Close

نقد و بررسی یورک (شهر)


میانگین امتیاز:
 • یورک
  یورک
  کاربر لست سکند
  amir.dr
  نقدها:
  گزارش
  شهر جشنواره‌ها
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهری را با ریشه‌های رومی و گذشته‌ی وایکینگ‌ها تصور کنید، جایی که دیوارهای باستانی مغازه‌های به‌روز و غذاخوری‌های پر جنب و جوش را احاطه کرده‌اند و برای هر ماه از سال جشنواره‌ای برگزار می شود. به یورک خوش آمدید! این یک ماجراجویی واقعی است! یورک کاملاً در نیمه راه بین لندن و ادینبرا با مزارع، تپه‌ها و دره‌های سرسبز باشکوه و برکه‌های شمالی منطقه‌ی یورک قرار گرفته‌است. یورک مانند هیچ یک از شهرهای انگلیس نیست. در این شهر سی موزه در کلاس جهانی وجود دارد که می‌توانید از آنها بازدید کنید، بهترین مسابقه‌ی اتومبیلرانی انگلستان در این‌جا برگزار می‌شود و فراموش نکنید که یورک به عنوان بهترین مکان برای زندگی در انگلستان توسط ساندی تایمز انتخاب شده است. یورک اغلب با منچستر به عنوان دومین شهر پربازدید انگلیس پس از لندن رتبه‌بندی می‌شود و البته به دلیل دادن نام خود به شهر و ایالت نیویورک در ایالات متحده مشهور است.
  یورک به عنوان "شهر جشنواره‌ها"ی انگلیس شناخته می شود زیرا هر ساله جشنواره‌های فرهنگی منظمی برگزار می‌کند. جشنواره‌های رسمی عبارتند از: جشنواره‌ی وایکینگ‌ها ، جشنواره‌ی فرشتگان، موسیقی قرون وسطی و باروک، موسیقی مدرن، مسابقه‌ی اسب سواری Ebor، غذا و هنرهای چند فرهنگی، سال جدید چینی، نمایش‌های پر رمز و راز، نمایشگاه کریسمس سنت نیکلاس و جشنواره‌ی غذا
  یورک یک محل اتصال بزرگ ریلی و محل موزه‌ی راه آهن ملی است. محصولات صنعتی این شهر شامل واگن‌های قطار و همچنین کمک فنرها، ابزارهای نوری و بینایی، ظروف شیشه‌ای و آب‌نبات‌های قندی و شکلاتی است. بسیاری از کلیساهای قرون وسطایی و دیگر بناهای تاریخی یورک، گردشگری را به یک مولفه‌ی مهم اقتصاد محلی تبدیل کرده است. کلیسای جامع "یورک مینستر" که از نظر تاریخی پایتخت کلیسای شمال انگلیس می‌باشد یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جامع در شمال اروپا و همچنین یکی از زیباترین کلیساهای جامع گوتیک در جهان است. برج کلیفورد، واقع در مرکز شهر، از بقایای قلعه‌ی قرون وسطایی یورک است که منظره پانورامای خارق العاده ای از یورک و حومه‌ی آن را در اختیار بازدیدکنندگان می‌گذارد.
  خیابان The Shambles باریک‌ترین و شلوغ‌ترین خیابان یورک، با طیف وسیعی از مغازه‌های چوبی مربوط به سوغاتی، اقلام هدیه و کالاهای زینتی خاور دور است که قدم زدن در آن لذت فراوانی دارد. مغازه‌ها در یورک سال به سال تغییر می‌کنند اما مغازه‌های چوبی زیبا و قدیمی آن از زمان ساخت تاکنون تغییر چندانی نکرده‌اند.
  بهترین زمان سفر: از فروردین تا شهریور
  بهترین غذاها: پودینگ یورکشایر (Yorkshire pudding)
  بهترین روش حمل و نقل: ظرف مدت 2 ساعت با قطار می‌توانید از لندن به یورک برسید. بهتر است خیابان‌های سنگفرش شده یورک را با پای پیاده کاوش کنید. در واقع پیاده‌روی از یک طرف شهر به آن طرف دیگر فقط 20 دقیقه طول می کشد.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: