Close
رستوران

بازار سرپوشیده گلپایگان

The Golpayegan Indoor Market

The Golpayegan Indoor Market (2).jpg
The Golpayegan Indoor Market (1).jpg
The Golpayegan Indoor Market (3).jpg
The Golpayegan Indoor Market (4).jpg
The Golpayegan Indoor Market (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • مراکز خرید

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  بازار سنتی گلپایگان
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار تاریخی گلپایگان یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است که در خیابان امام خمینی واقع شده است .این بازار نیز ثبت ملی شده است .بازار تاریخی گلپایگان را بازار چهارسوق هم میگویند.این بازار با معماری زیبایش درست روبروی مناره بسیارزیبای سلجوقی قرار گرفته و میتوان هنگام بازدید از اینجا هر دو را باهم دید.طبق تابلوی نصب شده در بازار،بنای اولیه اش مربوط به دوره سلجوقی بوده ولی در دوره صفویه بازسازی شده و شامل بازار مسگرها،گیوه دوزان ،فرش فروشان، مسگرها وغیره است.#گلفام_سفر.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  بازار سرپوشیده گلپایگان
  توصیه شده توسط کاربر

  با اینکه گلپایگان خیلی شهر بزرگی نیست اما باز سرپوشیده و قدیمی آن بسیار بزرگ و دیدنی است. این بازار سرپوشیده سقف گنبدی از جنس اجر و به سبک بازار اصفهان دارد، همچنین دارای چند راسته مختلف که اصناف مختلف در آن فعال است . و دیدنش میتونه جالب باشه. #بازار_سرپوشیده_گلپایگان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  بازارسرپوشیده گلپایگان
  توصیه شده توسط کاربر

  بازارسرپوشیده گلپايگان درخیابان امام خمینی و روبه روی مناره سلجوقی است که با پله های کوچکی در ورودی بازار به داخل بازار می‌رویم ودر ابتدای بازار حجره هایی درطبقه بالا با شیشه های رنگی زیبایی جلب توجه می‌کند ودر کف بازار درقسمت ابتدایی بازار قسمتی کنده شده بود که متاسفانه کسی نبودبپرسیم که اینجا قبلا پایه ستون بوده یا چه چیز قدیمی دیگری که روی آن شیشه ضخیمی قرار داده بودند که بتوان براحتی آن را دید سقفش سرپوشیده وبعضی جاها فلزی بود بقیه هم سنتی وقدیمی درکل بازار جالبی بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: