Close
رستوران

جومالیکیزیک

Cumalikizik

Cumalikizik (2).jpg
Cumalikizik (1).jpg
Cumalikizik (1).jfif
Cumalikizik (4).jpg
Cumalikizik (3).jpg
Cumalikizik (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

در شرق شهر بورسا و دامنه های شمالی کوه Uludağ ، روستایی وجود دارد به نام جومالی کیزیک (Cumalıkızık) که توانسته فرهنگ ، سنن ، آداب و رسوم ، شیوه ی زندگی و معماری اوایل دوران حکومت عثمانیان را به خوبی در خود حفظ کرده و از آن محافظت نماید . به طوری که اکنون پذیرای بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است که برای آنان ، دیدار از یک روستای 700 ساله و فضای حاکم بر آن ، بس عجیب و شگفت انگیز و چشم نواز است .

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

تصاویر کاربران

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • a.s.miriii
  نقدها:
  گزارش

  در نزدیکی شهر بورسا روی دامنه کوه یه روستای بسیار قدیمی با تعداد زیادی خونه‌ی کوچیک وجود داره به اسم cumalikizik‌‌
  ‌‌قدم زدن در بین خونه‌های قدیمی 600 ساله‌ی جومالی‌کیزیک که هنوز زندگی توشون جریان داره حال عجیبی داره، هم‌چنین پیاده‌روی در گذرگاه‌های باریک و کوچه‌های پر پیچ و تاب می‌تونه تا مدت‌ها حال دلتون رو خوب نگه داره‌‌


  ‌من روزی که در روستا بودم رو صرف پیاده‌روی و خوردن غذاهای خوشمزه ترکی کردم. صبحانه رو در کافه‌های محلی خوردم چون بوی نونی که با دست‌های مهربون پیرزن‌های روستا درست میشد حس خونه مادربزرگ‌ها رو برام تداعی میکرد. بعد از صبحانه، معاشرت، پیاده‌روی و عکاسی ناهار رو در رستوران narli bahce خوردم با اینکه منوی محدودی داشت ولی طعم غذاش خوب بود و محیط‌ش برای من خیلی جذاب بود بعد از خوردن ناهار و کمی استراحت؛ حوالی غروب مابقی روز رو به اسب سواری و خرید سوغاتی اللخصوص مرباهای محلی که توسط ساکنین بومی درست میشد پرداختم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: