Close
رستوران

دریاچه سد طالقان

Lake of Taleqan Dam

Taleqan Dam (1).jpg
Taleqan Dam (2).jpg
Taleqan Dam (3).jpg
Taleqan Dam (5).jpg
Taleqan Dam (4).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  سد دوست داشتنی
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه سد طالقان در نزدیکی شهر طالقان قرار دارد. این دریاچه بیش از 10 کیلومتر طول داشته و بسیار خوشرنگ و آبی و تمیز است. پیرامون دریاچه هیچگونه امکانات رفاهی وجود ندارد و شاید این امر باعث شده است که بیش از حد شلوغ نباشد.
  اکثر قسمتهای اطراف دریاچه با فنس مسدود است و تنها از قسمتهای خاصی میتوان به دور دریاچه رسید. البته بدلیل شیبدار بودن زمین اطراف دریاچه امکان رفتن تا لب آب وجود ندارد. همچنین عمق این دریاچه بسیار زیاد و نزدیک شدن به ان خطرناک است.
  تعداد درختها و فضای سایه نزدیک دریاچه خیلی زیاد نیست و اگر بدنبال نواحی خلوت تر هستید بهتر است در ساعات اولیه در محل باشید و یا با خود چادر ببرید.
  این دریاچه محل مناسبی برای یک گردش یکروزه است و هوای خنک و مطبوعی دارد.
  ورود به این محوطه رایگان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زینب مهرآبادی
  نقدها:
  گزارش

  برای بازدید از سد و دریاچه طالقان از جاده کرج_قزوین وارد جاده زیاران طالقان شدیم. به نظرم یکی از زیباترین چشم اندازهای بهاری جاده زیاران طالقان است و این زیبایی بعد از گذشتن از تابلو به طالقان خوش آمدید, بعد از اینکه از روی پل فلزی عبور کنیم و منظره دریاچه سد طالقان را بینیم به اوج خود می رسد.
  دریاچه سد طالقان بسیار بزرگ است و از این نقطه تا حدودای تابلوی روستای باریکان میناوند که کمی مانده تا شهرستان طالقان برسیم ادامه دارد. (مسیری تقریبا طولانی است.) از سمت جاده تا دریاچه فاصله زیادی است و دشت سرسبز و بسیار زیبایی است که با قدم زدن در این پهنه سبز یاد سریال قصه های جزیره افتادم. ما اوایل خرداد از دریاچه بازدید کردیم و از دیدن تمیزی دشت و بکر بودن آن تعجب کردم که البته مطمئنا به دلیل قرنطینه خانگی کرونا دشت آنقدر تمیز بود. بکری دشت تا جایی بود که در دشت گیاهان گلدار و لانه های موش زیادی دیدم. متاسفانه بعضی قسمت های دشت دریاچه که مردم آتش روشن کرده بوده, گیاهی رشد نکرده بود و از این بابت نگران شدم که در آینده سرانجام این دشت زیبا با آتش روشن کردن های مردم چه میشه. چشم انداز دریاچه آنقدر زیبا و آرامش بخش بود که از تماشای آن خسته نمیشدم. حجم آب دریاچه آنقدر زیاد شده بود که در نقطه ای که ما نشسته بودیم بخشی از درختان دشت در دریاچه قرار گرفته بودند. برایم جالب بود که در سرتاسر مسیر از سمت جاده حصار فلزی کشیده شده بود و برایم سوال بود که برای عدم ورود مردمه یا نه؟ با این وجود در سرتاسر مسیر دریاچه مردم درکنار دریاچه درحال استراحت بودند و با وجود تابلوهای اطلاع رسانی ممنوعیت ماهیگیری و جریمه نقدی, عده ای در حال ماهیگیری بودند. دم غروب که هنوز هوا روشن بود به سمت جاده برگشتیم چرا که مطمئن بودیم در تاریکی هوا این دشت زیبا خوفناک میشه. متاسفانه در برگشت می دیدیم که عده ای زباله هاشون را در دشت رها کرده بودند و اینگونه از آرامشی که طبیعت بهشدن داده بود تشکر کردند.
  دریاچه سد طالقان هزینه بازدید, امکانات تفریحی و سرویس بهداشتی ندارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه سد طالقان
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه سد طالقان در استان البرز یکی از جاذبه های منطقه طالقانه که پشت سدی خاکی در دره طالقان ساخته شده، این سد روی رودخانه شاهرود که از کوههای البرز سرچشمه میگیره بسته شده. این دریاچه پانزده کیلومتر طول داره و فرم خطی داره،که قسمتی ازش جزء استان قزوینه. اطراف سد چند روستا در دامنه کوهها قرار گرفتند که بدون شک منظره زیبایی به سمت دریاچه دارن، درفصل بهار اطراف دریاچه دشتهای سرسبزی هستن که گذران اوقات فراغت در اینجا خالی از لطف نیست. در کل اطراف این جاذبه دیدنی هیج امکانات رفاهی موجود نیست حتی آلاچیق یا فضا و درختی که سایه اندازی داشته باشه، بنابراین روزهای گرم یا خیلی سرد نمیشه از این فضا لذت برد.در بازدید از این دریاچه میتونید به روستاها و جاذبه های طبیعی اطراف هم سربزنید و از طبیعت لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند shahrooz
  نقدها:
  گزارش

  سلام، بعد از مدت‌ها که تصمیم به رفتن به سد طالقان رو داشتم روز جمعه چهارم مرداد ماه سال ۹۸ فرصت شد که به این منطقه سفر کوتاهی داشته باشم. علی رغم تعریف‌هایی که شنیده بودم آب و هوای خنکی نداشت البته مرداد ماه، ماه گرمی از سال هستش اما شنیده‌ها توقعاتم رو بالا برده بود. از لحاظ چشم انداز طبیعی و حتی زیبایی مسیر هم در مقایسه با جاده الموت و یا کردان (دو منطقه نزدیک به منطقه مورد بررسی) چنگی به دل نمی‌زد. در کل برای کسایی که از راه دور میخوان به این منطقه سفر کنن، توصیه نمیکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: