Close
رستوران

ییلاق آیدر

Ayder Yaylasi

Ayder Yaylasi (1).jpg
Ayder Yaylasi (2).jpg
Ayder Yaylasi (3).jpg
Ayder Yaylasi (4).jpg
Ayder Yaylasi (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • گزارش
  ییلاقی سراسر زیبائی و اکسیژن
  توصیه شده توسط کاربر

  آیدریایلاسی(ییلاق آیدر) در واقع یکی از زیباترین مناطق ییلاقی با امکانات مناسب در حوالی شهر ریزه در شمال شرقی ترکیه می باشد.این ییلاق بعد از شهر ریزه بطرف گرجستان و بعد از شهر پازاردر فرعی از جاده اصلی بطرف جنوب و در ۱۷ کیلومتری روستای چاملی همشین قرار دارد.فاصله آن هم با ریزه حدود ۷۰ کیلومتر هست.ما صبح ساعت ۹ از ترابزون حرکت کردیم و حدود ساعت ۱۱/۳۰به این روستا و اطراف زیبای آن رسیدیم.مسیر از ترابزون تا اونجا و بخصوص مسیر ۷۰ کیلومتری پازار تا آیدر پر از کافه، رستوران، تاب، زیپ لاین، رودخانه عریض و زیبا با ورزشهای آبی مثل رافتینگ، هتل ، هتل آپارتمان، آبشار، جنگل با جاده آسفالت هموار و زیبا توام است.خود ییلاق آیدر هم که اطراف روستای آیدر میباشد، دارای زیبائیهای طبیعی، و سایر امکانات رفاهی می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  ییلاق آیدر
  توصیه شده توسط کاربر

  ییلاق آیدر در کوه های کاچکار در شهر ریزه یا دقیقتر روستای چاملی همشین قرار دارد. فاصله آیدر با ریزه 70 کیلومتر و با چاملی همشین 17 کیلومتر است. تمام منطقه بسیار تمیز است و تمام خانه ها، رستوران‌ها و هتل‌ها از چوب ساخته شده است. هوا حتی در تابستان هم ابری و کمی سرد است حتما باید بارانی نازک یا پانچو همراه داشته باشید. آیدر آبشارهای متعددی دارد که معروفترین آن گلین تولو است. در این ییلاق تاب های بلندی روبه دره و آبشار قرار دارد که با پرداخت 20 لیر میتوانید سوار شوید و عکسهای خوبی بگیرید. از دیگر سرگرمیهای آیدر زیپ لاین است که نفری20 لیر هزینه دارد. عسل این منطقه بسیار معروف است. در آیدر انواع هتل و اقامتگاه وجود دارد که همگی قیمت بالایی دارند. صبحانه در رستوران‌های آیدر معمولا 50 لیر است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  ییلاق آیدر
  توصیه شده توسط کاربر

  ییلاق آیدر آیدر امروزه دهکده ای توریستی شده است. در دامنه کوه های کاچکار قرار دارد و از مشهورترین ییلاقات شمال ترکیه و شهرستان ریزه است. دسترسی به اینجا از طریق خودرو ممکن و کل طول مسیر آسفالت و جاده مناسب است. بهترین هوای ممکن را در تابستان اینجا میتوان تجربه کرد, ما 28 تیرماه اینجا بودیم, هوا بحدی خوب و خنک است که حتما کاپشنی سبک را به شما خواهد پوشاند. مناظر اطراف بسیار زیبا و عالی و تا دلتان بخواهد رستوران و سرگرمی وجود دارد. محل هایی برای کمپینگ نیز درنظر گرفته شده است. اگر از گرمای تابستان فراری هستید اینجا بهشت شما خواهد بود. قیمت رستوران ها و دیگر فروشگاه ها و خدمات از متوسط منطقه بالاتر است. ورودی برای اینجا پرداخت نمیکنید مگر برای پارک خودرو. قبل از ورود به منطقه کاچکار داغی مدارک هویتی شما توسط پلیس کنترل خواهد شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: