Close

تور گرجستان

4.6
از 27 رای

گرجستان کشوری از سنگ و صخره است. شما با انتخاب یکی از تورهای گرجستان می توانید به بازدید این سرزمین جذاب اروپایی - آسیایی بروید. قلعه های قرون وسطایی، تپه های سبز و کوه های باشکوه، غارهایی شگرف و عمیق و سواحلی سنگلاخی، همه و همه جذابیتی بی نظیر به این مقصد پر طرفدار در همسایگی ایران بخشیده اند. سفر به گرجستان می تواند برای هر گردشگری اعم از دوستداران طبیعت، فرهنگ، هنر، تاریخ و تفریج هیجان انگیز باشد. قدم زدن در شهرها و دهکده های آن حسی نوستالژیک را به شما منتقل می کند که احتمالا جاهای بسیاری به دنبال تجربه چنین حسی بوده اید. مشهورترین شهرهای گرجستان نزد گردشگران شهرهای تفلیس به عنوان پایتخت این کشور و باتومی به عنوان گردشگرپذیرترین شهر گرجستان هستند. از جمله جاذبه های دیدنی گرجستان نیز می توان به؛ قلعه ناریکالا، پارک حیدر علی اف، میدان اروپا، پل صلح، سواحل باتومی، کلیسای ارمنین آپوستولیک، برج الفبا، مجسمه یادبود علی و نینو و کلیسای سنت نیکولاس اشاره کرد.

سوالات متداول

با توجه به شرایط جغرافیایی گرجستان بهترین زمان سفر به این کشور فصل بهار و پاییز است.
برای انتخاب بهترین هتل در گرجستان بهتر است نظرات مسافران قبلی این کشور را مطالعه کنید. مسافران قبلی به هتل‌های گرجستان از نظر تمیزی اتاق‌ها، دسترسی هتل، کیفیت صبحانه و برخورد پرسنل امتیاز داده‌اند. لیست برترین هتل‌های گرجستان
گرجستان یکی از کشورهای محبوب در میان گردشگران ایرانی است. برای برنامه‌ریزی سفرتان به منظور بازدید از جاذبه‌های این کشور می‌توانید از تجربیات مسافران قبلی کمک بگیرید. مسافران مکان‌های دیدنی گرجستان را از نظر دسترسی، هزینه ورود، زمان بازدید و غیره بررسی و رتبه‌بندی کرده‌اند. لیست برترین جاذبه‌های گرجستان
گرجستان رستوران‌های بسیاری دارد که برای انتخاب بهترین رستوران می‌توانید از تجربیات مسافران قبلی استفاده کنید. مسافران رستوران‌های گرجستان را براساس قیمت، امکانات رستوران، سبک آشپزی و وعده‌های غذایی بررسی کرده‌اند. لیست برترین رستوران‌های گرجستان
برای حمل و نقل داخلی در کشور گرجستان می‌توانید از اتوبوس، مترو و تاکسی استفاده کنید. در برخی از شهرهای این کشور به علت نزدیکی جاذبه‌ها می‌توانید پیاده نیز به مقصد خود بروید.
در سفر به کشور گرجستان حتما کاچاپوری، خینکالی، چورچخلا و متسوادی را امتحان کنید. غذاهای گرجی به ذايقه ما نزدیک است برای همین نگران غذا در این کشور نباشید.
واحد پول کشور گرجستان، لاری است. برای سفر به گرجستان بهتر است بخشی از پولتان را به صورت لاری و بخشی را دلار آمریکا یا یورو به همراه داشته باشید. تبدیل پول در گرجستان بسیار ساده است اما در انتخاب صرافی دقت کنید که صرافی بدون کمیسیون پولتان را تبدیل کند.
بهترین و سریعترین راه دسترسی به گرجستان از طریق پرواز است. از ایران به شهرهای تفلیس و باتومی پرواز مستقیم وجود دارد.
از تهران و تبریز برای تفلیس و باتومی اتوبوس مستقیم وجود دارد. همچنین در صورت داشتن مدارک لازم می‌توانید با ماشین شخصی نیز به این کشور سفر کنید.
مدت زمان سفر زمینی به گرجستان با توجه به مقصد متفاوت است. برای مثال سفر زمینی به تفلیس از تهران بدون در نظر گرفتن معطلی در مرز حدودا 17 ساعت و سفر زمینی به باتومی از مبدا تهران بدون معطلی در مرز 19 ساعت طول می‌کشد.
زبان رسمی کشور گرجستان گرجی است.