تور اقساطی

4.8
از 37 رای
آگهی الفبا - جایگاه E - دسکتاپ
عنوان تور
مدت اقامت
ایرلاین
آژانس
قیمت و تاریخ ها
7 شب
هواپیمائی ماهان هواپیمائی ماهان
مهرآباد گشت کوپال
27,220,000 تومان
3 شب
ایران ایرتور ایران ایرتور
معراج گشت آسمان
9,990,000 تومان
آگهی ملوان سیر - جایگاه F - دسکتاپ
3 شب
ایران ایرتور ایران ایرتور
مهرآباد گشت کوپال
10,450,000 تومان
7 شب
هواپیمائی ماهان هواپیمائی ماهان
معراج گشت آسمان
26,000,000 تومان
آگهی مقتدر - F پلاس - دسکتاپ
6 شب
معراج معراج
آریان راشا گشت
16,990,000 تومان
6 شب
معراج معراج
مهرآباد گشت کوپال
8,820,000 تومان
6 شب
هواپیمائی ماهان هواپیمائی ماهان
آرزوی سفر پارسیان
22,990,000 تومان
115 دلار
7 شب
هواپیمائی ماهان هواپیمائی ماهان
دانیار سفر پارسیان
26,790,000 تومان
6 شب
کورندون ايرلاينز کورندون ايرلاينز
آرزوی سفر پارسیان
10,775,000 تومان
8 شب
امارات امارات
معراج گشت آسمان
45,900,000 تومان
670 دلار
14 شب
هواپیمائی ماهان هواپیمائی ماهان
دانیار سفر پارسیان
42,000,000 تومان
6 شب
معراج معراج
پرواز بلورین شیردال
15,990,000 تومان
7 شب
سلام ایر سلام ایر
آرزوی سفر پارسیان
30,080,000 تومان
6 شب
قشم ایر قشم ایر
آرزوی سفر پارسیان
8,990,000 تومان
6 شب
ایران ایرتور ایران ایرتور
پرواز بلورین شیردال
8,990,000 تومان
6 شب
آسمان آسمان
آریان راشا گشت
15,590,000 تومان
4 شب
ایران ایرتور ایران ایرتور
دانیار سفر پارسیان
11,995,000 تومان
6 شب
پگاسوس پگاسوس
ابرش پرواز آریایی
11,590,000 تومان
4 شب
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
7,490,000 تومان
4 شب
هواپیمائی ماهان هواپیمائی ماهان
آرزوی سفر پارسیان
19,990,000 تومان
115 دلار

سفرهای خارجی همیشه برای قشری از مردم با توجه به هزینه‌های سنگینش امکان‌ناپذیر بوده. با تغییرات بازار ارز در ایران و افزایش چندین برابری این هزینه‌ها در سال‌های اخیر، سفر به مقاصد خارج از ایران برای درصد زیادی از مردم به رویا تبدیل شده و اگر با حساب و کتاب کارمندی بخواهند برای تور خارجی پس‌انداز کنند، ممکن است هیچ وقت به تحقق نپیوندد. به همین منظور تور اقساطی در راستای به واقعیت تبدیل شدن رویای بسیاری از کسانی که سفر به کشورهای دیگر را دوست دارند، طراحی شده که در ادامه از جزئیاتش خواهیم گفت.

تور اقساطی چیست ؟

تور اقساطی منظور آن دسته از تورهایی است که به جای پرداخت یکجای کل هزینه و دریافت بلیط، با شرایطی می‌توانید درصدی از هزینه را پرداخت کنید و باقی را در اقساط بپردازید. در واقع تور اقساطی برای این است که ناچار به پرداخت هزینه سنگین و یکجای پول برای سفر نباشید، بلکه با توجه به بودجه‌تان طی چند ماه مبلغ تور را تسویه کنید.

معمولا هزینه تورها گاهی انقدر سخت جور می‌شود که دیگر توان گشت و گذار و خرید درست و حسابی در سفر را از مسافران می‌گیرد. امّا با خرید تور اقساطی، هنوز پولی باقی می‌ماند که کمی هم در سفر به خودتان خوش بگذرانید.

تور اقساطی لست سکند

شرایط خرید تور اقساطی چگونه است؟

به هر حال هر خریدی به صورت اقساط، برای خودش شرایطی دارد. تور قسطی هم همینطور است و شرایط ویژه‌ای برای خودش دارد. این شرایط را عموماً آژانس‌های مسافرتی با توجه به شرایط و قوانین خودشان تعریف می‌کنند و ممکن است در بعضی موارد با یکدیگر تفاوت داشته باشند. بنابراین، اگر قصد خرید تورهای اقساطی را دارید باید قوانین آژانس مسافرتی مورد نظرتان را به دقت بررسی کنید. امّا اگر در مرحله تصمیم‌گیری و جمع‌آوری اطلاعات کلی تورهای قسطی هستید، بعضی از شرایط متداول آژانس های مسافرتی را به صورت حدودی در همین بخش مطرح می‌کنیم :

• حداکثر 50 درصد مبلغ تور قسطی را مسافر باید هنگام خرید، پرداخت کند.

• معمولا آژانس‌های مسافرتی ماهانه بین 2.5 تا 3 درصد به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند.

• معمولا برای خرید سفر قسطی نیاز به چک صیادی است.

• مسافر حدودا در بازه 3 تا 10 ماهه، باید اقساط تور قسطی خود را پرداخت کند.

• بازه پرداخت را آژانس مسافرتی اعلام می‌کند امّا مسافر انتخاب می‌کند که طی چند ماه می‌خواهد مبلغ کامل تور اقساط را تسویه کند.

• در صورت استفاده از دسته چک ضمانت، دسته چک حتما باید متعلق به مسافر باشد.

تور اقساطی شامل چه تورها و مقاصدی است ؟

اینکه تور اقساط را کجا می‌توان یافت و شامل چه تورهایی می‌شود، سوال مهم دیگری است که به آن پاسخ می‌دهیم. تورهای اقساطی از آژانس های مسافرتی مختلف و در مقاصد مختلف ، همیشه در همین صفحه از لست سکند نمایش داده می‌شوند . برای اطلاع کامل از شرایط هر آژانس مسافرتی، کافیست وارد صفحه جزئيات آن تور شده و توضیحات را به صورت کامل بخوانید. فراموش نکنید که تگ ( برچسب ) تور اقساطی لست سکند روی تور مشخص شده و آنهایی که این تگ را ندارند، اقساطی نیستند.

معمولا شرایط خرید اقساطی، به تورهای خارجی تعلق می‌گیرد چون قیمت آنها بیشتر از تورهای داخلی است. از میان تورهای خارجی هم، آن مقاصد و تورهایی که پرطرفدارتر هستند، تور قسطی هم دارند و آژانس های مختلفی، آنها را ارائه می کنند.اینکه از چه مبلغی به بالا ممکن است یک تور، شرایط اقساطی داشته باشد، به معیارها و شرایط آژانس‌های مسافرتی برمی‌گردد.

تور اقساطی

تور اقساطی برای چه کسانی مناسب است؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تور اقساطی برای چه کسانی مناسب است؟ و از طرفی برای چه کسانی مناسب نیست؟ شاید پاسخ به این سوالات، جریان تور اقساطی را برایتان روشن‌تر کند.

همانطور که می‌دانید در هر خرید قسطی، درصدی به مبلغ اصلی آن خدمت افزوده می‌شود؛ به عبارتی دیگر اگر بخواهید هزینه تور را یکجا پرداخت کنید، کمتر از هزینه تمام شده سفر اقساطی است. امّا شرایط پرداخت بهتری که سفر قسطی فراهم می‌کند، سبب می‌شود سفرهای ناممکن، ممکن شوند. بنابراین عده‌ای ترجیح می دهند تورهای اقساطی را انتخاب کنند.

اینکه تور قسطی را انتخاب کنید یا نه، بستگی به مدیریت مالی و شرایط شما دارد. نمی‌توان گفت تور اقساط خوب است یا اصلا طرفش نروید. بدون شک اگر بتوانید هزینه کامل را پرداخت کنید، برایتان به صرفه‌تر می‌شود و گزینه‌های مختلفی برای خرید پیش رویتان است. امّا اگر هزینه زیاد برخی تورهای خارجی، باعث می‌شود از فکر سفر بیرون بیایید و سفر نروید، ما پیشنهادمان استفاده از شرایط اقساطی آژانس ها و تور اقساطی است.
 تجربه سفر همیشه لذت بخش است، حتّی اگر در نهایت با کمی هزینه بیشتر برایمان تمام شود!

 گروهی هم ممکن است ترجیح دهند هر وقت پولشان به اندازه پرداخت کامل رسید سفر کنند و تا آن زمان قید سفر خارجی را بزنند. امّا این احتمال هم هست که در آینده، مقاصدی که الان دوست دارید به آنها سفر کنید، امکان سفر نداشته باشند یا قیمتشان چند برابر شود و بیش از الان از بودجه‌تان فاصله بگیرند. بنابراین برای آنهایی که عاشق سفر و تجربه هستند، از دست دادن حال، ممکن است معادل با آرزویی دست نیافتنی شود. ضمن اینکه تور قسطی هم مثل هر خرید دیگر، چندان سخت نیست. فقط کافیست یک دودوتا چارتا کنید و تصمیم بگیرید.

تور اقساطی لست سکند را چطور بخریم؟

لست سکند سعی کرده انواع تور اقساط به مقاصد مختلف را در اختیارتان بگذارد تا با مقایسه و بررسی شرایط هر کدام، آن تور قسطی که برایتان مناسب‌تر است را انتخاب کنید. کافیست تورهایی که تگ «تور اقساطی» دارند را انتخاب کنید و در بخش توضیحات تور، شرایط هر آژانس مسافرتی را بخوانید. همچنین می‌توانید با آژانس تماس بگیرید و جزئیات بیشتری که می‌خواهید را بپرسید.

فراموش نکنید که فقط تورهایی که تگ تور اقساطی دارند شرایط قسط بندی دارند و سایر تورها به صورت پرداخت کامل فروخته می‌شوند. اگر همچنان سوالاتی درباره سفر اقساطی ذهنتان را مشغول کرده است، سوالات متداول ادامه مطلب را بخوانید.

سوالات متداول

سقف قیمت تورهای اقساطی چقدر است؟
آیا تور قسطی داخلی وجود دارد؟
آیا امکانات و خدمات تورهای اقساطی با تورهای عادی تفاوت دارد؟
آیا در صورت دیرکرد پرداخت قسط، جریمه باید پرداخت شود؟