیه ها و ... را جای داده است که همگی دارای پیشینه تاریخی و بسیار زیبا میباشند. قدم زدن در هر یک از راسته های بازار و تیمچه ها و کوچه هایش حس بسیار خوبی را به بازدید کننده القا میکند طوریکه واقعا خسته نمیشوید و ساعت ها به قدم زدن و گشتن ادامه میدهید، مغازه های فروش صنایع دستی، پارچه، طلا، مسگری،لباس های سنتی و صدها مورد دیگر که هر یک در نوبه خود بر زیبایی این بازار می افزاید. بازارها و راسته های زیادی را در بازار یزد میبینید شامل: بازار خان، تبریزیان،مسگری، دروازه مهریز،چیت سازی، کاشیگری، صراف ها، زرگرها، قیصریه، نخود بریزی و ...که هر یک در نوبه خود زیبا و دوست داشتنی میباشد. در ضمن این بازار در شب بینظیر و وصف نشدنی میباشد به قدری رنگ آمیزی زیبایی را در خود دارد که وهر بیننده ای را بهت زده میکند.دیدن این بازار را در شب از دست ندهید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: