Close
آبشار کردیت
هادی انصاری
نقدها:
گزارش
آبشار کردیت ، آبشاری وحشی در عمق دره تنگه درکش ورکش استان چهار محال و بختیاری
توصیه شده توسط کاربر

آبشار کردیت آبشاری است که در مسیر رود بهشت آباد در تنگه درکش ورکش در استان چهارمحال و بختیاری و در ده کیلومتری شهر جونقان قرار گرفته است . تنگه درکش ورکش نام یک تنگه کوهستانی در جاده شهرکرد به اردل می باشد .
آبشار کردیت در 15 کیلومتری شهر اردل قرار گرفته است . برای دسترسی به این آبشار ، در جاده شهرکرد به اردل درست همان هنگام که به تابلوی " 15 کیلومتر به اردل " می رسید باید از ماشین پیاده شوید .
در نزدیکی انتهای تنگه درکش، ورکش و قبل از ورود به تونل ها، درست بعد از تابلویی که " 15 کیلومتر به اردل " را نشان می دهد، در سمت چپ جاده، مسیر پاکوبی قرار دارد که با یک شیب تند به پایین دره می رود .
با دقایقی پیمایش در این مسیر پاکوب ، آبشار خشن و مهیبی در انتهای دره نمایان می شود . این آبشار به نام " آبشار کِرِدیت " معروف است . از همان بالا، عکس های یادگاری از این آبشار می گیریم . به علت شیب زیاد، ادامه مسیر به سمت پایین دره، خطرناک است و معمولا افراد و گروه های طبیعت گرد به همین میزان از دیدار از این آبشار وحشی اکتفا می کنند .
رودخانه در این تنگه، خروشان و پرتلاطم است . این رودخانه ، مقداری جلوتر به رودخانه کاج می پیوندد تا در نهایت به رود ارمند ( از سرشاخه های کارون ) بریزد . این منطقه یکی از صدها سرچشمه حوزه وسیع آبریزگاه رود کارون است .

نوع سفر:
تاریخ سفر: