Close
مرکز خرید ابن بطوطه
علی عباسی
نقدها:
گزارش
در این مرکز هم خرید کنید و هم تاریخ بدانید!
توصیه شده توسط کاربر

سلام به همه دوستان عزیز لست سکندی
خرید همیشه جزئی جدایی ناپذیر از یک سفر حساب میشه؛ حال این خرید ممکنه زیاد باشه و یا فقط به سوغات و یا نماد اون مقصد منتهی بشه. شهر دبی هم با وجود اینکه یکی از شهر های واقعا گران برای گردشگران به حساب میاد، همواره دارای مراکز خرید متعددی است. یکی از این مراکز خرید زیبا، ابن بطوطه هست که قطعا نام آنرا شنیده اید.
نام این مرکز خرید از جهانگرد معروف مراکشی، ابن بطوطه، اقتباس شده است و نمادی است بر جهانگردی در شهر دبی. این مرکز خرید در سال 2005 افتتاح شده است و 6 بخش مختلف دارد و یادآور کشورهایی است که ابن بطوطه به آنها سفر کرده است. این قسمت ها عبارتند از: ایران، مصر، چین، هند، تونس و اندلس. هر بخش بر اساس تم و معماری اون کشور ساخته شده است و میتواند برای هر گردشگری جذابیت خاصی داشته باشد.
در کنار این مرکز خرید، هتل بزرگ و زیبای Movenpick نیز قرار دارد که برای افرادی که دوست دارند در کنار این مرکز خرید اقامت داشته باشند، می تواند گزینه مناسبی باشد. اما چرا باید مرکز خرید ابن بطوطه را حتما در دبی رفت؟ برای این موضوع دلایل مختلفی وجود داره که در زیر بهشون اشاره میکنم.
1. مرکز خرید ابن بطوطه یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیاست.
2. مرکز خرید ابن بطوطه بر خلاف سایر مراکز خرید دبی، برای همه سلیقه هاست. یعنی میتوان در آن اجناسی با قیمت مناسب تر پیدا کرد و در کل می توان از آن خرید کرد.
3. این مرکز خرید، برای افرادی که به عکاسی علاقه مند هستند، محیط مناسبی به حساب می آید، چرا که هر قسمت از آن می تواند سوژه ایی برای عکاسی محسوب شود.
4. این مرکز خرید، برای افرادی که در منطقه JBR اقامت دارند، با فاصله تقریبا 4 کیلومتری واقع شده است که در نوع خود بسیار مناسب است.


در نهایت باید بگم که مرکز خرید ابن بطوطه، قطعا ارزش رفتن و گشتن رو داره و به همه دوستان پیشنهاد میکنم که در صورتی که عازم دبی هستید، بازدید از این مرکز خرید فراموش نشود.

نوع سفر:
تاریخ سفر: