بهترین رستوران های مشهد از نظر مردم + آدرس و منو

4.5
از 916 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
بهترین رستوران‌های مشهد؛ معرفی رستوران‌های خوب و معروف مشهد + منو و آدرس
11 خرداد 1403 08:00
161

بهترین رستوران های مشهد، محبوب کسانی است که به طعم و مزه غذا بسیار اهمیت می‌دهند. از جنبه زیارتی و مذهبی این شهر که بگذریم، رستوران های خوب مشهد، می‌توانند عاملی مهم برای جذب گردشگران باشند. در این مطلب از مجله گردشگری لست‌سکند، بهترین رستوران های مشهد از نظر مردم را با اطلاعاتی از قبیل محدوده قیمت، منو، آدرس، شماره‌تلفن و تصاویری از هر رستوران، به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین رستوران های مشهد

 • رستوران پسران کریم

 • رستوران ارم شاندیز

 • رستوران لیالی لبنان

 • رستوران شبدیز

 • رستوران رضایی

 • رستوران پدیده شاندیز

 • رستوران احسان

 • رستوران باباقدرت

 • رستوران معین درباری

 • رستوران مهستان شاندیز

لیست بهترین تورهای مشهد

04-Blog-Photo Cover (00-09-10).jpg

1. رستوران پسران کریم

رستوران پسران کریم در سال 1359 در خیابان طالقانی افتتاح شد و از سال 1376 به محل فعلی واقع در بلوار خیام 23 (فرهاد 22) منتقل شد؛ اما این جابه‌جایی تأثیری بر میزان محبوب بودن این رستوران نداشت. در این مجموعه سعی شده از بهترین و سالم‌ترین مواد غذایی استفاده شود. کنترل دائمی برای حمل بهداشتی مواد غذایی از مبدأ تا مقصد و توجه ویژه به بهداشت محیط آماده‌سازی و انبارهای مواد غذایی، یکی از مهم‌ترین عوامل حضور مردم در این رستوران است. همچنین طبخ خوب غذا، از دلایل شهرت رستوران پسران کریم محسوب می‌شود. علاوه‌بر مواد اولیه تازه و پخت غذاهای خوش‌مزه، محیط رستوران پسران کریم هم از دلایل محبوب بودنش است؛ با مراجعه به وبسایت رسمی این رستوران و کلیک روی گزینه تور مجازی، می‌توانید نگاهی به طراحی و دکوراسیون این رستوران بیندازید.

اسم رستوران پسران کریم به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های مشهد که می‌آید، از چلوماهیچه و چلو‌گوشت آن هم نام برده می‌شود؛ زیرا معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذاهای رستوران پسران کریم، این دو غذا هستند. چلو‌ماهیچه پسران کریم به‌قدری معروف است که در کل ایران طرف‌دار دارد. دقت کنید که این دو غذا بسیار پرسفارش هستند و معمولاً در نیم ساعت تا یک ساعت اول باز شدن رستوران، تمام می‌شوند. بنابراین اگر قصد رفتن به رستوران پسران کریم و سفارش دادن چلوماهیچه یا چلو‌گوشت را دارید، حتماً در دقایق ابتدایی باز شدن رستوران در نوبت ظهر یا شب، در رستوران حضور پیدا کنید. علاوه‌بر شعبه مرکزی که در خیابان فرهاد واقع شده است، دو شعبه خیابان خیام و برج آلتون از دیگر شعبه‌های مجموعه رستوران‌های پسران کریم در مشهد هستند.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران پسران کریم: تقریباً گران

ساعت کاری رستوران پسران کریم

شعبه فرهاد: از 12 ظهر تا 3.5 بعدازظهر و از 8 شب تا 10.5 شب

شعبه خیام: از 11.5 صبح تا 4 بعدازظهر و از 7:15 غروب تا 10:45 شب

شماره‌تلفن رستوران پسران کریم

شعبه فرهاد: 05134043

شعبه خیام: 05131919

صفحه اینستاگرام رستوران پسران کریم

pesaranekarim@

وبسایت رستوران پسران کریم

www.pesaranekarim.rest

آدرس رستوران پسران کریم

شعبه فرهاد: چهارراه خیام، بلوار دستغیب، فرهاد 22

شعبه خیام: بلوار خیام به‌سمت الماس شرق، بعد از چهارراه هدایت، بین خیام 61 و 63، ساختمان مروارید

موقعیت دقیق رستوران پسران کریم شعبه خیام روی نقشه

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-karim-s-sons.jpg
قسمتی از منوی رستوران پسران کریم
رستوران پسران کریم
چلو‌ماهیچه رستوران پسران کریم؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، مجتبی محمدی
داخل رستوران پسران کریم
نمایی از فضای داخلی رستوران پسران کریم؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، مریم رجایی

2. رستوران ارم شاندیز

رستوران ارم شاندیز، یکی از قدیمی‌ترین و بهترین رستوران های مشهد است که در سال 1362 افتتاح شده و کیفیت غذا در آن مثال‌زدنی است. رستوران ارم، 3 قسمت دارد که به بخش‌های سنتی، فضای باز و سالن VIP تقسیم شده است و با توجه به هر‌کدام از آن‌ها می‌توانید در بخش مد نظرتان غذای خود را میل کنید. گفتنی است که بخش رستوران VIP از سال 1390 راه‌اندازی شده است. این رستوران علاوه‌بر‌ اینکه یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های مشهد است، یکی از بزرگ‌ترین رستوران‌های استان خراسان رضوی هم به شمار می‌آید؛ چراکه مساحتی حدود 12 هزار متر مربع دارد. با توجه به این ویژگی مثبت رستوران ارم شاندیز، این مجموعه، بهترین رستوران مشهد برای کسانی است که تعداد هم‌سفرانشان زیاد است یا علاقه‌ای به غذاخوردن در محیط‌های بسته و شلوغ ندارند.

چلوکباب‌ها و شیشلیک‌های این رستوران بسیار محبوب هستند و بیشتر مشتریان این رستوران را کسانی تشکیل می‌دهند که قصد خوردن کباب‌های آن را دارند. همچنین می‌توانیم شیشلیک‌های این رستوران را جزو سه شیشلیک برتر مشهد بدانیم.

پیش‌تر، یکی از نکات جالب رستوران ارم شاندیز مشهد این بود که شما فقط قیمت غذای اصلی خود را پرداخت می‌کردید و بسیاری از مخلفات برای شما رایگان سرو می‌شدند و این نکته، وجه تمایز برجسته‌ای برای رستوران ارم شاندیز به شمار می‌آمد؛ به‌عنوان مثال، اگر شما شیشلیک سفارش می‌دادید، فقط هزینه شیشلیک را پرداخت می‌کردید و مخلفات کنار غذا مثل سرویس لبنیات شامل ماست، دوغ و نان را به‌صورت رایگان برایتان می‌آوردند. حالا باید هزینه همین سرویس را به‌صورت جداگانه پرداخت کنید.

رستوران ارم شاندیز حتی این امکان را دارد که میزهای VIP را از طریق سایتشان رزرو کنید، ولی اگر بیش از 10 نفر باشید، برای رزرو باید تماس بگیرید. گفتنی است که بخش VIP رستوران ارم شاندیز، یکشنبه‌ها تعطیل است. اگر به این رستوران می‌روید، در منطقه شاندیز هم گردش کنید؛ زیرا جزو جاهای دیدنی اطراف مشهد محسوب می‌شود.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران ارم شاندیز: متوسط رو به بالا

ساعت کاری رستوران ارم شاندیز

از 12 ظهر تا 4.5 بعدازظهر و از 7.5 غروب تا 11.5 شب

شماره‌تلفن رستوران ارم شاندیز

05134284000 و 09354284000

بخش VIP شاندیز: 05134282020 و 09154362020

صفحه اینستاگرام رستوران ارم شاندیز

eramshandiz@ و eram.vip@

وبسایت رستوران ارم شاندیز

www.eramrestaurant.ir

آدرس رستوران ارم شاندیز

شاندیز، نرسیده به میدان دوم، نبش امام رضا 28

موقعیت دقیق رستوران ارم شاندیز

منو رستوران ارم شاندیز
بخشی از منوی رستوران ارم شاندیز
رستوران ارم شاندیز
رستوران ارم شاندیز؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، علی طاعمی
شاندیز مشهد
بخش‌هایی از فضای بیرونی رستوران ارم شاندیز؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، علی طاعمی

3. رستوران لیالی لبنان

آنچه رستوران لیالی لبنان را از دیگر رستوران‌ها متفاوت می‌کند و آن را جزو رستوران های معروف مشهد قرار می‌دهد، این است که به‌هیچ‌وجه در غذاهای این رستوران، از سوسیس و کالباس و سویا استفاده نمی‌کنند. به‌ همین دلیل، از نظر سازگاری غذا با معیارهای سلامت، لیالی لبنان را می‌توانیم به‌عنوان بهترین رستوران مشهد معرفی کنیم. پرطرف‌دارترین غذایی که در این رستوران سفارش می‌دهند، پیتزا بعلبکی است.
اگر این رستوران را انتخاب می‌کنید، حواستان به ساعتی باشد که مراجعه می‌کنید؛ چون معمولاً ساعت 8 شب تا 11 شب، شلوغ‌ترین ساعت‌های رستوران لیالی لبنان است که مراجعه‌کنندگان غالباً باید در صف و نوبت انتظار بایستند. این رستوران لبنانی در مشهد دو شعبه دارد که با توجه به رأی بیشتر شعبه بهجت‌آباد، ما اطلاعات این شعبه را به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های مشهد از نظر مردم می‌نویسیم.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران لیالی لبنان: متوسط رو به بالا

ساعت کاری رستوران لیالی لبنان

همه‌روزه از 10 صبح تا 1 شب

شماره‌تلفن رستوران لیالی لبنان

آدرس رستوران لیالی لبنان

خیابان آیت‌الله شیرازی، خیابان آیت‌الله بهجت

موقعیت دقیق رستوران لیالی لبنان روی نقشه

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-lebonan-nights.jpg
برخی از غذاهای منوی رستوران لیالی لبنان
غذای رستوران لیالی لبنان
غذای رستوران لیالی لبنان؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، مجید میرزادی
لیالی لبنان
نمای بیرونی رستوران لیالی لبنان؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، مجید میرزادی

4. پیتزا شبدیز

در کنار رستوران های سنتی مشهد و کبابی‌های متنوع آن، اگر قرار باشد چند فست‌فود معرفی کنیم، یکی از بهترین رستوران های مشهد در زمینه غذاهای فست فودی، پیتزا شبدیز است. شبدیز، سه شعبه دارد و از بهترین فست‌فودهای مشهد به شمار می‌آید. رستوران شبدیز در وبسایت tripadvisor هم جزو بهترین رستوران های مشهد از نظر مردم است. گرچه هر سه شعبه پیتزا شبدیز ازنظر جلب رضایت مشتری حرف‌های زیادی برای گفتن دارند؛ اما در ادامه، اطلاعات شعبه خیابان هفت‌تیر را نوشته‌ایم؛ چراکه طبق نظرات گوگل، در مقایسه با سایر شعبه‌ها بیشتر محبوب است.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران شبدیز: متوسط

ساعت کاری رستوران شبدیز

از 12 ظهر تا نیمه‌شب

شماره‌تلفن رستوران شبدیز

05138666666

صفحه اینستاگرام رستوران شبدیز

shabdizgroup@

سایت رستوران شبدیز

www.shabdizgroup.com

آدرس رستوران شبدیز

بلوار هفت تیر، بین هفت تیر 13 و هفت تیر 15

موقعیت دقیق پیتزا شبدیز مشهد روی نقشه

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-shabdiz.jpg
بخشی از منوی رستوران شبدیز
پیتزا شبدیز مشهد
برخی پیتزاهای شبدیز؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، شکوفه امینی
پیتزا شبدیز
نمای بیرونی رستوران شبدیز؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، شکوفه امینی

5. رستوران رضایی

رستوران رضایی مشهد که در‌حال‌حاضر با توسعه شعبه‌هایش به نام گروه رستوران‌های رضایی درآمده، از بهترین رستوران های مشهد است. در سال 1336، جرقه تأسیس این مجموعه رستوران‌ها زده شد و اولین رستوران هم با نام یاس فعالیتش را شروع کرد. بعدها در سال 1357 بود که چلوکبابی رضایی در خیابان دریادل تأسیس شد و نام رضایی از آن زمان شکل تجاری گرفت. شعبه دریادل، مستقل از شعبه‌های دیگر فعالیت می‌کند.

بعدتر با شهرتی که پیدا کرد، اولین شعبه‌اش در سال 1366 در خیابان آبکوه تأسیس شد و پس از آن شعبه کترینگ (مخصوص بیرون‌بر) در خیابان آزادی به نام «جوجیکو» و شعبه دیگر در خیابان آخوند خراسانی مشغول به فعالیت شدند. با رونق گرفتن این شعب، در سال 1388 رستوران رضایی در بابل هم شعبه‌ای افتتاح کرد و فعالیتش را حتی به خارج از مشهد هم توسعه داد. شعبه پنجم آن در سال 1393 در نزدیکی میدان جمهوری اسلامی (تلویزیون) تأسیس شد.

با توجه به شعب متعدد رستوران رضایی، می‌توانید هر شعبه‌ای را که نزدیک محل اقامت و رفت‌وآمد شماست، بدون هیچ شکی انتخاب کنید و اگر قصد تهیه غذای بیرون‌بر دارید، به شعبه خیابان آزادی مراجعه کنید. به‌عقیده بسیاری از مشهدی‌ها، رضایی بهترین رستوران مشهد ازنظر غذای بیرون‌بر است؛ زیرا غذای این رستوران سریع آماده می‌شود. گفتنی‌ است که پرطرف‌دارترین غذاهای رستوران رضایی مشهد جوجیکو، کباب کوبیده و خورش قورمه‌سبزی است. البته به‌دلیل مشتریان فراوان این رستوران، اگر دیر مراجعه کنید، ممکن است غذاهای منو تمام شوند. در ادامه، اطلاعات شعبه آبکوه را نوشته‌ایم که اولین شعبه رستوران رضایی بوده است. برای کسب اطلاعات جزئی‌تر، به وبسایت رستوران مراجعه کنید که در ادامه مشخصات آن را آورده‌ایم.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران رضایی: متوسط رو به بالا

ساعت کاری رستوران رضایی

از 12 تا 3:15 بعدازظهر و از 7 غروب تا 10.5 شب

شماره‌تلفن رستوران رضایی

05138442000

صفحه اینستاگرام رستوران رضایی

rezaeefood@

وبسایت رستوران رضایی

www.rezaeefood.ir

آدرس رستوران رضایی

تقاطع کلاهدوز، خیابان آبکوه

موقعیت دقیق رستوران رضایی مشهد شعبه آبکوه

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-rezaee.jpg
برخی از غذاهای رستوران رضایی، از رستوران های معروف مشهد
رستوران رضایی مشهد
غذاهای رستوران رضایی، از رستوران های خوب مشهد
رستوران رضایی
بخشی از محیط رستوران رضایی

6. رستوران پدیده شاندیز

رستوران پدیده شاندیز مشهد، هم محیط روباز و هم محیط‌ سرپوشیده دارد. اینکه کدام را انتخاب کنید، کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. کیفیت غذای رستوران شاندیز، به‌قدری است که آن را در بین بهترین رستوران های مشهد قرار می‌دهند. بعضی‌ها مشتری پروپاقرص شیشلیک‌های این رستوران هستند و معتقدند در کنار محیط زیبای رستوران، لذت خوردن شیشلیک دو‌چندان می‌شود. پدیده شاندیز با توسعه کارش، بعد از مشهد در تهران و کیش هم شعبه‌هایی را تأسیس کرد. شاندیز، به‌دلیل محیط و سبکی که دارد، از تفریحات مشهد هم محسوب می‌شود.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران پدیده شاندیز: متوسط رو به بالا

ساعت کاری رستوران پدیده شاندیز

از 12 ظهر تا 12 شب

شماره‌تلفن رستوران پدیده شاندیز

1464

صفحه اینستاگرام رستوران پدیده شاندیز

restaurant.padideh.shandiz@

آدرس رستوران پدیده شاندیز

شاندیز، نبش ولی‌عصر 11

موقعیت دقیق شعبه مرکزی رستوران پدیده شاندیز مشهد 

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-padide-shandiz.jpg
منوی برخی از غذاهای رستوران پدیده شاندیز
رستوران پدیده شاندیز
نمایی از رستوران پدیده شاندیز مشهد
پدیده شاندیز مشهد
سالاد بار رستوران پدیده شاندیز مشهد
شاندیز مشهد
فضای بیرونی رستوران پدیده شاندیز شعبه شاندیز

7. رستوران احسان

رستوران احسان از سال 1357 فعالیت دارد و در این سال‌ها توانسته اعتبار درخور توجهی را میان مردم به‌ دست بیاورد. کیفیت غذاهای رستوران احسان و همچنین خدماتی که در این رستوران ارائه می‌دهند، آن را جزو بهترین رستوران های مشهد قرار داده است. علاوه‌بر کیفیت به‌یادماندنی غذا، تنوع منوی رستوران هم نکته مثبتی محسوب می‌شود. فضا و خدماتی هم که رستوران احسان از آن بهره‌مند است، نقطه قوت دیگری برای آن به شمار می‌آید. علاوه‌بر همه این‌ها، رستوران احسان برای کسانی که به‌دنبال بهترین رستوران های مشهد با قیمت مناسب می‌گردند هم گزینه خوبی است.

شما به‌محض ورود به رستوران احسان می‌توانید متوجه سطح کیفی بهداشت رستوران شوید. علاوه‌بر این، امکان برگزاری مراسم عروسی، تولد و جشن‌ها ازجمله مزیت‌های دیگری هستند که این رستوران محبوب مشهد دارد. رستوران احسان دو شعبه دارد که در ادامه، آدرس شعبه اصلی و اطلاعات مجموعه رستوران‌های احسان را آورده‌ایم.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران احسان: متوسط

ساعت کاری رستوران احسان

از 12 ظهر تا 12 شب

شماره‌تلفن رستوران احسان

05138409777

صفحه اینستاگرام رستوران احسان

ehsanrestaurant@

آدرس رستوران احسان

احمدآباد، بلوار ملاصدرا، ملاصدرا 2، احمدآباد دهم

انواع روش‌های حمل‌ونقل عمومی در مشهد

موقعیت دقیق رستوران احسان روی نقشه

منو رستوران احسان
برخی از غذاهای منوی رستوران احسان
رستوران احسان مشهد
نمونه‌ای از غذاهای رستوران احسان
رستوران احسان در مشهد
نمای داخلی رستوران احسان، یکی از بهترین رستوران های مشهد

8. مجتمع گردشگری باباقدرت

اگر دوست دارید وعده غذایی‌تان را در مجموعه‌ای تاریخی نوش جان کنید، سری به مجتمع گردشگری باباقدرت بزنید. مجتمع گردشگری باباقدرت، یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد است. قدمت ساختمان این مجتمع به دوران قاجار برمی‌گردد و بیش از دو قرن است که از ساخت آن توسط استادکاران هنرمند و معماران ایرانی می‌گذرد. این اثر ارزشمند در سال ۱۳۸۰ توسط سازمان میراث فرهنگی به‌عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسید. بنابراین می‌توانیم مجتمع گردشگری باباقدرت را به‌عنوان بهترین رستوران سنتی مشهد هم معرفی کنیم.

این مجتمع شامل رستوران سنتی، چای‌خانه و بازارچه‌ای سنتی می‌شود و چهار گواهی‌نامه بین‌المللی از کشور انگلستان در زمینه خدمات توریسم و رستوران دارد. این رستوران شلوغ و شناخته‌شده، کیفیت غذای مطلوبی دارد و بیشتر اهالی مشهد، مهمان‌های خیلی عزیز و البته سخت‌پسندشان را به این رستوران دعوت می‌کنند. با توجه به این ویژگی‌های مجتمع گردشگری باباقدرت، می‌توانیم این مکان را به عنوان یکی از جاهای دیدنی مشهد معرفی کنیم. ضمن اینکه این مکان را باید بهترین رستوران مشهد برای کسانی بدانیم که به رستوران و مراکز تاریخی علاقه دارند و با غذا خوردن در این اماکن، می‌خواهند با یک تیر دو نشان بزنند.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران بابا قدرت: گران

ساعت کاری رستوران باباقدرت

از 12 ظهر تا 6 عصر و از 7:15 غروب تا 11 شب

شماره‌تلفن رستوران باباقدرت

05133440803 و 05133440804

صفحه اینستاگرام رستوران باباقدرت

babaghodrat_restaurant@

وبسایت رستوران باباقدرت

www.babaghodrat.com

آدرس رستوران باباقدرت

میدان 17 شهریور، بلوار امام رضا، بلوار صدر، نبش صدر 16

 
موقعیت دقیق مجتمع باباقدرت مشهد
منو رستوران باباقدرت
منوی رستوران باباقدرت
مجتمع گردشگری باباقدرت
برخی غذاهای رستوران باباقدرت؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، م.خ
رستوران بابا قدرت مشهد
فضای بیرونی رستوران باباقدرت؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، محسن
رستوران بابا قدرت مشهد
نمای داخلی رستوران باباقدرت؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، ثمین شهرستانی

9. رستوران معین درباری

رستوران معین درباری مشهد یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های مشهد و همچنین از رستوران‌های قدیمی این شهر است. سالن غذاخوری اینجا بر‌‌خلاف رستوران‌های شیک و مدرن امروزی، چند پله از سطح زمین پایین‌تر است و دیوارها و سقف آن، آیینه‌کاری شده‌اند و البته فضای داخلی این رستوران با گل‌های طبیعی و مصنوعی زیبا و آکواریوم طراحی شده است. این را هم باید بگوییم که تالارهای این رستوران با یکدیگر متفاوت‌اند.

انواع غذاهای ایرانی به‌همراه سالادبار و میز اردور، در این رستوران دیده می‌شود؛ ولی معروف‌ترین غذای اینجا شیشلیک است که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را امتحان کنید. رستوران معین درباری، باز هم شعبه دارد که شعبه محبوب و مرکزی آن، شعبه میدان تلویزیون است و شعبه دیگرش در طرقبه قرار دارد. با توجه به نظرات کاربران درباره این رستوران، اگر به‌دنبال یکی از رستوران های مشهد با قیمت مناسب می‌گردید، احتمالاً رستوران معین درباری گزینه مناسبی برایتان نباشد.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران معین درباری: متوسط رو به بالا

ساعت کاری رستوران معین درباری

از 11:45 صبح تا 11 شب

شماره‌تلفن رستوران معین درباری

05138786286 و 05138783777 و 05138785248

وبسایت رستوران معین درباری

www.moeindarbari.org

آدرس رستوران معین درباری (شعبه مرکزی)

بین میدان تلویزیون و میدان پارک، حاشیه شهرک نوفل لوشاتو

 

موقعیت دقیق شعبه مرکزی رستوران معین درباری 

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-moeindarbari.jpg
بخشی از منوی رستوران معین درباری
رستوران معین درباری
غذای رستوران معین درباری؛ عکس از آرشیو لست‌سکند، فاطمه علوی
معین درباری مشهد
رستوران معین درباری مشهد

10. رستوران مهستان شاندیز

رستوران مهستان شاندیز، انواع غذاهای ایرانی را با کیفیتی مطلوب ارائه می‌دهد. این رستوران با محیط جذابی که دارد، فضای بسیار خوبی را برای صرف یک وعده غذایی به‌یادماندنی برای مخاطبانش ایجاد کرده است. در رستوران مهستان، هم محیط روباز و هم محیط سرپوشیده وجود دارد. موقعیت قرارگیری مهستان شاندیز در نزدیکی یکی از بهترین مراکز خرید مشهد، یعنی برج آرمیتاژ است. همین مورد را می‌توانیم به‌تنهایی از برتری‌های مهستان بدانیم؛ ضمن اینکه دسترسی به رستوران مهستان شاندیز هم نسبتاً ساده است. به همین دلیل این رستوران ازنظر موقعیت یکی از بهترین رستوران های مشهد است. اگر دوست دارید به این رستوران بروید و گران بودن غذاهای این رستوران مانع می‌شوند، می‌توانید با تور اقساطی سفر کنید و بخشی از بودجه‌تان را به صرف غذا در رستوران‌های مشهور اختصاص دهید.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران مهستان شاندیز: گران

ساعت کاری مهستان شاندیز

از 11.5 صبح تا 4.5 بعدازظهر و از 7.5 غروب تا 12 شب

شماره‌تلفن رستوران مهستان شاندیز

05138696666

صفحه اینستاگرام رستوران مهستان شاندیز

mahestan_shandiz@

آدرس رستوران مهستان شاندیز

هفت تیر 8، ابتدای گلشن

موقعیت دقیق رستوران مهستان شاندیز روی نقشه

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-mahestan-shandiz.jpg
بخشی از منوی رستوران مهستان شاندیز
رستوران شاندیز مهستان
نمونه‌ای از غذاهای رستوران مهستان شاندیز
مهستان شاندیز مشهد
رستوران مهستان شاندیز مشهد

11. رستوران راستگو

رستوران راستگو، یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد است که محیطی مجلل دارد. این رستوران بیش از نیم قرن است که فعالیت می‌کند. شما می‌توانید علاوه‌بر استفاده عمومی از رستوران، محافل دوستانه و کاری، جشن‌ها و مراسم خودتان را هم در آن برگزار کنید. برای این کار هم بهتر است چند روز قبل از مراسمی که در نظر دارید، هماهنگی‌های لازم را با رستوران انجام دهید.

رستوران راستگو سال 1346 توسط آقای رضا راستگو تأسیس شده و حالا بیش از 50 سال است فعالیت می‌کند و روزبه‌روز مشتریانش بیشتر می‌شوند. با افزایش مشتریان، به‌مرور رستوران راستگو دکوراسیونش را به شیوه مدرن و VIP طراحی کرد. این رستوران فقط یک شعبه در مشهد دارد و محبوب‌ترین غذاهایش چلوبرگ و شیشلیک هستند.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران راستگو: متوسط رو به بالا

ساعت کاری رستوران راستگو

از 12.5 ظهر تا 4 بعدازظهر و از 8 شب تا 11.5 شب

شماره‌تلفن رستوران راستگو

05136016696 ، 09158900041 و 09151679399

صفحه اینستاگرام رستوران راستگو

viprastgoo@

آدرس رستوران راستگو

بلوار وکیل‌آباد، بین وکیل‌آباد 23 و 25

موقعیت دقیق رستوران راستگو

منو رستوران راستگو
بخشی از منوی رستوران راستگو
کباب رستوران راستگو
نمونه‌ای از غذاهای رستوران راستگو
رستوران راستگو مشهد
نمای داخلی رستوران راستگو؛ یکی از رستوران های معروف مشهد
رستوران راستگو
نمای بیرونی رستوران راستگو؛ یکی از بهترین رستوران های مشهد

12. رستوران حاج حسن

تعداد رستوران های خوب مشهد در شاندیز بسیار زیاد است و قدم‌به‌قدم می‌توانید رستوران های معروف مشهد را در اینجا ببینید. یکی از همین رستوران‌ها، رستوران حاج حسن است که در نزدیکی مراکز دیگری مثل شهربازی، مراکز خرید و شهر رؤیایی پدیده قرار گرفته است. رستوران حاج حسن مشهد، هم محیط روباز و هم محیط سرپوشیده دارد و شما می‌توانید برای نشستن، بین این دو گزینه حق انتخاب داشته باشید. در حیاط این رستوران، آلاچیق‌های مختلفی وجود دارد که ظرفیت مناسبی برای نشستن دارند.

در این رستوران می‌توانید انواع غذاهای ایرانی را سفارش دهید. همچنین گفتنی است که کافه حاج حسن هم برای نوشیدن قهوه و نوشیدنی‌های دیگر در همین مجموعه قرار دارد. همچنین می‌توانید مراسم تولدتان را هم با هماهنگی قبلی در اینجا برگزار کنید. رستوران حاج حسن، در نزدیکی شهر گردشگری پدیده قرار دارد؛ جایی که خیلی‌ها برای رفتن به آن با تور داخلی برنامه‌ریزی می‌کنند.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران حاج حسن: نسبتاً گران

ساعت کاری رستوران حاج حسن

از 12 ظهر تا 5 عصر و از 7.5 غروب تا 12 شب

شماره‌تلفن رستوران حاج حسن

05134282699 و 09153150666

صفحه اینستاگرام رستوران حاج حسن

hajhasanrestaurant@

آدرس رستوران حاج حسن

شاندیز، نرسیده به میدان دوم

موقعیت دقیق رستوران حاج حسن روی نقشه

Screenshot_2024_04_30_15_06_58_092_com_instagram_android_edit.jpg
بخشی از منوی رستوران حاج حسن
lastsecond.ir-best-restaurants-in-mashhad-hajhasan-menu.jpg
نمونه‌ای از غذاهای رستوران حاج حسن
lastsecond.ir-best-restaurants-in-mashhad-hajhasan.jpg
رستوران حاج حسن، یکی از بهترین رستوران های مشهد

13. رستوران کلبه

یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد، رستوران کلبه است که با هر سلیقه‌ای می‌توانید به آنجا بروید و از غذاهایش لذت ببرید. این رستوران، ابتدا با نام کلبه اسپاگتی شناخته می‌شد و منوی آن هم صرفاً محدود به انواع پاستا و تعدادی غذای فرنگی بود. بعدها، رستوران کلبه مشهد را توسعه می‌دهند و نام آن را به کلبه و مکانش را هم به جایی تغییر می‌دهند.

با توسعه رستوران، تنوع غذایی کلبه بسیار زیاد می‌شود و انواع غذاهای فرنگی، دریایی و ایرانی را به آن اضافه می‌کنند؛ به‌طوری که درحال‌حاضر بیش از 30 نوع غذا با تزیینات هوس‌برانگیز در منوی این رستوران وجود دارد. توجه به جزئیات و کیفیت در این رستوران به‌قدری است که نان، ترشی، دسر و کیک هم در همین مجموعه آماده می‌شود. براساس اطلاعات خود رستوران، هر غذا بین 20 تا 30 دقیقه آماده می‌شود.

رستوران کلبه، 3 سالن مختلف دارد که دکوراسیون هریک از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است و رستوران از این نظر هم برای سلایق مختلف، گزینه مناسبی است. شما می‌توانید با هماهنگی رستوران، برخی از مراسمتان را هم در آن برگزار کنید. نکته جالب‌توجه اینجاست که این رستوران، امکانات تصویربرداری از مراسم شما را هم دارد. علاوه‌بر این‌ها می‌توانید درخواست طراحی میز را هم به آن‌ها بدهید. این رستوران، محیط روباز هم دارد. با در نظر گرفتن همه این موارد، کلبه ازنظر خیلی‌ها، بهترین رستوران مشهد است.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران کلبه: متوسط روبه بالا

ساعت کاری رستوران کلبه

از 12 ظهر تا 12 شب

شماره‌تلفن رستوران کلبه

05138831855 و 05138831506

صفحه اینستاگرام رستوران کلبه

kolbe.restaurant@

وبسایت رستوران کلبه

www.kolbeh-restaurant.com

آدرس رستوران کلبه

تقاطع هاشمیه و صارمی، نبش هاشمیه 18

موقعیت دقیق رستوران کلبه روی نقشه

lastsecond.ir-best-restaurants-in-mashhad-kolbe.jpg
بخشی از منوی رستوران کلبه
e369853df766fa44e1ed0ff613f563bd.jpg
نمونه‌ای از غذاهای رستوران کلبه، از رستوران های معروف مشهد
pic-1658242463.jpg
یکی از سالن‌های رستوران کلبه

14. رستوران می‌شف

اگر به غذاهای فست‌فودی علاقه دارید، رستوران می‌شف، گزینه مناسبی برای شماست. در این رستوران می‌توانید انواع پیتزا، پاستا، پنه و ساندویچ را سفارش دهید. کسانی که به این رستوران رفته‌اند، معمولاً از سوخاری‌هایش تعریف کرده‌اند. در منوی این رستوران، غذاهای فانتزی هم وجود دارد که شامل انواع شنیسل، چیکن، استیک و غذاهای این‌سبکی است که برخی از آن‌ها با روش و دستورپخت متفاوتی آماده می‌شوند. رستوران می‌شف، هم محیط روباز دارد و هم می‌توانید درون سالن آن بنشینید و غذا میل کنید.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران می شف: متوسط

ساعت کاری رستوران می‌شف

از 12.5 ظهر تا 5 عصر و از 7 غروب تا 12:15 شب

شماره‌تلفن رستوران می‌شف

09159153319 و 09159152119

صفحه اینستاگرام رستوران می‌شف

mecheffood@

آدرس رستوران می‌شف

بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی 2

موقعیت دقیق رستوران می‌شف روی نقشه

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-mecheff5.jpg
بخشی از منوی رستوران می‌شف
lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-mecheff1.jpg
نمونه‌ای از غذاهای رستوران می‌شف
lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-mecheff.jpg
رستوران می‌شف، از بهترین رستوران های مشهد

15. رستوران امیرکبیر

رستوران امیرکبیر، از بهترین رستوران های مشهد با قیمت مناسب است که می‌توانید در آن، انواع غذاهای کبابی را سفارش دهید. در رستوران امیرکبیر مشهد، چلوماهی هم طبخ می‌شود که می‌توانید آن را به دو صورت کبابی یا سرخ‌شده سفارش دهید. اینجا شاید بهترین رستوران مشهد نباشد، اما مزیت‌های درخور توجهی دارد؛ برای مثال، علاوه‌بر قیمت‌های مناسبش، می‌توانیم به ساعت کاری آن اشاره کنیم. رستوران امیرکبیر تا ساعت 2 شب خدمات ارائه می‌کند. نکته مثبت دیگر اینجا که خیلی‌ها به آن اشاره کرده‌اند، سرعت زیاد آماده کردن غذاست.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران امیرکبیر: اقتصادی

ساعت کاری رستوران امیرکبیر

از 12 ظهر تا 2 شب

شماره‌تلفن رستوران امیرکبیر

0511314

صفحه اینستاگرام رستوران امیرکبیر

amirkabir.restaurant@

آدرس رستوران امیرکبیر

میدان امام‌خمینی

موقعیت دقیق رستوران امیرکبیر روی نقشه

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-amirkabir-menu.jpg
منوی رستوران امیرکبیر
lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-amirkabir1.jpg
نمونه‌ای از غذاهای رستوران امیرکبیر
lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-amirkabir.jpg
نمای داخلی رستوران امیرکبیر

16. رستوران امید

در کنار رستوران‌ های مجلل و متنوع مشهد، رستوران امید هم می‌تواند در لیست بهترین رستوران های مشهد قرار بگیرد که کیفیت خوبی در طبخ انواع کباب دارد. علاوه‌بر کیفیت مطلوب غذا، قیمت‌های رستوران امید هم بسیار مقرون‌به‌صرفه و مناسب است. کسانی که طرف‌دار کبابی امید هستند، معمولاً کوبیده آن را پیشنهاد می‌کنند؛ این چلوکبابی در‌حال‌حاضر شعبه دیگری ندارد. توجه کنید که در مشهد، چند رستوران با همین نام وجود دارند؛ بنابراین پیش از رفتن به رستوران، از اطلاعاتش مطمئن شوید. رستوران امید برای کسانی که به‌دنبال بهترین رستوران های مشهد با قیمت مناسب هستند، بهترین گزینه است.

 • محدوده قیمتی غذاهای رستوران امید: اقتصادی

ساعت کاری رستوران امید

از 11 صبح 12.5 شب

شماره‌تلفن رستوران امید

05133411111

صفحه اینستاگرام رستوران امید

kababomid@

وبسایت رستوران امید

www.kababomid.com

آدرس رستوران امید

فداییان اسلام، فداییان اسلام 21، نبش عرفانی 3 

به‌جز زرشک و زعفران، چه سوغاتی از مشهد بیاوریم؟

موقعیت دقیق رستوران امید مشهد

lastsecond.ir-best-restaurant-of-mashhad-omid.jpg
بخشی از منوی رستوران امید
کبابی امید
نمونه‌ای از غذاهای رستوران امید
کبابی امید مشهد
نمای داخلی رستوران کباب امید
رستوران امید مشهد
نمای بیرونی رستوران امید، از رستوران های معروف مشهد

بهترین کبابی های مشهد

 • رستوران پسران کریم

 • رستوران پدیده شاندیز

 • رستوران رضایی

 • رستوران معین درباری

 • رستوران راستگو

رستوران های معروف مشهد

 • رستوران پسران کریم

 • رستوران ارم شاندیز

 • رستوران امید

 • رستوران باباقدرت

 • رستوران لیالی لبنان

بهترین شیشلیک های مشهد

 • رستوران پسران کریم

 • رستوران ارم شاندیز

 • رستوران پدیده شاندیز

 • رستوران معین درباری

بهترین رستوران های سنتی مشهد

 • رستوران ارم شاندیز

 • رستوران باباقدرت

 • رستوران معین درباری

 • رستوران حاج حسن

رستوران های مشهد با قیمت مناسب

 • رستوران امیرکبیر

 • رستوران امید

 • رستوران می‌شف

 • رستوران احسان

 • رستوران شبدیز

سفر با تور مشهد

مشهد هر سال پذیرای میلیون‌ها مسافر است. پر شدن ظرفیت هواپیما و قطار، همچنین رزرو یک هتل مناسب همیشه از دغدغه‌های اصلی زائران این شهر بوده است؛ به‌ویژه اگر بحث مسافرت در تعطیلات مطرح باشد. سفر با تور، یکی از بهترین راه‌ها برای کم کردن این دغدغه‌ها و زحمات است. در وبگاه لست‌سکند می‌توانید انواع تور مشهد را با انواع‌واقسام ویژگی‌ها پیدا کنید و در کمترین زمان ممکن، تور مد نظرتان را بخرید.

سخن آخر

در این مطلب، تعدادی از بهترین رستوران های مشهد را به شما معرفی کردیم. این رتبه‌بندی براساس نظر و امتیاز کاربران و کسانی است که تجربه چشیدن طعم غذا در این رستوران‌ها را داشته‌اند. گفتنی است که معمولاً کیفیت غذای شعب مختلف رستوران‌ها از یک استاندارد پیروی می‌کند؛ اما گاهی یک شعبه محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. بدون شک، رستوران های خوب مشهد به مواردی که معرفی کردیم، محدود نمی‌شوند و همچنان می‌توان بر تعداد آن‌ها اضافه کرد. اگر به‌زودی قصد دارید به مشهد سفر کنید، خواندن راهنمای سفر به مشهد مسیر شما را برای سفر به این شهر، هموار می‌کند. به‌نظر شما، بهترین رستوران مشهد، کدام رستوران است؟

پویا دهقان
پویا دهقان

گردشگری خوانده‌ام و به‌شدت دوست دارم با ماجراجویی، چیزهای جدیدی کشف کنم و کارهای هیجان‌انگیزی انجام بدهم. سعی می‌کنم این‌طور آگاه‌تر شوم. دوست دارم فرصت‌های خالی‌ام را به شنیدن موسیقی و عکاسی توی کوچه‌پس‌کوچه‌های طهران بگذرانم و از حس‌وحالم بنویسم. کتاب خواندن، فیلم دیدن، معاشرت و کسب تجربه‌های جدید، دنیایم را کامل‌تر می‌کند!