Close
ریکسوس پریمیوم بلک
الی فخار
نقدها:
گزارش
هتل ریکسوز پرمیوم پر آوازه
توصیه شده توسط کاربر

هتل ریکسوز پرمیوم آنتالیا جز بهترین هتل های این شهر که تخصص توریستی آن هتل هایش و هتل داری سطح بالای آن، میباشد هست. یعنی بهترینی در میان بهترین ها. و البته قابل ذکر است که این هتل در میان ایرانی ها و ترک ها از محبوبیت خاصی برخوردار است.

با توجه به اینکه این هتل ها در سه بخش مرکزی، شرقی و غربی این شهر قرار گرفته اند و هر یک از این مناطق مزایا و معایب احتمالی و سلیقه ای مربوط به خود را دارند، انتخاب را برای افراد میتواند اینگونه طبقه بندی کند که هتل در بخش مرکزی شهر آنتالیا (لارا) انتخاب شود که دسترسی مناسب تر و راحتتری به مراکز خرید و کلا خود شهر دارد و یا اقامت در یک هتل در یک منطقه آرام و ریلکس کننده صرف (مثل کمر یا بلک) ارجحیت داده شود. پس این بستگی به سلیقه و هدف و تیپ سفر برای مسافر دارد و دادن امتیاز به منطقه و دسترسی این هتلها به نظرم کاملا وابسته به این اهداف است. ما دقیقا از منطقه این هتل (بلک) خبر داشتیم و هدفمان هم میدانستیم به همین علت امتیاز کامل را به منطقه و دسترسی آن میدهم کما اینکه رفت آمد از درب هتل به مرکز شهر آنتالیا اصلا کار دشواری نیز نیست. (درب هتل ایستگاه تاکسی وجود دارد با هزینه ای بین دو تا بیست لیر میتوان به سیتی سنتر بلک رفت و از انجا با وسایل نقلیه موجود که یک ساعت یکبار تردد میکند میتوان با هزینه ای 6 لیری به آنتالیا رفت کما اینکه اتوبوس های مخصوص راس ساعت 10 از درب هتل به انتالیا و و راس ساعت 16 از انتالیا به درب هتل تردد میکند، که البته کمی هزینه اش بالاست) نهایتا امتیاز من به منطقه و دسترسی این هتل نمره کامل است.

زیبایی هتل هر سلیقه ای را اغنا میکند. ریکسوز واقعا زیباست. پیش بینی تمامی بخشهای مختلف هتل به گونه ای زیبا و طبقه بندی شده در فضای ساختمان مرکزی و محوطه کل هتل چشم نواز است. تمامی انواع زمین های ورزشی، محوطه های آبی فراوان و گسترده(جدای از استخرها) محوطه سرسبز و جنگلی با شیبهای ملایم و تپه مانند در بین درختان، رستوران های الاکارته هم سطح آبنمای گسترده هتل و یا بصورت جزیره روی یک دریاچه کوچک در میان فضای جنگلی، پارک آبی هتل که در گوشه ای از هتل بگونه ای قرار گرفته شده که هیچ نوع سر و صدایی به محوطه اصلی انتقال نمیدهد. استخرهای هتل که بصورت استخر اصلی هتل و دو سه تا استخر که در محوطه ویلاهای نیمه خصوصی و خصوصی ایست. ساحل ماسه ای و بسیار گسترده هتل که اسکله هایی زیبا نیز دارد. اتاقکهایی زیبا برای استراحت و آفتاب گرفتن. محل اجرای موزیک شبانه در لب ساحل که شیک و مدرن طراحی شده است و پیش بینی رفت و شد با وسیله نقلیه مخصوص برای تمامی قسمتهای موجود در هتل. و فضاهای موجود در ساختمان اصلی با راهروهایی که با کف پوشهای منقش و خوش رنگ چشم را مینوازد و در آنها اب نماهای کوچک فراوان هر گوشه جریان دارد.

تعداد بسیار زیادی بوتیک و مغازه به سبک اروپایی در این راهرو ها حداقل ویندو شاپینگ فآنی را برای افراد مهیا میکند. یکی از راهروها که به خیابان پاریس معروف است(چون به همان سبک ساخته شده است) تجربه لذت بخشی ایست. بارها و کافی شاپ های فروان هتل در ساختمان اصلی و در تمام محوطه های هتل مثال زدنی ایست. همچنین در مورد اتاق ها، آنها نیز شیک و مدرن است و مساحت قابل قبولی دارد. هر اتاق تراس بزرگی دارد و امکانات اتاق به حد کفایت است. اگر هر کمبودی در اتاق مشاهده شد(که در نقدهای دیگر هتل به آن اشاره شد بود) تنها با یک تلفن سریعا برایتان مهیا میشود. تنها نکات منفی در این بخش فضای نه چندان دلچسب پارک آبی ایست که طراحی آن به سبک قدیمی به نظرم اصلا مناسب نیامد همچنین نسبت به تعریفهای بسیاری که راجع به بزرگی پارک آبی ان شنیده بودم برای ما راضی کننده نبود فقط به نسبت هتل بد نبود و به کار بردن لفظ بزرگترین پارک آبی و ... اصلا مناسب نیست. نظافت اتاق ها هم ایراداتی کوچکی داشت که از این هتل کمی بعید به نظر میرسید. کیفیت حوله ها هم چندان جالب نبود کما اینکه روتختی ها هم از فرط شستشوی مداوم کمی کهنه به نظر میرسید. امتیاز من به آپشن "تمیزی و زیبایی هتل و اتاق ها" به نسبت انتظاری که از این هتل میرود 9 از 10 میباشد.

در مورد تفریحات هتل گلایه بسیار دارم. با توجه به تاریخ اقامت ما در آن هتل(هفته دوم خرداد ماه) و راه افتادن کامل فصل گردشگردی در این شهرو کشور به نظر بهانه زمان اقامت در فقر تفریحات هتل کاملا رد می گردد.این هتل شو من و گروه انیمیشن باحال، فعال و سرگرم کننده نداشت. آمفی تئاتر تعطیل بود. مسافران همگی تشنه فعالیت و اکتیوتی و نمایش و مسابقه و ورزش و بازی بودند ولی با توجه به نبود برنامه ریزی در این زمینه برای مسافران این مورد بزرگترین نکته منفی هتل در مدت اقامت ما محسوب شد و امتیاز زیادی را در این مورد از طرف من از دست داد. البته ناگفته نماند این هتل در بخش اجرای موزیک شبانه در محل مخصوص بسیار قوی بود و جز مشهورترینهای آنتالیاست که انصافا دی جی های کاملا حرفه ای و امکانات کاملا درجه یک و همچنین اجرای موسیقی زنده توسط خواننده های نسبتا معروف تنها دلخوشی های تیپ جوان بود. دسترسی به اینترنت پر سرعت درتمامی نقاط هتل از نکات مثبت این هتل بود.

در مورد پارک آبی که توضیح دادم فضای فیزیکی آن برای من ناامید کننده بود، ساعت کاری کمی هم داشت ساعت 10 تا 16. اگر برنامه ریزی استفاده از ان قبل از ناهار یا بعد از ناهار بود تنها حدود 2 ساعت وقت تفریح داشتی.
امتیاز من به هتل در این قسمت یعنی "تفریحات و امکانات هتل" پایین ترین امتیاز است و 5 از 10 به این هتل میدهم. این 5 امتیاز هم مربوط به تمامی امکانات در بخشهای دیگر از جمله زمینها و سالنهای و امکانات کامل ورزشی و بعضا همراه با آموزش آنها، قسمت لوکس اسپا، برنامه موزیک شبانه که برای ایرانی ها هم پلی هایی داشتند، و پارک آبی مناسب در حد خود هتل است.

کیفیت و تنوع غذا بی نقص و بی نظیر بود. کیفیت پخت و طبخ غذاهای اصلی عالی و صددرصد مطابق ذائقه ایرانی ما بود. گوشتهای نازک و تازه قرمز، سفید و دریایی واقعا خوشمزه بود. و بقیه انواع غذاها انقدر تنوع و فراوانی داشت که برای انتخاب دچار مشکل و دردسری شیرین شوی. رستوران اصلی بسیار بزرگ بود با سالنهایی که به صورت خطی به سالن اصلی متصل بود و هر قسمت مخصوص سرو پیش غذا ها، غذاها، انواع پیتزاها و فست فودها، دورچین های بسیار فراوان،سالادها، دسرها، میوه ها و ... بود که همگی درجه 1 و عالی بودند. فودکورت هم همزمان با تایم ناهار شروع به سرو فست فود میکرد و تا دو ساعت بعد از تایم رستوران اصلی ادامه کار داشت. رستورانهای الاکاراته فراوان با سرآشپزهای مخصوص همان کشور نیز فکر میکنم جز بهترینها در سطح کل هتلهای آنتالیا هستند. امتیاز من به این قسمت یعنی کیفیت و تنوع و غذا کامل است.

عملکرد کارکنان و پرسنل هتل خوب بود. و شخص مدیر هتل معمولا در فضاهای مختلف هتل گشت میزد و معلوم بود شخصا اوضاع را بصورت کلی تحت نظر دارد. آشنایی آنها به تمامی انواع زبانها و تسلط اکثرشان به انگلیسی کار را در تمامی قسمتهای هتل برای مسافران راحت میکرد مخصوصا اینکه بعضا به فارسی هم آشنایی داشتند. ولی برنامه ریزی آنها برای برخی امور مثل تایم سرو ناهار و شام به نظرم همه جوانب را در بر نداشت. نداشتن تابلو اعلام برنامه هتل و کلا برنامه خاص نداشتن برای تفریحات هتل از سوی تیم مدیریت پوئن منفی کاری انهاست. من به عملکرد کارکنان نمره 9 میدهم.

میرسیم به جمع بندی و کلی ترین گزینه: ارزش قیمت نسبت به خدمات.

در مورد قیمت این توضیح لازم به ذکر است با توجه به افت شدید و قابل توجه قیمت تورها و هتل ها (درحدود 20تا 40 درصد) نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، هتلهای 5ستاره یوآل خوبی از شروع قیمت تقریبا نصف این قیمت این هتل نیز برای انتخاب وجود داشت. پس با این زمینه این ارزیابی صورت خواهد گرفت. قیمت تور این هتل با پرواز ایرانی برای دو نفر 7 میلیون تومان هزینه برد. نمره من به گزینه " ارزش قیمت نسبت به خدمات" این هتل 7 میباشد چون بدلیل استانداردهای تعریف شده، تمامی این امکانات کمی کمتر یا شاید بیشتر در تمامی هتلهایی با این مشخصه وجود دارد و تنها تفاوت بارز این هتل بزرگی، لوکسی خاص ، آپشنهای کمی ویژه و شهرت آن میباشد که اقامت را برای طالبان آن دلپذیرتر می کند.

سفرنامه مربوط به این هتل با ذکر جزییات بیشتر برای درج در قسمت مربوطه برای سایت و استفاده هرچه بیشتر شما عزیزان ارسال شده است. امیدورام اگر این هتل انتخاب نمودید از اقامت خود لذت ببرید.
با تشکر
الی فخار

نوع سفر:
تاریخ سفر: