Close
کافه آزادگان (قهوه خانه چاه حاج ميرزا)
غزاله آشتیانی
نقدها:
گزارش
کافه آزادگان
توصیه شده توسط کاربر

فروردین 98 برای صرف نهار به این رستوران رفتیم. این رستوران تو میدان نقش جهان و بازار آهنگرها قرار داره. ممکنه برای پیدا کردنش یکم اذیت بشید. ما حدود نیم ساعتی گشتیم .ولی اگر بخواهم آدرس دقیق تری بدم، اگر از در بازار قیصریه وارد باشید باید به سمت چپ حرکت کنید. به عبارتی ضلع مقابل عمارت عالی قاپو قرار داره.
ما ساعت 4 بعدازظهر برای نهار رسیدیم که بسیار شلوغ بود و 30 دقیقه ای تو صف بودیم.
داخل رستوران و فضای بیرونی بسیاااار زیبا بود. شبیه به یه موزه یا عتیقه فروشی. عکس های بسیار قدیمی به در و دیوار آویزونه و موسیقی سنتی پخش میشه که بسیار حال و هوای خوبی داره. به طوری که ما مدتی که تو صف بودیم اصلا حوصلمون سر نرفت و با تماشای وسایل سرگرم بودیم.
ما کباب کوبیده و خورش بادمجان با کشک سفارش دادیم. کباب خوب بود و خورشت بادمجان بی نظیر بود و عالی. میتونم بگم بهترین خورشت بادمجان. دوغ هم تو لیوان های خیلی بزرگ سرو میشد که بسیار ترش و خوشمزه بود.
دسر هم چای و گوشفیل و دوغ سفارش دادیم. من برای اولین گوشفیل و دوغ میخوردم و از طعمش خیلی خوشم نیومد. گوشفیل با چای خوردم. گوشفیل تازه و خوب بود.
قیمت ها هم خوب و منطقی بودن نسبت به فضا و مالیات بر ارزش افزوده نداشتند.(تصویر منورو ضمیمه کردم)
اما نقاط ضعف: این رستوران اصلا تمیز نیست. میزها کثیف هستند و با خروج هر مشتری روی میزو با دستمالی پاک میکردن که نه تنها تمیزش نمیکرد، بلکه کثیف ترش هم میکرد. کف رستوران هم اصلا تمیز نبود. لباس پرسنل کثیف و نامرتب بود. لیوان و قوری لک دار بودن. و به نظرم چون تو لیوانای دوغ نی میزارن، دیگه لیوان هارو نمیشرون. یا حداکثر یه دور آب میزنن فقط. چون دو تا لیوان دوغی که ما سفارش دادیم هر دوش اثرات دوغ سری قبلی که روی لیوان خشک شده بود وجود داشت.
برای یک بار تجربه خوبی بود اما بابت بحث نظافت بنده دیگه به این رستوران نمیرم. در مجموع به نظر من امتیاز بالای این رستوران در لست سکند فقط به خاطر فضای زیباش هست. در حالی که رستوران باید فاکتورهای دیگه ای هم داشته باشه.

نوع سفر:
تاریخ سفر: