Close
وینزر
amir.dr
نقدها:
گزارش
اقامتگاه سلطنتی
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

وینزر شهری تاریخی و مقصد محبوب گردشگران برای سفری یک‌روزه از لندن است. قلعه‌ی وینزر که ساخت آن در سال 1075 میلادی آغاز شده، بزرگترین و قدیمی‌ترین قلعه در جهان است که هنوز هم از آن استفاده می‌شود و دومین اقامتگاه ملکه‌ی انگلستان است. با این‌که وینزر شهر کوچکی است ولی دارای امکاناتی است که معمولاً در شهرهای بزرگ‌تر یافت می شود: دو ایستگاه راه‌آهن، یک تئاتر و چندین هتل قابل توجه. در نزدیکی این شهر، لگولند ویندزور، تنها پارک لگولند در انگلستان و بزرگ‌ترین پارک لگولند در جهان از نظر مساحت قرار دارد که در سایت سابق پارک سفری وینزر ساخته شده است و برای رفتن به آن باید از اتوبوس استفاده نمایید. اگر مایل هستید که هم قلعه و هم لگولند را ببینید بهتر است دو روز را به این شهر اختصاص دهید تا بتوانید با خیال راحت از هر دوی این مکان‌ها بازدید کنید و لذت ببرید. اگر از قلعه بازدید کردید حتما سری هم به پارک بزرگ وینزر که در مقابل قلعه قرار دارد بزنید و از طبیعت زیبای آن استفاده کنید. همچنین میتوانید سوار قایق شوید و از مناظر شهر و بخصوص قلعه وینزر عکاسی کنید.
اکثر خیابان‌های شهر مربوط به اواسط و یا اوائل قرن نوزدهم هستند. در این خیابان‌های سنگفرش شده بوتیک‌ها، رستوران‌ها و چایخانه‌هایی در کنار رود تیمز قرار دارند که بسیار مناسب گذراندن وقت و استراحت کردنند. اگر قصد خرید دارید میتوانید سری به خیابان Peascod که دارای چندین فروشگاه و مغازه است و بخاطر فروشگاه اسباب‌بازی بزرگی که در آن قرار دارد معروف است بزنید. در انتهای همین خیابان کافه‌های فراوانی را می‌بینید که ساکنین مرفه شهر در آن مشغول معاشرت با یکدیگرند. فرهنگ کافه در این بخش از شهر زنده است و مردم بخصوص در فصل تابستان هر روز هفته و تا ساعات آخر شب بر روی صندلی‌های چیده شده در پیاده رو می‌نشینند و از معاشرت با هم لذت می‌برند. اگر به دنبال غذاها ی ارزان هستید، بهترین محل "کینگ اند کسل" خواهد بود. اما خیابان تیمز با داشتن رستوران‌ها و کافه‌های محبوب برای اهالی وینزر نسبتاً گران‌تر است.
بهترین زمان سفر: از فروردین تا شهریور
بهترین غذاها: غذاهای انگلیسی (صبحانه‌ی انگلیسی و ماهی و سیب‌زمینی سرخ کرده)
بهترین روش حمل و نقل: وینزر تنها یک ساعت با قطار از لندن فاصله دارد که می‌توانید با رفتن به ایستگاه‌های "واترلوو" و یا "پدینگتون" در لندن و پرداخت حدود 10 پوند بلیط رفت و برگشت به وینزر را خریداری کنید. وقتی قطار شما به ایستگاه وینزر رسید، به راحتی می‌توانید تا مرکز شهر و قلعه وینزر پیاده قدم بزنید. همچنین می‌توانید از فرودگاه هیترو لندن با اتوبوس که حدود 40 دقیقه زمان میبرد به وینزر بروید.

مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • amir.dr

    وینزر شهری تاریخی و مقصد محبوب گردشگران برای سفری یک‌روزه از لندن است. قلعه‌ی وینزر که ساخت آن در سال...