Close
شفشاون
نوا جمشیدی
نقدها:
گزارش
شفشاون آبی ترین آبی
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

به نظرم اگر به مغرب سفر کردید هرگز دیدنِ آبی‌ترین شهر دنیا را از دست ندهید. شفشاون به فاصله‌ی کمی از طنجه قرار گرفته است و از طنجه به راحتی با اتوبوس می‌توانید به این شهر بروید. دقت کنید که هتلتان را در قسمت مدینه و یا مرکز گرفته باشید که در غیر اینصورت اقامت در شفشاون لطفی نخواهد داشت. در این بخش از شهر ماشین تردد نمی‌کند و تاکسی‌ها شما را تا ابتدای ورودی شهر می‌رسانند پس به نظرم بهتر است در مورد تعداد چمدانهایتان کمی محتاط باشید.
در شفشاون به جز یک قلعه‌ که در میدان اصلی واقع شده است، مکان تاریخی خاصی نمی‌بینید اما خودِ این شهر مهمترین جاذبه‌ی گردشگری است. از قدم زدن در کوچه‌های پرپیچ و خم و پر شیب، از دیدنِ مغازه‌های صنایع دستی، گالری‌های فروش تابلوهای نقاشی و از عکس گرفتن در مقابل نقاشی‌های دیواری و در انتهای کوچه‌های آبی لذت ببرید.
حوالی میدانِ اصلی شهر و همچنین در خیابان‌ها و کوچه‌های منتهی به میدان، رستوران‌های زیادی خواهید دید که تقریبا همگی قیمت مناسبی دارند و کیفیت غذایشان خوب است و به سلیقه و ذائقه‌ی مردم ایران بسیار نزدیک است. می‌توانید در تراس یکی از رستوران‌ها که در کوچه‌های بالای میدان قرار دارد غذا بخورید. این تراس‌ها مشرف به میدان هستند و دیدن جنب و جوش مردم از آن بالا جالب است.
در شهرهای شمالیِ مغرب متکدی یا همان گدای خودمان کمتر وجود دارد و در شفشاون هم همانند طنجه کمتر خواهید دید. اما چیزی که واضح است در این شهرِ پر از توریست (بر خلافِ طنجه)، از شرِ مردمانی که تلاش می‌کنند به هر طریقی با شما ارتباط برقرار کنند و حتی به خاطر اطلاعات بسیار کوچک از قبیل آدرس که در اختیار شما قرار ‌دهند و پول دریافت کنند، زیاد هستند. دقیقا همانند فاس و مراکش این تفکر وجود دارد که توریست‌ها بخاطر حضورشان در شهر با دلیل و بی دلیل، موظف هستند به آن‌ها پول بدهند.
در این شهر یک فروشگاه وجود دارد که به جرات می‌توانم بگویم بهترین روغن آرگان در کل کشور را دارد. قطعا اگر به میدانِ اصلی شهر بروید از جلوی این مغازه‌ی تاریک عبور خواهید کرد. دیدنِ این فروشگاه حتی اگر خرید هم نکنید خالی از لطف نیست. از سقف این مغازه تماما مشک و عنبر و صابون‌های خوشرنگ آویزان شده است. اگر قصد خرید سوغاتی دارید در تمام قسمت‌های شهر مغازه‌های فروش صنایع دستی و سوغاتی وجود دارد و محل خوبی برای خرید سوغاتی است.

مناسب برای
  • آرامش و استراحت

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • نوا جمشیدی

    به نظرم اگر به مغرب سفر کردید هرگز دیدنِ آبی‌ترین شهر دنیا را از دست ندهید. شفشاون به فاصله‌ی کمی...