Close
اولم
amir.dr
نقدها:
گزارش
زادگاه انیشتین
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

اولم مرکز مهم جاده‌ای، ریلی و ارتباطی در مرز ایالت بایرن و در کنار رود دانوب، زادگاه آلبرت انیشتین است. این شهر همچنین بخاطر کلیسای جامع اولم که ارتفاع برج آن به 161 متر می‌رسد و بلندترین برج کلیسا در جهان قلمداد می‌شود، شهرت یافته‌ است. ساخت کلیسای جامع در قرن 14 آغاز شد و در سال 1890 مرمت و تکمیل آن به پایان رسید. از بالای برج این کلیسا، که برای رفتن به آن باید از 768 پله بالا رفت، منظره‌ی شگفت انگیزی از شهر و منطقه خواهید داشت و در روزهای صاف و غیر ابری می‌توانید کوه‌های آلپ را نیز ببینید. اولم در بعضی اوقات از سال به خصوص در اواخر پاییز و اوایل بهار مه غلیظ زیادی دارد که فاصله‌ی دید در آن به 30 تا 50 متر می‌رسد. در این زمان و در میان مه کلیسای جامع بسیار جذاب و چشمگیر به نظر می‌آید.
بهترین راه برای دیدن اولم قدم زدن در کنار رودخانه‌ی دانوب و دیوارهای قرون وسطایی آن و لذت بردن از خانه‌های کوچک در کوچه‌ها و خیابان‌های باریک در میان رودخانه‌های کوچک است. همچنین می‌توانید از زادگاه آلبرت انیشتین دیدن کنید. از آن‌جا که خانه‌‌ای که او در آن به دنیا آمد در بمباران‌های جنگ جهانی دوم تخریب شد، اکنون آن بنا تنها با نصب یک یادبود مشخص شده است. موزه‌ی جالب فرهنگ نان نیز، که در سال 1955 تاسیس شده، تاریخچه و فرهنگ گندم و نان، آسیاب و پخت نان، و انواع نان‌ها و لوازم نانوایی مصر باستان و قرون وسطایی را به نمایش می گذارد. مراکز خرید و فروشگاه‌ها نیز از خیابان ایستگاه راه آهن شروع می‌شوند و تا کلیسای جامع ادامه دارند.
اگرچه این شهر در جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید، اما اکثر ساختمان‌های مهم آن تعمیر و بازسازی شده و بسیاری از دیوارهای قرون وسطایی و دروازه‌های آن حفظ شده‌اند. صنایع اولم شامل ساخت وسایل نقلیه‌ی موتوری، ماشین آلات، تجهیزات برقی، محصولات فلزی، لوازم باغ و پارچه هستند.
بهترین زمان سفر: از اردیبهشت تا شهریور
بهترین غذاها: غذاهای آلمانی مانند ورست و لبرکاسه
بهترین روش حمل و نقل: ایستگاه راه آهن (Hauptbahnhof) در مرکز شهر از کلیسای جامع 10 دقیقه پیاده فاصله دارد.
فاصله‌ی اولم تا اشتوتگارت حدود یک ساعت و تا مونیخ تقریباً 2 ساعت است. مرکز شهر کوچک و مناسب برای پیاده روی است، اما تعداد زیادی اتوبوس و حتی قایق مخصوص گشت و گذار در رودخانه‌ی دانوب وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.

مناسب برای
  • تفریح

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • amir.dr

    اولم مرکز مهم جاده‌ای، ریلی و ارتباطی در مرز ایالت بایرن و در کنار رود دانوب، زادگاه آلبرت انیشتین است....