Close
هتل باندوس ریزورت
علی عباسی
نقدها:
گزارش
باندوس، یک ریزورت بی نظیر!
توصیه شده توسط کاربر

سلام دوستان عزیز و نازنین لست سکندی

من در تاریخ 22 اردیبهشت سال 95 به مدت 4 روز اقامتی به معنای واقعی کلمه فراموش نشدنی رو در این هتل تجربه کردم. من این هتل رو خودم و بر اساس نیاز های خانواده ام و شرایطم از روی سایت بوکینگ انتخاب کردم. چون من یه پسر 13 ماهه هنگام سفر به مالدیو داشتم، واسه همین دنبال هتلی می گشتم که به فرودگاه نزدیک باشه و از طرفی هم تو جزایر اطراف ماله واقع باشه.
براساس این نیاز ها و شرایطی که داشتم، هتل زیبای باندوس رو انتخاب کردم که فقط 15 دقیقه با فرودگاه فاصله داشت. نزدیک ترین ریزورت های موجود به فرودگاه ماله، دو هتل کرومبای پنج ستاره و هتل 4 ستاره باندوس هستش دوستان.
به هرحال این اتاق استاندارد این هتل رو از طریق سایت بوکینگ رزرو کردم ولی بعد گذشت 2 هفته، تصمیم در مورد اتاق عوض شد و اتاقم رو به اتاق دلوکس از طریق سایت بوکینگ ارتقا دادم. اینو بگم که هیچ مشکلی در اتاق استاندارد وجود نداشت، فقط چون یک بار قرار بود به مالدیو سفر کنم، ترجیح دادم که اتاق بهتر و بزرگتری رو بگیرم.
وقتی که از هواپیما پیاده شدیم، در هنگام خروج از فرودگاه، نماینده هتل در جایگاه مخصوص هتل باندوس، که فکر میکنم دومین باجه هتل از سمت راست بود، نشسته بود و منتظر ما بود. بلافاصله به همراه دو خانواده ی دیگه به سمت قایق هتل باندوس راهنمایی شدیم. بعد از گذشت 15 دقیقه به هتل رسیدیم که استقبال گرم هتل قابل توجه بود. در هنگام استقبال بهمون حوله ی مرطوب و چای یخ دادن. چک این بلافاصله انجام شد و هزینه ی اقامت نیز در موقع چک این پرداخت شد.
خوب برگردیم به بررسی دقیق تر این هتل دوستان

از تمیزی و زیبایی هتل و اتاق ها شروع میکنم.
وقتی که وارد اتاق دلوکس شدم واقعا به این نتیجه رسیدم که بهترین تصمیم رو مبنی بر تعویض اتاق و گرفتن اتاق دلوکس گرفته بودم. اتاق واقعا تمیز و 66 متری هتل، توجهمون رو حسابی جلب کرد. واسه مایی که بچه کوچیک داشتیم، داشتن کتری و چای ساز تو اتاق یه مزیت به شمار میومد که این هتل همه ی اینها رو داشت. تختی نرم و راحت، در کنار مبلمان داخل اتاق به همراه دو عدد میز عسلی و یک میز بزرگ در کنار مبلمان، رضایت کامل ما رو به همراه داشت. اتاق ها صندوق امانات و سیستم تهویه و همه ی امکانات رفاهی لازم رو داشتن. یه چیز خیلی جالبی که برام تازگی داشت، داشتن دوش جداگانه و به اصطلاح حمام جداگانه و وان جدا بود. یعنی در واقع اتاق ما دو حموم داشت. در مورد تمیزی اتاق ها هم که واقعا همه چی عالی بود و به صورت روزانه و مرتب اتاق ها تمیز میشدن. تیم نظافت در تمام مدت مشغول کار بودند و حتی شب ها هم از شما می پرسیدن که مایلین اتاق رو تمیز کنند یا خیر! ویوی اتاق هم که واقعا عالی بود و داشتن دو مبل درست جلوی اتاق و لذت بردن از ساحلی که در فاصله ی 15 متری شماست، به لذت موندن در این هتل می افزود.

خوب برسیم به تفریحات و امکانات هتل

هتل باندوس از نظر امکانات به نظر من کامل بود. چون هر چیزی که لازم داشتیم مهیا بود. این هتل قسمتی به نام Pardise Club داره که میتونین انوع تفریحات اعم از تنیس، بدمینتون، بدنسازی، فوتبال و ... رو توش انجام بدین. قسمت غواصی و اسنورکلینگ هتل هم در جایی به نام Dive Bandos هستش. یه چیز واقعا جالب دیگه اینه که این هتل بهترین مرکز درمانی در بین ریزورت های مالدیو رو داره که البته امیدوارم هیچ وقت کسی بیمار نشه که ازش استفاده بکنه. موقع طوفان و بارندگی هم یهو همه ی کارکنان رو میدیدین که بسیج شدن و تشک های پلاژ ها رو بر می گردونن تا خیس نشن. تو سراسر هتل هم تاب های بسیار جالبی برپا بود که مورد علاقه ی خانوم و پسرم بودن.

اما رستوران ها و غذا های هتل
والا راستش و بخواین من خودم راضی بودم از این قسمت. منی که تجربه حضور در بیش از 10 هتل پنج ستاره ترکیه رو داشتم، به نظرم امکاناتش واقعا قابل قبول بود. تنوع صبحانه به بیش از 70 نوع میرسید. انواع غذاهای سرد و گرم و مطابقه با ذائقه ی کشور های مختلف هم وجود داشت. کیفیت شونم واقعا قابل قبول بود. از همه مهمتر میوه های خوشمزشون در تمامی وعده ها بود که پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید! من تنها میوه ایی که دوست نداشتم پاپایا بود. ولی سیب و خربزه و هندوانه و گلابی هاشون حرف نداشت. در ضمن این هتل چهارتا رستوران داره که از نظر من بهترینشون رستوارن Huvan هستش، چون بهترین جای جزیره است و میتونین از دیدن غروب زیبای خورشید لذت ببرین.

اگر بخوایم عملکرد کارکنان رو بررسی کنیم باید بگم که:
رفتار کارکنان واقعا خوب بود. حتی روز اولی که رسیدیم هتل و به اتاق ها راهنمایی شدیم، گوشی من به اینترنت وصل نمیشد، در حالی که گوشی خانومم مشکلی نداشت. وقتی این مورد رو به رسپشن هتل گفتم، بلافاصله با نهایت خوشرویی به من رمز دیگه ایی دادن که مشکل رو حل کرد. در یک مورد دیگه هم قفل اتاقمون مشکل داشت که باز با روی گشاده هم مشکل رو حل کردن. حتی روز آخر که برای چک آوت رفته بودیم، خانومی که قرار بود چک آوت رو انجام بده این کار رو انجام نداد! میدونین چرا؟ گفت اول باید بیام با مانی ( پسر 13 ماهم) بازی کنم بعد! واقعا مهربون بودن و هر مشکلی که پیش میومد بلافاصله حل میشد. هرکسی رو که من باهاش سر و کار داشتم به انگلیسی تسلط داشت. روز آخر هم با نهایت خوشرویی اجازه دادن بعد چک آوت در جزیره بمونیم به خاطر اینکه پروازمون شب بود.

در کل از نظر من این هتل به دلیل نزدیکی به فرودگاه و قیمت کمتر ترنسفر به سایر هتل ها، نمره قبولی رو از نظر دسترسی میگیره.
اما اگه بخوام نقاط مثبت و منفی هتل رو هم بشمارم به این موارد اشاره می کنم:

نقاط مثبت:
1. فاصله نزدیک هتل تا فرودگاه
2. رفتار بسیار خوب کارمندان هتل ( علی رغم اینکه در برخی از کامنت های سایت های بوکینگ و تریپ ادوایزر خونده بودم که رفتارشون خوب نیست!)
3. کیفیت خوب غذاها
4. رسیدگی به نظافت اتاق ها حتی در موقع شب
5. داشتنی کلینیک پزشکی مدرن
6. یکی از بهترین ریزورت ها از نظر نزدیکی به مرجان های زیبا و نقاط عالی غواصی
7. داشتن فروشگاه های متعدد برای خرید ( از بستنی گرفته تا چیپس و سوغاتی و ...)
8. دسترسی به اینترنت در همه جای هتل.
9. نزدیکی اتاق ها به ساحل و صدای گوشنواز موج های آب که آرامش بخش هستن.
10. داشتن تاب و دوش تقریبا در همه جای هتل که میتونستین بعد از شنا در ساحل نرم و شنی این هتل ازشون استفاده کنین.

نقاط منفی هتل
1. به نظرم منفی ترین نکته این هتل، قیمت های بالای خدمات هستش. البته در همه ی ریزورت های مالدیو اینگونه هستش ولی خوب آدم سختش میاد که مثلا 2.5 دلار به یک بطری یک و نیم لیتری آب پرداخت کنه.
2. کرایه برخی از لوازم غواصی نیز گرون بودن.
3. در رستوران Huvan که آب نارگیل طبیعی بهتون میدادن، آب نارگیلش زیاد خنک نبود که اطلاعی ندارم که میشه نارگیل رو تو یخچال گذاشت یا نه! اگه میشه گذاشت که باید اینطوری می بود به نظرم.
4. یکی از همسایگان ما در اتاقش سوسک پیدا کرده بود! و این هم قابل توجه افرادی که به این چیزا توجه می کنند.

در نهایت باید بگم که من از انتخاب این هتل واقعا راضی بودم و میدیدم که تعدادی از اتاق های این هتل در اجاره ی کامل ایرلاین های مهمی مثل سنگاپور ایرلاینز هستش و این خودش مهر تاییدی هست بر عالی بودن هتل. امیدوارم که این اطلاعات تونسته باشه کمکی به مسافران این هتل بکنه.

نوع سفر:
تاریخ سفر: