Close
آکواریوم طبیعی مالواجرد
amirkamranfar
نقدها:
گزارش
آکواریوم طبیعی روستای مالواجردِ اصفهان
توصیه شده توسط کاربر

روستا ی مالواجرد(مالورد)، روستایی تاریخی در شهرستان اصفهان که در فاصله ۴۰ کیلومتری شهرستان ورزنه، ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر اصفهان ، در منطقه جرقویه علیا و در مرز استانی اصفهان، فارس و یزد واقع شده‌است. قومیت مالواجردی ها پارسی و زبان و گویش مردم این روستا بر خلاف روستاهای همجوار که اکثراً به زبان محلی ولایتی صحبت می‌کنند پارسی و با لهجه نزدیک به تهرانی و شیرازی می‌باشد. در گذشته نه چندان دور روستای مالواجرد در تمامی زمینه‌ها از روستاهای همجوار پیشرفته تر بوده ولی به علت مهاجرت ۹۰ درصدی جمعیت این روستا به شهر تهران نتوانسته جایگاه سابق خود را در منطقه حفظ نماید. شغل شاخص مالواجردیهای مقیم تهران تولید ساعت دیواری میباشد که توانسته نزدیک به نود درصد تولید ساعت دیواری در کشور را به خود اختصاص دهد.
آکواریوم طبیعی مالواجرد که در مرکز روستای تاریخی مالواجرد و چسبیده به قلعه تاریخی این روستا قرار دارد. این آکواریوم طبیعی حاصل جوشش چشمه های کویری است و محل زندگی ماهی های آکواریومی که بر اثر خواص آب چشمه ،به طور عجیبی رشد و زاد و ولد کرده اند.
این برکه پر از ماهی های زینتی مختلفی است که به شکل عجیبی رشد کرده و بزرگ شده اند. اهالی روستا با محافظت از ماهی ها، اجازه صید به دیگران را نمی دهند. همچنین بصورت دوره ای و با همکاری جمعی، به لایروبی استخر طبیعی نیز مشغول میشوند.

نوع سفر:
تاریخ سفر: