Close
رکسوس پریمیوم بلک
حسانه قاضی زاده
نقدها:
گزارش
رکسوس، آغوشی گرم و دلپذیر
توصیه شده توسط کاربر

سلام به همه ی دوستان عزیزم
برای بخش نقد وبررسی سعی کرده ام همه ی نکات را بنویسم اما پیشنهاد می دهم که سفرنامه را هم بخوانید چون آنجا مفصل توضیح داده ام و ممکن است به کارتان بیاید. بهتر است قبل از خواندن نقد و بررسی هتل ها اول اولویت هایتان را مشخص کنید. به عنوان مثال محیط شلوغ را بیشتر می پسندید یا آرام؟ لوکس بودن و تمیزی چقدر برایتان اهمیت دارد؟ نزدیکی به آنتالیا چقدر برایتان مهم است؟ آیا تمایل دارید بیشتر از یک یا دوبار به آنتالیا بروید و... فکر می کنم اینطوری بهتر می توانید هتل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

1.منطقه و دسترسی: هتل در منطقه ی بلک قرار دارد. منطقه ی بلک به آب وهوای خوب و طبیعت زیبا معروف است و فضای هتل نیز این مسئله را تایید می کرد. هتل بسیار سرسبز بود با پوشش گیاهی مخصوص منطقه آنتالیا، بعضی قسمت های آن حالت جنگلی بود ودرختان بلند و تنومندی داشت. همچنین با کمی دقت گلها، میوه های جنگلی و جانوران مختلف مثل سنجاب، لاکپشت، حلزون، مارمولک های بزرگ و ...نیز در هتل پیدا می شدند.از لحاظ دسترسی به شهر آنتالیا و مراکز خرید از طریق خط واحد رفتنش راحت است اما دور است و برای کسانی که می خواهند چندین بار به آنتالیا رفت و آمد کنند گزینه ی مناسبی نیست. برای یک یا دوبار رفتن به آنتالیا مشکلی نبود. ما یک روز برای خرید رفتیم که رفت و برگشت راحت بود.

2. مساحت هتل: هتل بسیار وسیع است و بخش های مختلفی دارد که حتی در طول 1هفته ممکن است نتوانید به همه ی قسمت های آن سر بزنید.

3. تمیزی و زیبایی هتل و اتاق ها: هتل از لحاظ زیبایی هر سلیقه ای را تحت پوشش قرار می دهد. چون بخش های مختلف و متنوع با دکور و طراحی منحصر به فرد دارد، مثل خیابان پاریس، استریت بارو... گلها و تابلوهای نقاشی حتی در سرویسهای بهداشتی هم دیده می شدند. اتاق خیلی عالی، تمیز، بزرگ و زیبا بود و همه ی وسایل لازم در آن وجود داشت. متراژ اتاق حدود 50 مترمربع بود. یک طرف اتاق دوتابلوی عکس از مناظر طبیعی آنتالیا زده شده بود. حمام و سرویس بهداشتی هم بزرگ بودند. دوش حمام به صورت مربع بزرگی بود که حمام کردن را راحت و دلچسپ می کرد. وسایل داخل حمام تقریبا کامل بود. (هرچیزی هم که کم وکسر بود در روزهای بعد به خدمه مهربان طبقه می گفتیم برایمان می آورد.) تخت بسیار راحت بود و چند پتو و بالش اضافه هم وجود داشت که هرکدام مناسب تر و راحت تر بود می توانستی استفاده کنی. درمینی بار و یخچال هم به مقدار کافی نوشیدنی و آب وجود داشت. آب ها در بطری های شیشه ای بودند. نکته ی جالب این بود که تلویزیون وقتی خاموش بود شبیه آینه بود. یک بالکن بزرگ با میز و صندلی و جایی برای آویز لباس وجود داشت. حصار بالکن ازجنس شیشه بود در نتیجه فضای زیبای هتل کاملا در دسترس بود و این مرا ذوق زده می کرد.

به لحاظ تمیزی هم هیچ مشکلی نبود و اتاق، سرویس های بهداشتی، ساحل و استخرها همگی تمیز بودند. بوی خوش عطر نیز در جای جای هتل به مشام می رسید.
این هتل برای افرادی که لوکس بودن و تمیزی برایشان اهمیت دارد گزینه ی مناسبی است.

4.کیفیت و تنوع غذا: از لحاظ کیفیت و تنوع غذا حرف نداشت. دارای یک رستوران بزرگ اصلی و چندین رستوران آلاکارد است. همچنین از ساعت 12 تا 18 در بخشی از هتل انواع فست فودها، میوه و بستنی ارایه می شود. تعداد بارها زیاد است به طوری که هرجای این هتل پهناور بروی خوردنی و نوشیدنی دم دستت هستند.

5.تفریحات و امکانات هتل: از لحاظ فعالیت های ورزشی کاملا غنی بود. اول اینکه فضای بزرگ و سرسبز هتل برای مسافرانی که اهل پیاده روی و قدم زدن بودند مناسب بود. هم چنین ورزش های زیادی هم جز برنامه های روزانه این هتل بود مثل تنیس، والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی، سالن بدنسازی مجهز با ویوی زیبا، یوگا، دارت و...
برای تفریحات آبی هم ساحل زیبا، بزرگ و تمیز و استخربزرگ و روباز با تمام امکانات مثل حمام، حوله ، تخت ها و اتاقک های فراوان و ... در دسترس بود. علاوه بر این یک پارک آبی با چندین سرسره و موج مصنوعی و... هم بود. نمایش دلفین ها در پارک آبی، زومبای آبی، پاراسلینگ، غواصی و... هم چز برنامه های این هتل بود. ما خیلی دیر متوجه شدیم غواصی جز برنامه هایشان هست که رایگان هم بود و خیلی غبطه خوردیم که نتوانستیم برویم.
سالن بلیارد و بولینگ، سینما، برنامه آبنما با نورپردازی و ... هم داشت. پاراسلینگ و سالن بلیارد و بولینگ رایگان نبود.
اسپا و ماساژ هم با توجه به بروشوری که گرفتیم به نظر می رسید متنوع و حرفه ای باشد اما چون از آن قسمت استفاده و دیدن نکردیم نمی توانم نظر قطع بدهم.
شب ها نیزساعت 9.45 موسیقی زنده توسط گروه های موسیقی حرفه ای در باری به نام بار استریت شروع می شد.
در آمفی تئاتر روباز هتل هم سه شب برنامه اجرا شد که دوشب را توانستیم برویم. گروه اجرا کننده نمایش ها حرفه ای بودند و برنامه ها هم سرگرم کننده بود.
گروه سرگرمی هتل جوان، خوش برخورد و صمیمی بودند. تنها اشکالی که به نظر من وجود داشت این بود که من انتظار تفریحات خلاقانه تر و بیشتری داشتم. البته شاید در زمان مسافرت ما یعنی هفته ی دوم مهر برنامه های هتل به این شکل بود و نمی دانم در فصل های دیگر به چه شکل است. در این مشکل خود مسافرها هم دخیل بودند چون زیاد همکاری نمی کردند و نسبت به برنامه ها بی تفاوت بودند.
امکانات هتل هم از همه لحاظ عالی بود. هرجا می رفتی همه چیز دراختیارت بود. ما هیچ کم و کسری نه در اتاق و نه در هیچ جای دیگر ندیدیم. اینترنت هم همه جا سرعت بالایی داشت. چیزی که در این هتل احساس می کنید فراوانی است.

6.برنامه های مربوط به کودکان: دارای یک کلاب اختصاصی مخصوص کودکان به نام ریکسی کلاب بود. در ریکسی کلاپ همه چیزاز استخر گرفته تا سرویس بهداشتی کوچک و در اندازه ی مناسب بچه ها بود. طراحی شاد و بامزه ای داشت و امکانات آن قابل قبول بود. شامل حیاط و استخر، چندین اتاق بازی، سرویس بهداشتی تمیز و مجهز، یک قطار که درآن اطراف بچه ها را می چرخاند و... . برنامه هایی مثل موسیقی مخصوص کودکان و کاشت گل وگیاه در یک باغ کوچولو و... هم داشتند. این کلاب برای خانواده هایی که کودک دارند خیلی مناسب است چون می توانند بچه هایشان را به مربیان بسپارند و مطمءن باشند که بهشان خوش می گذرد.

7.حال و هوای هتل: حال و هوای هتل بیشتر رویایی، لاکچری و آرامش بخش بود تا شاد و هیجانی.

8.جمعیت هتل: تعداد کارکنان زیاد است اما چون فضا بزرگ است اصلا حس اینکه توی دست وپایم هستند را پیدا نمی کردم. آن فصل سال مسافران کم بودند و شب ها هتل کمی سوت و کور به نظر می رسید. اکثر مسافران روسی و اروپایی بودند و خانواده بودند. موقعی که رسیدیم هتل حدودا 5،6تا خانواده ایرانی بودیم ولی به جز یکی دوتا از خانواده ها که با هم رابطه داشتیم بقیه را نمیدیدیم و هتل آنقدر بزرگ بود که احتمال ملاقات را کم می کرد. با یکی از شخصیت های مشهور ایرانی هم در رستوران اصلی روبه رو شدیم. هیچ رفتار یا مسئله ی بدی از مسافران ندیدم فقط اینکه شور و حالشان کم بود و در برنامه ها بیشتر تماشاچی بودند و هیچ فعالیتی نمی کردند. حتی از کف و هورا هم دریغ می کردند و این روی فضای هتل تاثیر می گذاشت، به حدی که گروه سرگرمی هتل مدام در تلاش بودند مسافران را ترغیب به همکاری کنند، هرجا مسافران جوانتر و سرحالتر را می دیدند برنامه ها را به آنها اطلاع می دادند و ملتمسانه می خواستند شرکت کنند.

9.عملکرد کارکنان: اکثر کارکنان هتل خوش برخورد و مهمان نواز بودند. به جز یکی دو نفر در قسمت پذیرش که بی حوصله و سرد بودند. تنها مسئله عجیب این بود که با وجودی که مشخص بود ما خانواده هستیم، یک اتاق با دو تخت مجزا به ما دادند و ما درخواست اتاق دیگری با یک تخت دونفره کردیم و بعد از آن با کمی تردید و البته با روی خوش یک اتاق دیگر با یک تخت دونفره به ما دادند. ( این اتفاق برای یک خانواده ایرانی دیگر هم افتاده بود.)
10. ارزش قیمت نسبت به خدمات: آن زمان هزینه تور برای هر نفر (پرواز اطلس گلوبال)حدود 3.885.000تومان شد که فکر می کنم ارزشش را داشت. ما در مجموع از این هتل زیبا و دلپذیر راضی بودیم.

نوع سفر:
تاریخ سفر: