تور مشهد

4.7
از 277 رای
آگهی آویسا - جایگاه E - دسکتاپ
3 شب
قصر شایان رویایی
فلای پرشیا ساعت رفت: 10:00
فلای پرشیا ساعت برگشت: 12:00
4,350,000 تومان
3 شب
آرشین پرواز قصر آریا
آتا ساعت رفت: 10:00
آتا ساعت برگشت: 07:00
4,700,000 تومان
آگهی ایرانگردی لست‌سکند - جایگاه F - دسکتاپ
2 شب
قصر شایان رویایی
آتا ساعت رفت: 07:00
آتا ساعت برگشت: 11:30
3,900,000 تومان
2 شب
ارزین سیر ایرانیان
آتا ساعت رفت: 07:15
آتا ساعت برگشت: 11:20
3,900,000 تومان
آگهی زیماسفر - جایگاه F پلاس - دسکتاپ
2 شب
آرشین پرواز قصر آریا
آتا ساعت رفت: 10:00
آتا ساعت برگشت: 07:00
3,700,000 تومان
با سفرساز لست‌سکند سفر دلخواهت رو تور کن!
اگر تور مدنظرت رو پیدا نکردی با استفاده از سرویس جدید لست‌سکند با اسم سفرساز بهترین پیشنهاد قیمت رو برات پیدا می‌کنیم
photo camper camera
سفرساز

تور مشهد از آن تورهایی است که همیشه در ایران پرطرفدار و پرتقاضا است. با وجود اینکه مشهد در ایران است و اطلاعات نسبی درباره‌اش داریم، اما معمولا هنگام سفر سوالاتی ذهنمان را درگیر می‌کند. پاسخ به این سوالات سبب می‌شود کیفیت بهتری از سفر را تجربه کنیم. بنابراین در این متن می‌خواهیم از تمام جزئیات تور مشهد بگوییم که اگر در حال تصمیم‌گیری برای یک سفر مناسب هستید، بهترین تصمیم را بگیرید.

تور مشهد
حرم امام رضا، عکس از کاربران لست سکند


تورهای مشهد

تورهای مشهد سفر شما را اقتصادی‌تر می‌کنند. همچنین تور سبب می‌شود با خیال آسوده‌تری سفر کنید. چون همه چیز برای سفرتان مهیّاست و شما فقط باید در ساعت مقرر چمدانتان را بردارید و سفر را آغاز کنید. تور مشهد معمولا شامل بلیط رفت و برگشت، اقامت و بیمه می‌شود که گاهی ترنسفر و گشت هم شامل تور مشهد می‌شود.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که هدفتان از تور مشهد چیست. شاید در نگاه اول به نظر برسد که هدف زیارت است، امّا ممکن است افراد مختلف با دلایل متفاوتی به مشهد سفر کنند.

تورهای مشهد شامل دو نوع انفرادی و گروهی می‌شود. اینکه همراه گروه باشید یا به صورت انفرادی سفر کنید انتخاب شماست. به عبارتی دیگر، همه تورهای مشهد به این صورت نیستند که شما مجبور باشید همراه گروه جابه‌جا شوید. اگر انتظارتان از تور مشهد فقط مشخص بودن محل اقامت و بلیط رفت و برگشت است، باید تور مشهد انفرادی را انتخاب کنید. برای رفت و برگشتتان در تور مشهد گزینه‌های متنوعی دارید که در ادامه هر یک را به تفصیل توضیح می‌دهیم.

تور مشهد هوایی

تور مشهد هوایی معمولا هزینه‌هایتان را سنگین می‌کند، امّا اگر زمان محدودی برای سفر دارید، بهترین انتخاب است. تور هوایی مشهد از تهران ، معمولا کمتر از 2 ساعت زمان میبرد، بنابراین به سرعت به مقصد خواهید رسید. البته گاهی تأخیرهای پرواز آزاردهنده است امّا اگر پروازتان تأخیر نداشته باشد، سفر هوایی مشهد سبب می‌شود زمان زیادی را در مسیر نگذرانید. معمولا این تأخیرها در فصل‌هایی مثل پاییز و زمستان که آب و هوا دگرگون می‌شود، بیشتر اتّفاق میفتد.

برای تور مشهد هوایی از مبدأ تهران، فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه هاشمی مشهد محل رفت و برگشتتان هستند و با این دو فرودگاه سروکار خواهید داشت. اگر تور هوایی مشهد شما ترنسفر نداشت به راحتی می‌توانید از تاکسی‌های جلوی در فرودگاه برای رسیدن به محل اقامتتان استفاده کنید.

اگر علاقه‌ای به طولانی شدن مسیر ندارید امّا از طرفی تور هوایی مشهد هم برایتان گران تمام می‌شود، با ما همراه باشید تا در ادامه از راهکارهایی برای کم‌هزینه‌تر کردن آن بگوییم.

تور مشهد زمینی

تور مشهد زمینی سبک دیگری است که می‌توانید انتخاب کنید. تور زمینی مشهد به دو صورت برگزار می شود :

1- تور مشهد با اتوبوس

2- تور مشهد با قطار

تور مشهد با اتوبوس

تور زمینی مشهد با اتوبوس طرفداران زیادی ندارد، زیرا مسافت طولانی است و اتوبوس به راحتی قطار نیست. بنابراین مسافران تور زمینی مشهد معمولا به اتوبوس علاقه کمتری نشان می‌دهند و معمولا خیلی پرطرفدار نیست. معمولا تور های مشهد با اتوبوس، هر روزه از ترمینال اکثر شهرهای بزرگ به مقصد مشهد، حرکت می کنند.

تور مشهد با قطار

تور مشهد با قطار بسیار محبوب است، می‌دانید چرا؟ تور مشهد با قطار علاوه بر اینکه هزینه کمتری نسبت به پرواز دارد، بسیار هم هیجان‌انگیز است. در حال حاضر متنوع‌ترین قطارها در خط ریلی مشهد تهران فعالیت می‌کنند و این تنوع به حدی است که برای انتخاب گیج می‌شوید. تور مشهد با قطار VIP تا ارزانترین قطارها برگزار می‌شود. بستگی به این دارد که شما چه سطح از کیفیت را بخواهید.

تور مشهد با قطار به طور معمول 12 ساعت طول میکشد که به مقصد برسد. امّا اگر تور مشهد با قطار سریع السیر را انتخاب کنید، کمی زودتر می رسید. تور مشهد با قطار به شما این امکان را می‌دهد که در کوپه قطار راحت استراحت کنید تا به مقصد برسید. در طی مسیر، قطارها معمولا از تهران به ورامین، گرمسار، دامغان، نیشابور و در نهایت مشهد می‌روند. اگر از آن دسته افرادی هستید که در قطار خوابتان میبرد، بهترین گزینه برای تور مشهد با قطار این است که رفت و برگشتتان ساعت 8 به بعد باشد که بیشتر مسیر موقعی که خواب هستید، طی شود و وقتی بیدار می‌شوید نزدیک مقصد باشید. امّا اگر به راحتی نمی‌خوابید، انتخاب چنین زمانی برای تور مشهد با قطار، باعث شکنجه‌تان می‌شود و بهتر است روز را برای رفت و برگشت انتخاب کنید که حداقل مسیر را در روشنایی روز ببینید.

پیشنهاد دیگر برای تور مشهد با قطار این است که اگر از قرار گرفتن غریبه‌ها در کوپه معذّب می‌شوید، سعی کنید به گروه‌های چهار نفره با همراهانتان تقسیم شوید تا کوپه به صورت دربست در اختیارتان قرار گیرد. در حال حاضر قطارهای با کیفیت مشهد 4 نفره‌ هستند. البته هنوز کوپه‌های 6 نفری هم با هزینه کمتر موجود است، امّا کیفیت کمتری دارند.

زمانی که تور مشهد با قطار را تهیه می‌کنید، ممکن است پذیرایی داخل قطار هم با تور باشد. امّا اگر پذیرایی داخل قطار نداشتید، وقتی در قطار مستقر می‌شوید، مسئولان قطار از شما سفارش غذا می‌گیرند. غذایتان را می‌توانید هم داخل قطار و هم گاهی در رستوران قطار میل کنید. علاوه بر رستوران، در قطار بوفه هم هست که اگر تنقلات یا نوشیدنی خواستید می‌توانید با هزینه خودتان تهیه کنید. البته وقتی وارد کوپه قطار می‌شوید، چای و خوراکی به تعداد قرار داده شده و داخل ساک‌های کوچک قطار، ملحفه و پتو برای استراحت آماده شده است. فراموش نکنید در انتهای سفر باید وسایل خواب را به مسئولان قطار تحویل دهید. برای آسایش بیشتر مسافران، در هر واگن یک مهماندار قطار هست که اگر مسئله و مشکلی در باز کردن تخت‌ها یا مسائل دیگر قطار داشتید، می‌توانید با او در میان بگذارید. ابتدا و انتهای قطار هم معمولا سرویس بهداشتی وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید.

فراموش نکنید اوقاتی که قطار برای نماز میان راه نگه می‌دارد، فقط به اندازه یک ربع تا بیست دقیقه وقت دارید و اگر دیر برسید ممکن است قطار حرکت کند و جا بمانید.

بنابراین در تور مشهد با قطار، امکانات مورد نیازتان قرار داده شده تا احساس راحتی بیشتری طی مسیر داشته باشید. امّا حواستان باشد این ویژگی‌های تور مشهد با قطار سبب می‌شود بلیط قطارها به سرعت فروخته شوند، بنابراین باید به سرعت تور مشهد مورد نظرتان را بخرید که با بلیط‌ های فروخته شده مواجه نشوید.

انواع قطارهای مشهد

انواع قطارهای مشهد همانطور که گفتیم به علت تنوعش، گیج کننده است. در این قسمت به صورت مختصر انواع قطارهای مشهد را معرفی می‌کنیم که اگر تصمیم به سفر با تور مشهد با قطار گرفتید بدانید کدام یک را انتخاب کنید.

قطارهای سالنی

قطارهای سالنی، کوپه‌های جداگانه ندارند و در هر واگن تعدادی صندلی پشت سر هم وجود دارد (شبیه سالن‌های اتوبوس و هواپیما). قطارهای سالنی به دو دسته کلی 3 ستاره و 4 ستاره تقسیم می‌شوند. قطارهای 3 ستاره شامل ریل باس ارم و صبا می‌شود و 4 ستاره، تندرو پردیس و صبا که دو طبقه است.

قطارهای شش تخته

در این قطارها، هر کوپه ظرفیت 6 نفر دارد. این قطارها هم 2 ستاره و 3 ستاره دارند.

قطارهای 4 تخته

در این نوع از قطارهای مشهد، ظرفیت کوپه‌ها 4 نفره است و کیفیت بهتری دارند. قطارهای 4 تخته شامل قطارهای 3 ستاره، 4 ستاره و 5 ستاره می‌شوند.

این درجه‌بندی‌ها به سن، امکانات، خدمات و تجهیزات قطار برمی‌گردد و هر چه قطار مجهزتر می‌شود، طبیعتا قیمت هم گرانتر می‌شود.

قیمت تور مشهد

قیمت تور مشهد به چند عامل مهم و تعیین کننده بستگی دارد. اگر قصد دارید در روزهای شلوغ و پرطرفدار تور مشهد بخرید، باید قید قیمت کم را بزنید. روزهایی مثل ولادت و شهادت امام رضا، شب‌های قدر و به صورت کلی‌تر مناسبت‌های مذهبی از محبوب‌ترین وقت‌های تور مشهد هستند که قیمت تور مشهد را بسیار افزایش می‌دهند. بعد از مناسبت‌ها، آخر هفته‌ها و روزهای تعطیل است که قیمت تور مشهد را کمی تحت تاثیر قرار می‌دهد.

عامل دیگری که در قیمت تور مشهد موثر است، هتل محل اقامت است. مشهد به دلیل توریستی بودن طیف وسیعی از اقامتگاه‌ها را دربرمی‌گیرد. بیشتر هتل‌های مشهد در اطراف حرم و مركز شهر قرار گرفته اند و معمولا مركز شهر بسیار شلوغ و پرتردد است. بنابراین اگر قصد زیارت ندارید، بهتر است محل اقامتتان را در محله های خلوت‌تری انتخاب کنید. با بررسی هتل‌های مشهد و خواندن نظرات سایر مسافران می‌توانید هتل یا اقامتگاهی با بودجه متناسب با شرایطتان پیدا کنید.

مشاهده هتل های مشهد و نظرات مسافران

نوع وسیله نقلیه هم عامل مهم دیگری در قیمت تور مشهد است. همانطور که گفته شد سفر زمینی قیمت مناسبتری نسبت به هوایی دارد، بنابراین قیمت تور مشهد با قطار متفاوت از قیمت تور مشهد هوایی است. ضمن اینکه خود پرواز هوایی هم قیمت‌هایش متنوع است؛ مثلا خرید بلیط از ایرلاین‌های کمتر معروف نسبت به ایرلاین های معروف‌، قیمت تور مشهد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در نهایت، خدمات و امکاناتی که در تورهای مشهد ارائه می‌شود متفاوت است و همین مسئله در قیمت تور مشهد اثر گذار است. با کلیک روی پکیج هر تور در قسمت بالایی همین صفحه می‌توانید خدماتی که آژانس مسافرتی ارائه می‌کند را ببینید.

تور مشهد ارزان

تور مشهد ارزان خریدن کاری به دور از تصوّر نیست.فقط باید این نکات را عملی کنید! چون مشهد اقامتگاه‌های فراوان دارد و در کل راه‌های فراوانی برای خرید تور ارزان مشهد وجود دارد. تور ارزان خریدن به این بستگی دارد که شما به عنوان مسافر، از کدام پارامتری که تور را گران می‌کند، می توانید چشم پوشی کنید.

اول از همه برای خرید تور مشهد ارزان، کاملا دور روزهای پرطرفدار و مناسبتی را خط بکشید. در این روزها، ارزانترین هتل‌ها و ارزان ترین وسایل حمل و نقل هم قیمتشان افزایش پیدا می‌کند. بنابراین اگر سفرتان را به بعد از تعطیلات و مناسبت ها منتقل کنید، می‌توانید به راحتی تور ارزان مشهد بخرید. یکی از بهترین زمان های تور مشهد ارزان، موقع امتحانات مدارس و همچنین اواخر سال است که مشهد کمی خلوت‌تر است و تور مشهد خیلی ارزان می‌شود.

سعی کنید حمل و نقل زمینی را به جای هوایی انتخاب کنید تا هزینه تور مشهد ارزان شود. تور مشهد هوایی ارزان را فقط در اوقات کم طرفدار و اواسط هفته می‌توانید پیدا کنید. امّا هزینه سفر زمینی کمی مشخص‌تر است و آخر هفته و وسط هفته به میزان کمی تغییر پیدا می‌کند. ضمن اینکه سفر با قطار به مشهد بسیار راحت است. البته اگر سفر زمینی خسته‌تان می‌کند و حتما می‌خواهید تور مشهد ارزان داشته باشید، می‌توانید تور ترکیبی انتخاب کنید که یک طرف هوایی و طرف دیگر زمینی باشد.

موقع انتخاب اقامت برای تهیه تور ارزان مشهد، هتل‌های 3 ستاره و هتل آپارتمان ها ارزان قیمت‌تر هستند. بنابراین برای مدیریت هزینه‌هایتان، اقامت در هتل‌های متوسط را به هتل‌های لوکس ترجیح دهید. البته اگر تعداد روزهای اقامتتان را کاهش دهید می‌توانید هتل‌های باکیفیت‌تر را جایگزین کنید.

راهکار دیگر برای خرید تور مشهد ارزان را در ادامه به صورت مجزا توضیح می‌دهیم.

تور مشهد لحظه آخری

تور مشهد لحظه آخری راهکار دیگری برای ارزان خریدن تور مشهد است. امّا خرید تور لحظه آخری فقط شامل تورهای هوایی مشهد می‌شود. معمولا زمانی که ظرفیت تور توسط آژانس مسافرتی تکمیل نمی‌شود، آژانس مسافرتی تور را با قیمت کمتری ارائه می دهد. پس تورهای مشهد لحظه آخری معمولا با قیمت کمتر ارائه می‌شوند. امّا اگر بخواهید با قطار سفر کنید، لازم است از خیلی قبل‌تر بلیطتان را تهیه کنید و منتظر تور مشهد لحظه آخری با قطار نباشید چون معمولا قطار سریع پر می‌شود و منتظر ماندن برای تور لحظه آخری مشهد ممکن است برایتان با از دست دادن تور تمام شود.

توجه کنید که معمولا در فصل‌های کم‌طرفدار که تعداد خریداران تور مشهد کاهش پیدا می‌کند، تور مشهد لحظه آخری وجود دارد. بنابراین در اوقات پرطرفدارتر منتظر خرید تور مشهد لحظه آخری نباشید که پیدا نمی‌شود یا حداقل احتمالش خیلی کم است.

بهترین تور مشهد

بهترین تور مشهد را چطور انتخاب کنیم؟ سوال مهمی است که حتما ذهنتان را درگیر کرده است. اگر منظورتان از بهترین تور مشهد، بهترین فصل مشهد است که باید گفت هوای مشهد در بهار اعتدال بیشتری دارد و از آفتاب تیز تابستان و سوز سرمای زمستان خبری نیست. امّا بهترین تور مشهد از نظر ما توری است که بتوانید آن را با اطمینان بخرید و خیالتان بابت خریدش راحت باشد.

تور مشهد
حرم امام، عکس از کاربران لست سکند

ما در لست سکند سعی کرده ایم این اطمینان را از دو جهت برای شما فراهم کنیم؛ اول اینکه، بتوانید تورهای مشهد از آژانس های مسافرتی مختلف را از همه نظر با هم مقایسه کنید تا هر کدام برایتان مناسب است را انتخاب کنید. اطمینان دوم به معتبر بودن آژانس مسافرتی برمی‌گردد که لست سکند با وسواس آن را انجام می‌دهد تا تجربه تلخی از تور برایتان رقم نخورد. ضمن اینکه سعی شده در کنار تورهای مشهد در لست سکند، اطلاعات لازم و کافی در بخش وبلاگ لست سکند ارائه شود و از زبان خود مسافران، هتل‌ها و مسائل مختلف نقد شوند تا با دید کاملا منطقی بتوانید تصمیم به خرید بگیرید.

تور مشهد از اصفهان، تهران، تبريز و سایر شهرهای ایران

تور مشهد علاوه بر تهران از سایر شهرها هم برگزار می‌شود. در اکثر شهرهای ایران که فرودگاه دارند تور مشهد هوایی برگزار می‌شود و شهرهایی هم که خطوط ریلی دارند، معمولا تور مشهد زمینی را برگزار می‌کنند. امّا بیشترین تنوع تورهای مشهد را در تهران می‌بینیم. اگر در شهرهای اطراف تهران زندگی می‌کنید، بهتر است تور مشهد از تهران را تهیه کنید که انتخاب‌های بیشتری داشته باشید. امّا به هر حال تور مشهد از اصفهان، تبریز، شیراز، کرمانشاه، یزد و سایر شهرها هم برگزار می‌شود.

جاهای دیدنی در مشهد

اگر با تور مشهد همراه شدید، ممکن است تورتان برنامه مشخصی برای بازدید از جاهای دیدنی مشهد داشته باشد و یا تورتان فقط شامل بلیط و اقامت باشد و برنامه گشت شهری به عهده خودتان باشد؛ در هر صورت، مشهد جاذبه‌ها و تفریحات فراوانی دارد که می‌توانید از آنها بازدید کنید.

از جمله جاهایی که می‌توانید در مشهد بازدید کنید عبارتند از: حرم امام رضا (ع)، آرامگاه فردوسی، پارک نادر شاه افشار، باغ وحش و شهربازی وکیل آباد. علاوه بر این‌ها پارک‌های مشهد مثل کوهسنگی و پارک ملت و همچنین پارک‌های آبی، از پرطرفدارترین تفریحات مشهد هستند. ضمن اینکه اگر اهل خرید باشید، بهترین پاساژهای مشهد منتظر شما هستند. بعضی از این پاساژها برای خرید سوغاتی هم مناسبند.

رستوران های مشهد

رستوران های مشهد بسیار معروفند و نمیتوان به مشهد رفت و رستوران های درجه یکش را امتحان نکرد. در مشهد علاوه بر تفریحات مختلف، شکم گردی هم برای خودش جذابیت دارد. از آنجا که مشهدی‌ها جزو خوش‌خوراک‌های ایران هستند، در بهترین رستوران‌های مشهد می‌توانید غذاهای بسیار لذیذی را تجربه کنید که طعمش سال‌ها زیر زبانتان می‌ماند!

مشاهده لیست بهترین رستوران های مشهد

در این صفحه سعی شد آنچه برای خرید یک تور مشهد مناسب لازم دارید را برایتان توضیح دهیم، امّا اگر تور مشهد را خریدید، مطلب راهنمای سفر به مشهد در وبلاگ لست سکند را از دست ندهید که اطلاعات مورد نیاز برای سفرتان را تکمیل می‌کند. ضمن اینکه خواندن سفرنامه‌های مشهد از زبان مسافرانی که تجربه سفر به مشهد را داشته‌اند، دید واقع بینانه و کاربردی به شما می‌دهد.

ما در تیم لست‌سکند سفر پرخاطره ای را برایتان آرزو میکنیم.

سوالات متداول

تور مشهد زمینی بهتر است یا هوایی؟
از کجا سوغاتی مشهد بخریم؟
بهترین هتل‌های مشهد برای اقامت کدام هستند؟
در مشهد از کجاها دیدن کنیم؟
بهترین رستوران‌های مشهد کدام هستند؟
بهترین زمان سفر به مشهد چه تاریخی است؟