Close
رستوران

کاروانسرای خرانق

Kharanaq Caravanserai

Kharanaq Caravanserai (1).jpg
Kharanaq Caravanserai (2).jpg
Kharanaq Caravanserai (3).jpg
Kharanaq Caravanserai (4).jpg
Kharanaq Caravanserai (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • بناهای تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Atii
  نقدها:
  گزارش
  کاروانسرا خرانق
  توصیه شده توسط کاربر

  در گذشته در بسیاری از شهرهای ایران کاروانسرا برای استراحت افراد و خرید و فروش اجناس ساخته میشده که در حال حاضر برخی از این کاروانسراها مرمت شده و تغییر کاربری داده شده و مورد استفاده هستند.
  در این کاروانسرا چند حجره به تولید و فروش صنایع دستی این استان مانند کاربافی اختصاص داده شده اند و به نظر میرید بقیه حجره ها جهت اقامت به مسافرین کرایه داده می شود.
  بدون شک گذراندن یک شب در روستای تاریخی خرانق و تماشای آسمان پرستاره کویر تجربه ای شگفت انگیز در یک سفر به شمار می آید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  کاروانسرای روستای تاریخی خرانق
  توصیه شده توسط کاربر

  کاروانسرای تاریخی روستای خرانق در شهرستان اردکان استان یزد، در مسیر جاده اصلی به سمت مشهد قرار گرفته و در دوره قاجار ساخته شده تا به کاروانیان خدمات بده. در حال حاضر این کاروانسرا مرمت خوبی شده و اقامتگاه بومگردی و رستوران سنتی در اینجا دایرهست. پلان کاروانسرا تقریبا چهار گوشه و اتاقها دور یک حیاط مرکزی که حوضی وسطش قرار گرفته ساخته شده، چهار ایوان که دو به دو روبروی هم قرار گرفتن قسمت فضاهای جمعی اینجاست و اتاقها در بین این ایوانهاست. سقفها طاق و گنبد هستن و داخل دالانها واتاقها خنک است. برای ورودی از یک در چوبی و هشتی باید عبور کنید تا به فضای حیاط برسید.جنس دیوارها از آجر است و درها چوبی هستند.این محل مکان مناسبی برای اقامت در مسیر سفر به خراسان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #کاروانسرای_خرانق
  توصیه شده توسط کاربر

  همانند اکثر شهرهای ایران که در دل خود کاروانسرایی را جای داده اند خرانق هم در خود کاروانسرای زیبایی را دارد که متعلق به دوره قاجار میباشد. #کاروانسرای_خرانق رو به روی #قلعه_خرانق قرار دارد و معماری آن تماما به سبک دیگر کاروانسراها میباشد کاملا خشتی و زیبا. در این کاروانسرا اتاق هایی را برای اقامت اجاره میدهند و رستوران سنتی زیبایی هم برای سرو غذاهای محلی دارد. برای بازدید از این مکان باید مبلغ ۱/۰۰۰ تومان بابت هر نفر پرداخت و همه روزه میتوانید از این مکان بازدید نمایید این بنا به دستور شاهزاده ولی میرزا فرزند فتحعلی شاه قاجار بنا گردیده است که در حال حاضر کاربری آن هتل میباشد که معروف است به هتل کاروانسرای شاه عباسی خرانق معروف است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: