بهترین رستوران‌های مشهد از نظر مردم + عکس، آدرس و منو

4.5
از 879 رای
آگهی لست سکند - جایگاه K - دسکتاپ - لندینگ جام جهانی
مردم کدام رستوران های مشهد را به هم معرفی می‌کنند؟
20 آبان 1400 08:00
153

شما هم با این جمله موافقید که بخش مهمی از سفر را خورد و خوراک خوب و غذاهای با کیفیت تشکیل می‌دهد؟ یکی از دغدغه‌های سفر این است که رستوران و غذای باکیفیت پیدا کنیم. اگر دوست و آشنایی داشته باشیم حتما از آنها سوال می‌کنیم ولی اگر نداشته باشیم، ممکن است ماشین را بزنیم کنار و از رهگذران در آن شهر سوالی کنیم یا تصادفی هر رستورانی در دسترسمان بود را انتخاب کنیم که چندان به این راه‌ها نمی‌توان امیدوار بود. برای همین است که در این مطلب سراغ شهر مشهد رفتیم و بهترین رستوران های مشهد را در یک لیست دسته‌بندی کردیم تا انتخاب را برایتان ساده‌تر کند. 

04-Blog-Photo Cover (00-09-10).jpg

درست است که مشهد را به عنوان شهری مذهبی و مقصدی زیارتی می‌شناسیم، امّاباید بدانیم که به دلیل حجم زیاد مسافری که در این شهر آمدورفت می‌کنند، رستوران‌های با کیفیت و متنوعی در آن یافت می‌شود، حتّی بعضی معتقدند بهترین شیشلیک ایران را در مشهد باید خورد! کافی است کمی جستجو کنید تا متناسب با سلیقه‌تان یک رستوران مناسب پیدا کنید. بنابراین حتّی اگر با تور مشهد هم آمده باشید، از بهترین رستوران های مشهد نباید غافل شوید و پیشنهاد می‌کنیم حداقل یک وعده مسیرتان را به سمتشان کج کنید. معرفی رستوران های مشهد می‌تواند راهنمای سفر به مشهد را برایتان کامل‌تر کند و مسیرهای میانبر را نشانتان دهد.

اگر قرار باشد از رستوران های مشهد بگوییم، بدون شک لیست بلند بالا باید بنویسیم زیرا مشهد رستوران خوب و با کیفیت کم ندارد. امّا در اینجا قصد داریم رستوران های معروف مشهد را از نظر بیشتر مردم معرفی کنیم؛ آن دسته از رستوران های مشهد که نامشان بیشتر به گوش می‌خورد و معمولا قدیمی و با کیفیت هستند. بعد از اینکه نگاهی به لیست بهترین رستوران‌ های مشهد انداختید، اگر شما هم پیشنهادی داشتید یا رستوران دیگری را لایق این برتری می‌دانستید، لطفا در صفحه رستوران امتیاز و نظر خود را بگذارید تا در این رتبه‌بندی‌ها اثرگذار باشید. همراه لست سکند باشید. (آخرین بروزرسانی : 20 آبان 1400)

1. رستوران ارم شاندیز

رستوران ارم شاندیز یکی از قدیمی‌ترین و بهترین رستوران های مشهد است که درسال 1362 افتتاح شده و شامل سه بخش رستوران سنتی، فضای باز و سالن VIP است. بخش رستوران VIP از سال 90 راه‌اندازی شده است. 

چلوکباب‌ها و شیشلیک‌های این رستوران بسیار محبوب بوده و بیشتر مشتریان این رستوران را کسانی تشکیل می‌دهند که قصد خوردن کباب‌های آن را دارند. همچنین شیشلیک های این رستوران را می توان جزو سه شیشلیک برتر مشهد دانست.

نکته جالب رستوران ارم شاندیز مشهد این است که شما فقط و فقط قیمت غذای اصلی خود را پرداخت می کنید و همه مخلفات، به هر مقدار که بخواهید برای شما رایگان سرو می‌شود.
به عنوان مثال، اگر شما شیشلیک سفارش دهید، فقط هزینه شیشلیک را پرداخت می‌کنید و مخلفات کنار غذا مثل ماست، سالاد، نوشابه، دوغ، نان و … را به صورت رایگان برای شما می‌آورند. رستوران ارم شاندیز مشهد فضای باز بسیار بزرگی دارد و این فضای باز در دوران کرونا، یک مزیت محسوب می شود. رستوران ارم شاندیز حتّی این امکان را دارد که میزهای VIP را از طریق سایتشان رزرو کنید ولی اگر بیش از 10 نفر باشید، برای رزرو باید تماس بگیرید.

 

ساعت کاری رستوران ارم شاندیز

ظهرها: 11:30 الی 16

شب‌ها: 19:30 الی 23:30

تلفن رستوران ارم شاندیز

05134284000

صفحه اینستاگرام رستوران ارم شاندیز

@eramshandiz و @eram.vip

سایت رستوران ارم شاندیز

www.eramvip.ir

آدرس رستوران ارم شاندیز

شاندیز، نبش امام رضا 29 (قبل از میدان شهدا)

 

رستوران ارم شاندیز
رستوران ارم شاندیز؛ عکس از آرشیو لست سکند | علی طاعمی
رستوران ارم شاندیز مشهد
رستوران ارم شاندیز؛ عکس از آرشیو لست سکند | پریسا کمالی
شاندیز مشهد
فضای بیرونی رستوران ارم شاندیز؛ عکس از آرشیو لست سکند | علی طاعمی

موقعیت دقیق رستوران ارم شاندیز

2. رستوران معین درباری

رستوران معین درباری مشهد یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های مشهد و همچنین قدیمی‌های این شهر است. سالن غذاخوری اینجا بر خلاف رستوران‌های شیک و مدرن امروزی، چند پله از سطح زمین پایین‌تر است و دیوارها و سقف آن، آیینه‌کاری شده و البته فضای داخلی این رستوران، با گل‌های طبیعی و مصنوعی زیبا و آکواریوم طراحی شده است. انواع غذاهای ایرانی به همراه سالاد بار و میز اردور، در این رستوران سرو می‌شود ولی معروف‌ترین غذای اینجا شیشلیک است که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را امتحان کنید! رستوران معین درباری دو شعبه دارد که شعبه محبوب و مرکزی آن، شعبه میدان تلوزیون است.

ساعت کاری رستوران معین درباری

ظهرها: 11:30 الی 16:30 

شب‌ها: 19:30 الی 23:30

تلفن رستوران معین درباری

۴۸ ۵۲ ۷۸ ۳۸ و ۷۷ ۳۷ ۷۸ ۳۸ – ۰۵۱

صفحه اینستاگرام رستوران معین درباری

@moeindarbari_mashhad

سایت رستوران معین درباری

www.moeindarbari.org

آدرس رستوران معین درباری

بین میدان تلویزیون و میدان پارک، حاشیه شهرک نوفل لوشاتو

منو معین درباری.jpg
منو رستوران معین درباری مشهد
منو معین درباری (2).jpg
منو رستوران معین درباری مشهد
رستوران معین درباری
غذای رستوران معین درباری؛ عکس از آرشیو لست سکند | فاطمه علوی
رستوران معین درباری مشهد
غذاهای رستوران معین درباری؛ عکس از آرشیو لست سکند | آزاده

 موقعیت دقیق رستوران معین درباری (شعبه مرکزی)

3. رستوران پسران کریم

رستوران پسران کریم در سال 1359 در خیابان طالقانی افتتاح شده و از سال 1376 در محل فعلی واقع در بلوار خیام 23 (فرهاد 22) انتقال یافت. در این مجموعه سعی شده است از بهترین و سالم‌ترین مواد غذایی استفاده شود. همچنین، کنترل دائمی جهت حمل بهداشتی مواد غذایی از مبدا تا مقصد و توجه ویژه به بهداشت فضاهای آماده‌سازی و انبارهای مواد غذایی و طبخ غذا از دلایل کیفیت و شهرت خوب رستوران پسران کریم است؛به طوری که 65% کل زیربنای رستوران به این موارد اختصاص دارد.

اسم رستوران پسران کریم به عنوان یکی از بهترین رستوران های مشهد که می‌آید، چلوماهیچه و چلو گوشت آن هم نام برده می‌شود؛ زیرا معروف ترین و محبوب ترین غذاهای رستوران پسران کریم این دو مورد هستند. چلوماهیچه پسران کریم به قدری معروف است که در کل ایران طرفدار دارد. دقت داشته باشید که این دو غذا بسیار پرسفارش هستند و معمولا در نیم ساعت تا یک ساعت اول بازگشایی رستوران، تمام می‌شوند؛ پس اگر قصد رفتن به رستوران پسران کریم و سفارش چلوماهیچه یا چلو گوشت را دارید، حتما در دقایق ابتدایی باز شدن رستوران در ظهر یا شب، در رستوران حضور داشته باشید. علاوه بر شعبه مرکزی که در خیابان فرهاد واقع شده است، دو شعبه خیابان خیام و برج آلتون از دیگر شعب رستوران پسران کریم در مشهد هستند.

ساعت کاری رستوران پسران کریم

ظهرها 12 الی  15

شب‌ها 19 الی 21:30

تلفن رستوران پسران کریم

05137685053

صفحه اینستاگرام رستوران پسران کریم

@pesaranekarimfarhad

سایت رستوران پسران کریم

www.pesarankarim.com

آدرس رستوران پسران کریم

بلوار سجاد ، خیابان فرهاد ، فرهاد 22 ، انتهای کوچه

lastsecond.ir منو پسران کریم.jpg
منو رستوران پسران کریم، رستوران محبوب مشهد
رستوران پسران کریم
غذای رستوران پسران کریم از رستوران های معروف مشهد
رستوران پسران کریم
چلو ماهیچه رستوران پسران کریم؛ عکس از آرشیو لست سکند | مجتبی محمدی
رستوران پسران کریم
غذاهای رستوران پسران کریم؛ عکس از آرشیو لست سکند | حمید

موقعیت دقیق رستوران پسران کریم (شعبه مرکزی)

4. رستوران راستگو

رستوران راستگو یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد است که فضایی لوکس و مجلل دارد. این رستوران که بیش از نیم قرن است فعالیت دارد، علاوه بر استفاده از رستوران به صورت عمومی، می‌تواند میزبان محافل دوستانه و کاری، جشن‌ها و مراسم باشد. 

رستوران راستگو سال 1346 توسط آقای رضا راستگو تأسیس شده و حالا بیش از 50 سال است فعالیت می‌کند و روز به روز مشتریانش بیشتر می‌شود. با افزایش مشتریان به مرور رستوران راستگو دکوراسیونش را به شیوه مدرن و VIP طراحی کرد. این رستوران فقط یک شعبه در مشهد دارد و محبوب‌ترین غذاهایش چلوبرگ و شیشلیک هستند.

ساعت کاری رستوران راستگو

ظهرها: 12 الی 16

شب‌ها: 20 الی 23:30

تلفن رستوران راستگو

05136016696

صفحه اینستاگرام رستوران راستگو

@viprastgoo

سایت رستوران راستگو

www.viprastgoo.com

آدرس رستوران راستگو

مشهد، بلوار وکیل آباد بین وکیل آباد 23 و 25

منو رستوران راستگو.jpg
منو رستوران راستگو مشهد
راستگو۴.jpg
رستوران راستگو از رستوران های معروف مشهد
راستگو۵.jpg
نمایی از رستوران راستگو از بهترین رستوران های مشهد

موقعیت دقیق رستوران راستگو

 5. رستوران رضایی

رستوران رضایی مشهد که در حال حاضر با توسعه شعبش به نام گروه رستوران‌های رضایی درآمده، از بهترین رستوران های مشهد است. سال 1336 جرقه تأسیس آن زده شد امّا در سال 1357 بود که به نام رستوران رضایی در خیابان دریادل به نام چلوکباب رضایی در مشهد مشغول به کار شد. بعدتر با شهرتی که پیدا کرد، اولین شعبه‌اش سال 1366 در خیابان آبکوه تأسیس شد و پس از آن شعبه کترینگ (مخصوص بیرون بر) در خیابان آزادی به نام «جوجیکو» و شعبه دیگر در خیابان آخوند خراسانی مشغول به فعالیت شدند. با رونق گرفتن این شعب، در سال 1388 رستوران رضایی در بابل هم شعبه‌ای ساخت و فعالیتش را حتّی به خارج از مشهد هم توسعه داد. شعبه پنجم آن در سال 1393 در نزدیکی میدان جمهوری اسلامی (تلوزیون) افتتاح شد. 

با توجه به شعب متعددی که رستوران رضایی دارد، هر کدام نزدیک محل اقامت و رفت و آمدتان هستند می‌توانید انتخاب کنید و اگر قصد تهیه غذای بیرون‌بر داشتید، به شعبه خیابان آزادی مراجعه کنید. لازم به ذکر است که پرطرفدارترین غذاهای رستوران رضایی مشهد جوجیکو، کباب کوبیده و خورش قرمه‌سبزی است؛ البته به دلیل مشتریان فراوان این رستوران، اگر دیر مراجعه کنید ممکن است غذاهای منو تمام شود. در زیر اطلاعات شعبه آبکوه که اولین شعبه رستوران رضایی بوده را نوشته‌ایم، برای اطلاع از ساعات کاری و جزئیات سایر شعب، به سایت رستوران رضایی که نوشته شده مراجعه کنید.

ساعت کاری رستوران رضایی

همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 12 شب

تلفن رستوران رضایی

۰۵۱-۳۸۴۴۲۰۰۰

صفحه اینستاگرام رستوران رضایی

@rezaeefood

سایت رستوران رضایی

www.rezaeefood.ir

آدرس رستوران رضایی

مشهد، تقاطع کلاهدوز، خیابان آبکوه

منو رستوران رضایی مشهد.jpg
منو رستوران رضایی مشهد
رضاییی۶.jpg
غذاهای رستوران رضایی از رستوران های خوب مشهد
رضایی.jpg
رستوران رضایی در مشهد

 موقعیت دقیق رستوران رضایی مشهد شعبه آبکوه

 

 6. رستوران پدیده شاندیز

 رستوران پدیده شاندیز مشهد هم فضای باز دارد و هم محیط‌ بسته که در هر کدام تمایل داشته باشید، می‌توانید بنشینید و از فضای دلنشین و غذای خوشمزه‌اش لذت ببرید. بعضی‌ها مشتری پروپا قرص شیشلیک‌های این رستوران هستند و معتقدند در کنار فضای زیبای رستوران، لذت خوردن شیشلیک دو چندان می‌شود. پدیده شاندیز با توسعه کارش بعد از مشهد در تهران و کیش هم شعبی تاسیس کرد.

ساعت کاری رستوران پدیده شاندیز

همه روزه 12 ظهر الی 12 شب

تلفن رستوران پدیده شاندیز

1464

صفحه اینستاگرام رستوران پدیده شاندیز

@restaurant.padideh.mashhad

آدرس رستوران پدیده شاندیز

شاندیز، نبش ولیعصر 11

منو پدیده شاندیز2.jpg
منو رستوران پدیده شاندیز
منو پدیده شاندیز1.jpg
منو رستوران پدیده شاندیز
رستوران پدیده شاندیز
نمایی از رستوران پدیده شاندیز مشهد
پدیده شاندیز مشهد
سالادبار رستوران پدیده شاندیز مشهد
شاندیز مشهد
فضای بیرونی رستوران پدیده شاندیز شعبه شاندیز

 

موقعیت دقیق رستوران پدیده شاندیز مشهد (شعبه مرکزی)

 

7. مجتمع گردشگری باباقدرت

اگر دوست دارید وعده غذایی‌تان را را در مجموعه‌ای تاریخی نوش جان کنید، سری به “مجتمع گردشگری باباقدرت” بزنید. «مجتمع گردشگری باباقدرت» یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد است و قدمتش به دوران قاجار برمی‌گردد و بیش از دو قرن است که توسط استادکاران معمار و هنرمند ایرانی ساخته شده است. این اثر ارزشمند در سال ۱۳۸۰ توسط سازمان میراث فرهنگی به عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسید.

این مجتمع شامل رستوران سنتی، چایخانه سنتی و بازارچه سنتی می‌شود و ۴ گواهینامه بین‌المللی از کشور انگلستان در زمینه خدمات توریسم و رستوران دارد. این رستوران شلوغ و شناخته شده کیفیت غذایی خیلی خوبی دارد و بیشتر اهالی مشهد مهمان‌های خیلی عزیز و البته سخت پسندشان را به این رستوران دعوت می‌کنند.

ساعت کاری رستوران بابا قدرت

ظهرها: 12 الی 16

شب‌ها: 19:15 الی 23

تلفن رستوران بابا قدرت

 051-۳۳۴۴۰۸۰۳

صفحه اینستاگرام رستوران بابا قدرت

@babaghodrat.restaurant

آدرس رستوران بابا قدرت

مشهد، بلوار امام رضا، بلوار صدر

منو رستوران باباقدرت.jpg
منو رستوران باباقدرت

 

مجتمع گردشگری باباقدرت
غذاهای رستوران باباقدرت؛ عکس از آرشیو لست سکند | م.خ
رستوران بابا قدرت مشهد
فضای بیرونی رستوران بابا قدرت؛ عکس از آرشیو لست سکند | محسن
رستوران بابا قدرت مشهد
فضای داخلی رستوران باباقدرت؛ عکس از آرشیو لست سکند | ثمین شهرستانی
 
موقعیت دقیق مجتمع بابا قدرت مشهد

8. رستوران سدروس

رستوران سدروس مشهد یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد است. این رستوران هم مانند سایر رستوران های معروف مشهد غذاهای سنتی مثل چلوکباب و شیشلیک دارد. رستوران سدروس مشهد در رده رستوران های متوسط رو به گران مشهد مشهد قرار می‌گیرد و فضای مدرن و زیبایی دارد. علاوه بر رستوران، رستوران سدروس به تالار پذیرایی هم مجهّز است که از آن برای مراسم و مهمانی‌ها می‌توانید استفاده کنید. این رستوران در سال 1397 هم عنوان برند برتر رستوران محبوب را دریافت کرده است. در حال حاضر این رستوران شعب مختلفی دارد که با توجه به امتیاز بیشتر شعبه رضاشهر، در ادامه اطلاعات این شعبه را در لست سکند می‌خوانید.

ساعت کاری رستوران سدروس

ظهرها: 12 الی 16

شب‌ها: 19 الی 22

تلفن رستوران سدروس

37233060 -051

صفحه اینستاگرام رستوران سدروس

@cedrus_group

سایت رستوران سدروس

www.cedrus-group.ir

آدرس رستوران سدروس

مشهد ، رضاشهر ، پیروزی 5 ، نبش دعبل خزائی 12

 

منو رستوران سدروس.jpg
منو رستوران سدروس مشهد
سرتاس سدروس.jpg
غذاهای رستوران سدروس
سدروس۳.jpg
رستوران سدروس از رستوران های خوب مشهد

موقعیت دقیق رستوران سدروس (شعبه رضاشهر)

 

 9. رستوران امید

در کنار رستوران‌ های مجلل و متنوع مشهد، رستوران امید هم می‌تواند در لیست بهترین رستوران های مشهد قرار بگیرد که کیفیت خوبی در انواع کباب دارد. کبابی امید قیمت‌های مقرون به صرفه و مناسبی دارد و اگر بخواهید هزینه کمتری بابت غذا پرداخت کنید، کبابی امید در کنار قیمت مناسب و اقتصادی، کیفیت مطلوبی هم دارد. کسانی که طرفدار کبابی امید هستند معمولا کوبیده آن را پیشنهاد می‌کنند. این چلوکبابی شعبه دیگری در حال حاضر ندارد.

ساعت کاری رستوران امید

همه روزه 11:15 الی 22:30

تلفن رستوران امید

05133411111

صفحه اینستاگرام رستوران امید

@kababomid

سایت رستوران امید

www.kababomid.com

آدرس رستوران امید

مشهد، فداییان اسلام، فداییان اسلام 21، نبش عرفانی 3

منو کبابی امید.jpg
منو چلوکبابی امید
lastsecond.ir omid restaurant.jpg
رستوران امید از رستوران های معروف مشهد

موقعیت دقیق رستوران امید مشهد

10. پیتزا شبدیز

در کنار رستوران های سنتی و کبابی‌های متنوع مشهد اگر قرار باشد چند رستوران فست فود معرفی کنیم، یکی از بهترین رستوران های مشهد در زمینه غذاهای فست فود، پیتزا شبدیز است. این رستوران در بلوار هفت تیر مشهد، نبش هفت تیر پانزدهم قرار دارد و می توان گفت یکی از بهترین فست فودهای مشهد محسوب می‌شود.  رستوران شبدیز در سایت tripadvisor با 75درصد رای، عنوان بهترین فست فود مشهد را به خود اختصاص داده است. رستوران شبدیز سه شعبه دارد که در ادامه متن لست سکند، اطلاعات شعبه خیابان هفت تیر که در گوگل محبوبیت بیشتری داشت را نوشته‌ایم.

ساعت کاری رستوران شبدیز

همه روزه 11 الی 24

تلفن رستوران شبدیز

05138666666

صفحه اینستاگرام رستوران شبدیز

@shabdizgroup

سایت رستوران شبدیز

www.shabdizgroup.com

آدرس رستوران شبدیز

خیابان هفت تیر،بین هفت تیر 13 و 15

lastsecond.ir منو شبدیز.jpg
منو رستوران شبدیز مشهد
lastsecond.ir منو شبدیز2.jpg
منو پیتزا رستوران شبدیز مشهد
lastsecond.ir منو شبدیز3.jpg
منو برگر رستوران شبدیز مشهد
lastsecond.ir منو شبدیز4.jpg
منو ساندویچ رستوران شبدیز مشهد
lastsecond.ir منو شبدیز5.jpg
منو غذاهای پرسی رستوران شبدیز مشهد
پیتزا شبدیز مشهد
غذاهای پیتزا شبدیز؛ عکس از آرشیو لست سکند | شکوفه امینی
پیتزا شبدیز
نمای بیرونی رستوران شبدیز؛ عکس از آرشیو لست سکند | شکوفه امینی

 

موقعیت پیتزا شبدیز مشهد

11. رستوران لیالی لبنان

چیزی که رستوران لیالی لبنان را متفاوت می‌کند و آن را جزو رستوران های معروف مشهد قرار می‌دهد این است که در آن به هیچ عنوان از سوسیس و کالباس و سویا در غذاها استفاده نمی‌کنند و به همین دلیل جزو سالم‌ترین غذاها و رستوران‌ها از این نظر است. پرطرفدارترین غذایی که در این رستوران سفارش می‌دهند، پیتزا بعلبکی است.
اگر این رستوران را انتخاب کردید، حواستان به ساعت مراجعه باشد چون معمولا ساعت ۲۰ الی ۲۳ شلوغ‌ترین ساعات رستوران لیالی لبنان است که مراجعه کنندگان معمولا باید در صف و نوبت منتظر بایستند. این رستوران لبنانی در مشهد دو شعبه دارد که با توجه به رای بیشتر شعبه بهجت آباد به عنوان رستوران محبوب مشهد، اطلاعات این شعبه را می‌نویسیم.

ساعت کاری رستوران لیالی لبنان


همه روزه 10 صبح تا 1 بامداد

تلفن رستوران لیالی لبنان

 

آدرس رستوران لیالی لبنان

خیابان آیت‌الله شیرازی، خیابان آیت‌الله بهجت

 

لیالی مجید میرزادی 2.jpg
غذای رستوران لیالی لبنان؛ عکس از آرشیو لست سکند | مجید میرزادی
لیالی مجید میرزادی 3.jpg
نمای بیرونی رستوران لیالی لبنان؛ عکس از آرشیو لست سکند | مجید میرزادی

موقعیت دقیق رستوران لیالی لبنان

سخن آخر 

در این مقاله از لست سکند ، ۱۰ رستوران معروف مشهد را با هم بررسی کردیم.این رتبه بندی بر اساس نظرات و امتیازات کاربران لست سکند به دست آمده است. لازم به ذکر است که معمولا کیفیت غذای شعب مختلف رستوران‌ها از یک استاندارد پیروی می‌کند امّا گاهی یک شعبه محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. با کلیک روی اسامی این رستوران های معروف مشهد، می توانید جزئیات کامل هر رستوران را مشاهده کنید. بدون شک رستوران های محبوب مشهد به همین موارد محدود نمی‌شود و همچنان می‌توان بر تعداد آن افزود. اگر از میان بهترین رستوران های مشهد فکر میکنید موردی از قلم افتاده، برایمان بنویسید.

 

 تألیف: تیم نویسندگان لست سکند