پردیس سینمایی چارسو
Tina Azimi
نقدها:
گزارش
سینمای خوب، مدیریت بد

پردیس سینمایی چارسو از پردیس های استاندارد و باکیفیتی است که چند سالی است باز شده، البته به دلیل قرار گرفتن در خیابان حافظ و رو به روی پاساژ علاءالدین، عملا امکان دسترسی در روزهای وسط هفته وجود ندارد.

خوشبختانه پارکینگ بزرگ و مجهزی دارد. طبقه های اول که نمایندگی های موبایل هستند. یک طبقه فودکورت هست که شامل سه چهارتا قست فود و کافه و یک رستوران ایرانی می شود.

طبقه ی بالاتر فضای جالب و سینمایی دارد و اغلب اوقات ایونت های سینمایی و مراسم اکران هم در آن برگزار می شود که البته برای ما به عنوان مراجعه کننده های عادی فقط بدی داشته و آن اینکه تنها کافه ی آن طبقه مشغول سرویس دادن به ایونت می شود و جالب اینجاست که نوشیدنی و خوراکی را از طبقه ی فودکورت نمی توان به این طبقه آورد! سالن های اصلی هم طبقه ی بالاتر هستند که واقعا کیفیت سالن و صندلی و صدا عالیست.


اما دلیلی که باعث شده ما دیگر هیچ وقت به این پردیس برنگردیم یک حرکت خنده دار و غیرمنطقی است که هیچ دلیلی پشتش نیست جز آزار دادن مردم ! و آن این است که یک نگهبان جلوی پله برقی منتهی به طبقه ی آخر (سالن های سینما) گذاشته اند که جلوی ورود مردم را تا ۵ دقیقه مانده به شروع چند سانس بگیرد. و همه افراد چند سانس ( شاید حدود ۳۰۰-۴۰۰ نفر) باید صف بکشند و نیم ساعت انتظار بکشند تا در عرض ۵ دقیقه که پله برقی باز شد به سمت طبقه ی بالا هجوم ببرند.

حالا تصور کنید درصد زیادی را که خارج از نوبت وارد صف می شوند و صدای اعتراض عقبی ها و فضای زشت و زننده ای که مناسب محیط فرهنگی نیست. نگهبان هم این وسط مثل بچه مدرسه ای ها با مردم رفتار می کند. جالب است که اصلا طبقه ی بالاتر هم برای نشستن مردم تا شروع سانسشان طراحی شده و دلیلی ندارد که همه لحظه ی آخر دوان دوان به سمت سالن هایشان بروند.

واقعا باید به کسی که همچین ایده ای داده گفت که آن لحظه به چه چیزی فکر می کردی چون پیدا کردن یک راه به این سادگی که منجر به اذیت شدن ۴۰۰ آدم، آن هم در هر سانس می شود کار آسانی نیست. ما وقتی دیدیم این حرکت هر بار تکرار می شود، تصمیم گرفتیم هیچ وقت به این سینما برنگردیم و جایی برویم که برای ورود به سالن خفت نکشیم.

نوع سفر:
تاریخ سفر: