Close
برایتون
amir.dr
نقدها:
گزارش
لندن کنار دریا
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

برایتون یک شهر تفریحی ساحلی معروف و جذاب در ساحل جنوبی انگلیس است که به خاطر معماری آسیاییش شناخته شده است. برایتون پس از ورود راه‌آهن در سال 1841، به عنوان یک مرکز مهم گردشگری رشد کرد و به مقصدی محبوب برای مسافرانی از لندن تبدیل شد که میخواستند سفری یک روزه داشته باشند. این شهر از خیلی از جهات به لندن شبیه است و به دلیل این‌که برای بسیاری از اصحاب رسانه‌ و موزیسین‌ها که نمی‌خواهند در پایتخت زندگی کنند محبوبیت دارد، گاهی اوقات "لندن کنار دریا" خوانده می شود.
اسکله‌ی "برایتون پیِر" جذاب‌ترین نقطه‌ی شهر است که دارای کلیه‌ی جاذبه‌های معمول بازی‌های ساحلی، چرخ و فلک، رستوران و سالن‌های بازی است. درمجاورت اسکله، آکواریوم "سی لایف سنتر" قرار دارد که با تونلی در زیر آب قدیمی‌ترین آکواریوم در حال کار در جهان است. برج i360 نیز با ارتفاع 162 متر، بلندترین برج رصد انگلیس در خارج از لندن است، حتی بلندتر از چشم لندن. از آن‌جا که هیچ شهر ساحلی بدون غذاهای دریایی کامل نمی‌شود، در کنار ساحل می‌توان غرفه‌های زیادی را دید که غذاهای دریایی ارزان مانند صدف، ساندویچ خرچنگ و سوپ ماهی و صدف می‌فروشند.
کاخ "رویال پاویلون" یک جاذبه‌ی جالب معماری در کنار دریا است که در سال 1823 تکمیل شده است. طراحی نمای خارجی هندی است، در حالی‌که فضای داخلی آن با دکوراسیون چینی تزئین شده است. سینمای "دوک یورک" برایتون که در سال 1910 افتتاح شده قدیمی‌ترین سینما در اروپا است که از زمان افتتاح به طور مداوم در حال فعالیت بوده است. منطقه‌ی توریستیِ لینز یک منطقه خرده‌فروشی، تفریحی و مسکونی با کوچه‌های باریک در نزدیکی ساحل است که شامل فروشگاه‌های پوشاک، جواهرفروشی، عتیقه فروشی، رستوران‌ها و بارها است.
جشنواره‌ی برایتون که در ماه مه هر سال برگزار می‌شود دومین جشنواره‌ی بزرگ هنری در بریتانیا (بعد از ادینبرا) است که شامل انواع موسیقی، نمایشگاه‌های هنری، مباحث مربوط به کتاب و بسیاری فعالیت‌های دیگر می‌باشد. جشنواره‌ی فرینج نیز هم‌زمان با جشنواره‌ی اصلی برگزار می‌شود و بیش از 600 رویداد از جمله نمایشهای کمدی، تئاتر، موسیقی و "خانه‌های باز" (هنرمندان محلی که در خانه‌های خود نمایشگاه می‌گذارند) در آن به اجرا گذاشته می‌شود.
بهترین زمان سفر: از فروردین تا مهر
بهترین غذاها: برایتون علاوه بر غذاهای انگلیسی غذاهای عالی مخصوص برای گیاهخواران (که معروفترین آن "فود فور فرندز" می‌باشد و در منطقه لینز قرار دارد) نیز دارد. علاوه بر این‌ها رستوران‌های بیرون‌بر فراوانی هم که قیمت مناسبی نیز دارند برای دوستداران پیتزا و غذاهای چینی و هندی و مکزیکی وجود دارد.
بهترین روش حمل و نقل: دوچرخه سواری حمل و نقل محبوب در برایتون است.

مناسب برای
  • تفریح

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • amir.dr

    برایتون یک شهر تفریحی ساحلی معروف و جذاب در ساحل جنوبی انگلیس است که به خاطر معماری آسیاییش شناخته شده...